Najnowsze

Najnowsze

OC i AC będzie droższe. Po apelu szefa KNF

Komisja Nadzoru Finansowego zaapelowała do ubezpieczycieli, aby podnieśli stawki OC i AC. "Od 2013 roku można zaobserwować pogorszenie rentowności krajowego sektora ubezpieczeń OC, spowodowane przede wszystkim wzrostem kosztów akwizycji i wyższą szkodowością" - napisał w liście otwartym szef nadzoru Andrzej Jakubiak.

"Biznes dla ludzi", 30.09

Zmiany w podatkach, jak napisać dobre CV, problemy Volkswagena, odliczenie VAT - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

Co dalej z aferą Volkswagena? Bieńkowska żąda pełnej współpracy

Zero tolerancji dla oszustwa - mówi po spotkaniu z szefem zarządu marki Volkswagen unijna komisarz ds. przemysłu. Elżbieta Bieńkowska dodaje, że przy wyjaśnieniu sprawy oczekuje pełnej współpracy i otwartości. Co Komisja Europejska może zrobić z aferą Volkswagena? Materiał z programu "Fakty z zagranicy".

Paraliżu budżetowego nie będzie. Senat przyjął ustawę

Senat USA przyjął w środę ustawę przedłużającą wydatki państwa do 11 grudnia. Do północy musi ją jeszcze przyjąć Izba Reprezentantów, by uniknąć tzw. shutdownu, czyli paraliżu federalnych instytucji, jaki miał miejsce dwa lata temu z powodu braku budżetu.

Egipskie znalezisko i nadzieje. Na turystyczny boom

Świat niedawno obiegła sensacyjna wiadomość, że udało się odkryć grobowiec legendarnej królowej Nefertiti. Teraz brytyjski badacz wyruszył do Egiptu, by tego dowieść. A Egipt już liczy na turystyczny boom z powodu rzekomego znaleziska.

"Państwo nie może bawić się w przedsiębiorcę"

Państwo nie może bawić się w przedsiębiorcę, musi tylko stać na straży reguł działających w biznesie - uznali przedsiębiorcy, którzy w środę w Warszawie spotkali się z przedstawicielami PiS, by pomówić o rozwiązaniach w polityce gospodarczej państwa.

Nowy ratunek dla Śląska. Sprawdź, co planuje rząd

Jak poinformował dzisiaj minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński, spółka TF Silesia przejmie 11 kopalń i utrzyma ich płynność finansową. Decyzja rządu o przejęciu kopalń to pierwszy krok do utworzenia Nowej Kompanii Węglowej, która ma powstać według nowego pomysłu.

Ranking najbardziej medialnych marek. TVN i TVN24 liderami

TVN i TVN24 znalazły się w czołówce najbardziej medialnych marek kolejnej edycji badania Top Marka. Ranking jest przygotowywany przez magazyn "Press" i PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Wyłania on najczęściej i najlepiej opisywane marki w prasie. W każdej z branż wyodrębniono również najpopularniejsze brandy w Internecie. Nowością była analiza informacji z serwisów społecznościowych.

"Polska na bakier z cyberbezpieczeństwem"

Polskie władze nie przykładają należytej uwagi do zagrożeń cybernetycznych współczesnego świata, mimo że w kraju jest wiele bardzo zdolnych osób o wysokich umiejętności hakerskich – powiedział PAP ekspert think tanku Atlantic Council Alexander Klimburg.

Rosja zwiększa aktywność na Bliskim Wschodzie. Ostra reakcja Ukrainy

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w środę o rozpoczęciu przez lotnictwo ataków na dżihadystyczne Państwo Islamskie w Syrii. Część komentatorów twierdzi, że Putin staje się aktywny na Bliskim Wschodzie, żeby odciągnąć uwagę świata od Ukrainy. A ukraiński prezydent nie ma wątpliwości, jego państwo jest przykładem brutalnej i agresywnej polityki swojego byłego strategicznego partnera, czyli Rosji.

Rząd zdecydował o losach Kompanii Węglowej. Silesia przejmie 11 kopalń

Towarzystwo Finansowe Silesia ma przejąć 11 kopalń i utrzymać ich płynność finansową - poinformował na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu minister skarbu Andrzej Czerwiński. Oznacza to, że rząd postanowił ratować zakłady górnicze przez nową formułę. Minister podkreślił, że na bazie Silesii ma powstać "silny koncern paliwowo-energetyczny", w którym udział wezmą polskie spółki z sektora energetycznego. Dziś mija termin styczniowego porozumienia rządu ze związkowcami, które zakładało przeniesienie 11 kopalń do tzw. Nowej Kompanii Węglowej.

Ceny są jeszcze niższe. Deflacja nie odpuszcza

We wrześniu inflacja wyniosła minus 0,8 proc. w ujęciu rok do roku, a w miesiąc do miesiąca minus 0,2 procent - wynika z opublikowanego w środę szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego (GUS).

"Jeśli ZUS będzie niewydolny, możliwe emerytury obywatelskie"

Nie ma pewności, czy w przyszłości system ZUS-owski, mimo reformy podwyższającej wiek emerytalny, będzie nadal wydolny - mówi PAP minister rolnictwa Marek Sawicki. Nie wyklucza, że w tej sytuacji potrzebne byłyby tzw. emerytury obywatelskie, "gdzie państwo gwarantuje pewne minimum".