Ministerstwo Gospodarki pracuje nad planem obrony PKN Orlen przed wrogim przejęciem przez Rosjan - dowiedział się "Wprost". Powód? Ktoś na dużą skalę wykupuje akcje płockiego koncernu.
21 lipca ruszają testy nowego internetowego kontaktu między ZUS a firmami za pomocą innych systemów, niż Windows. Dotychczas dokumenty drogą elektroniczną mogą wysyłać do ZUS tylko firmy posługujące się oprogramowaniem Microsoft.
Rząd myśli o możliwości odliczania części kosztów za leczenie. Ulga mogłaby wejść w życie z początkiem roku razem z kasami rejestrującymi usługi medyczne w gabinetach lekarzy.
W ciągu najbliższych pięciu lat kosztem ok. 125 mln euro większość polskich lotnisk doczeka się szybkich połączeń kolejowych z pobliskimi miastami - zapowiada "Rzeczpospolita".
Przebywający z wizytą w Wilnie prezydent Łotwy Valdis Zatlers wyraził przekonanie, że projekt budowy nowej elektrowni atomowej na Litwie - przedsięwzięcie, w którym wspólnie uczestniczą Polska, Litwa, Łotwa i Estonia - nie może zostać wstrzymany.
Za dwa tygodnie pierwsze urodziny autostrady A-2 między Strykowem a Koninem. Drogowcy zapewniali, że po roku na trasie powstaną restauracje, stacje benzynowe i hotele. Na razie jednak nie powstało nic - pisze łódzka "Gazeta Wyborcza".
Niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier zaapelował w piątek do krajów Europy Wschodniej, aby "z mniejszą histerią" podchodziły do projektu Gazociągu Północnego, którym od 2010 roku ma popłynąć przez Morze Bałtyckie gaz z Rosji do Niemiec.
Najdroższe jedzenie jest na Islandii, a najtańsze w Bułgarii. Polska ma najtańsze w Unii Europejskiej sery, jajka i mleko - wynika z badania "Jedzenie, picie, palenie - porównanie poziomu europejskich cen w roku 2006".
Związkowcy chcą, by "w szczególnych warunkach" pracowało jak najwięcej osób, a rząd, który nie chce płacić za emerytury pomostowe, wręcz przeciwnie. Dlatego posiedzenie Komisji Trójstronnej nie przyniosło przełomu.
Już 32 polskie produkty zostały zgłoszone do wspólnotowego systemu oznaczeń produktów regionalnych i tradycyjnych. W resorcie rolnictwa podsumowano kampanię promocyjną "Oryginalność pod ochroną".
Dyrektywa dotycząca handlu emisjami dwutlenku węgla nie uwzględnia specyfiki i problemów rozwojowych nowych członków UE i hamuje ich rozwój - uważą wiceminister rozwoju regionalnego Janusz Mikuła.
Dzięki umowie między Polkomtelem a mPay jeszcze w tym roku niektórzy właściciele telefonów komórkowych będą mogli płacić za zakupy wysyłając SMS-a. W ciągu pięciu lat z takiej usługi może skorzystać nawet kilkanaście milionów Polaków.
Z centrum Warszawy będzie można dojechać do nowego Terminalu 2 lotniska Okęcie, a z czasem także do projektowanego lotniska Modlin, które za dwa lata ma obsłużyć nawet dwa mln pasażerów rocznie. Roboty na pierwszym etapie kolejowej trakcji ruszą lada dzień.
Poszkodowani i rodziny ofiar katastrofy budowlanej hipermarketu Carrefour w Szczecinie, do której doszło przed siedmiu laty, dostaną odszkodowania. 1,1 mln. zł wypłacą pozwani: Carrefour Polska, jako główny inwestor, oraz trzej inni wykonawcy.
Ustawa wprowadzająca tzw. Podatek Religi ma już podpis prezydenta. Firmy ubezpieczeniowe od 1 października będą musiały przekazywać część zebranych składek do kasy NFZ.
- Nie jesteśmy gotowi na cięcia finansowe w rolnictwie w najbliższych sześciu latach - mówi w wywiadzie dla dziennika gospodarczego "Handelsblatt" niemiecki minister gospodarki Horst Seehofer.
W Polsce nie ma legalnej sprzedaży past do zębów Spearmint i Spearmint Tri Lear - wynika z informacji Głównego Inspektora Sanitarnego. W pastach tych marek w niektórych krajach wykryto trujące związki chemiczne.
Amerykańska wołowina od dziś znowu w sprzedaży w Południowej Korei. Bramy dla mięsa wołowego z USA były zamknięte od grudnia 2003 roku, gdy wykryto pierwsze przypadki choroby wściekłych krów na terenie Stanów Zjednoczonych.
Wprawdzie od dwóch tygodni możemy wybrać sobie dostawcę prądu, to niewiele osób na razie się na to zdecydowało. Zresztą nie ma pośpiechu, bo bez względu na operatora, prąd i tak zdrożeje...
Polska Telefonia Cyfrowa postanowiła zarabiać na usługach świadczonych Ukraińcom przebywającym w Polsce. Do 8 stycznia 2008 r. w sieci Heyah oferuje rozmowy na Ukrainę po 68 gr za minutę - pisze "Gazeta Prawna".