Najnowsze

Najnowsze

Największa w historii luka w Androidzie. Twój telefon rozbroi zwykły MMS

Telefony z Androidem mogą zostać zainfekowane za pomocą zwykłego MMSa - informuje grupa naukowców, która zlokalizowała lukę w systemie produkowanym przez Google. To prawdopodobnie największy błąd związany ze smartfonami, jaki kiedykolwiek odkryto. Problem może dotyczyć 950 mln telefonów na świecie, czyli 95 proc. z systemem Android.

"Piramida" czy "ofiara politycznej nagonki"? Raport o SKOK-ach

Większość SKOK-ów generuje straty. Współczynnik wypłacalności jest ujemny - wynika z danych KNF. - Sytuacja finansowa sektora jest niezwykle poważna - twierdzi minister finansów Mateusz Szczurek. SKOK-i uważają, że przynoszą zyski, a cała sprawa to „nagonka prowadzona w celu osiągnięcia korzyści politycznych” przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Współczesny świat bez internetu?

Portale społecznościowe tak bardzo są obecne w naszym codziennym życiu, że wielu osobom życie bez nich wydaje się nie do zniesienia. Jakub Kuś, psycholog Internetu twierdzi, że ta sytuacja będzie się pogłębiać, bo obecność w sieci jest uzależniająca.

Polacy zarabiają mało. Ale są sposoby, by to zmienić

Polacy zarabiają relatywnie mało, ale są sposoby, by to zmienić. Prawo pracy jest bardzo często łamane przez firmy i trzeba to zmienić. Pracownicy muszą mieć możliwość działania w związkach zawodowych. Trzeba również zmniejszyć klin podatkowy - uważają eksperci.

Turcja walczy na dwóch frontach

- Turcja nie ma co liczyć na rakiety "Patriot" - uważa Jerzy Maria Nowak, były ambasador Polski przy NATO. Turcja walczy co prawda z dżihadystami, ale przy okazji chce siłowo rozprawić się z Kurdami, nieprzychylnymi rządom w Ankarze - dodaje.

Panika na chińskiej giełdzie. Czeka nas nowy Wielki Kryzys?

O 14 proc. spadnie w ciągu trzech najbliższych tygodni wartość chińskiej giełdy - prognozuje Tom DeMark, analityk, który przewidział krach na szanghajskim parkiecie w 2013 roku. Jego zdaniem w Chinach może powtórzyć się scenariusz z lat 30. XX wieku, kiedy to doszło do Wielkiego Kryzysu.

Rosja "biednieje". Maleje klasa średnia

W ciągu ostatnich dwóch lat zmniejszyła się o 5 proc. klasa średnia w Rosji - ocenił Uniwersytet Finansowy przy rządzie Rosji, zaliczając do klasy średniej rodziny, które stać na mieszkanie i płatne szkoły. Badanie opisała wtorkowa "Rossijskaja Gazieta".

Kup sobie wyspę na Malediwach. Są tylko dwa warunki

Rząd Malediwów uchwalił ustawę, która po raz pierwszy pozwala cudzoziemcom na zakup tamtejszych gruntów. Zainteresowani mają do wyboru ok. 1200 wysp. Ale są dwa warunki: inwestorzy muszą wyłożyć za ziemię minimum miliard dolarów, a 70 proc. kupionego terytorium musi być odzyskane z Oceanu Indyjskiego. Powstają obawy, że dzięki nowemu prawu, wyspy zostaną zagarnięte przez Chińczyków.

Rosja nie chce naszych kwiatów. Rozszerza embargo

Rosja nałożyła embargo na kwiaty z Unii Europejskiej. Zdaniem rosyjskiej Agencji Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego, unijne kwiaty są zarażone niebezpiecznymi mikroorganizmami. Urząd uznał, że może to być niebezpieczne dla rosyjskiej gospodarki i dlatego zakazał ich importu. Zakaz obejmuje kwiaty z Niemiec, Czech, Słowacji, Włoch, Polski, Litwy i Łotwy. Od ubiegłego roku Rosja systematycznie rozszerza listę towarów objętych embargiem importowym. Z UE do Rosji nie można już wwozić warzyw, owoców, mięs, nabiału, ryb, skorupiaków i orzechów.

McDonald's znalazł sposób na amerykańskie problemy. We Francji działa znakomicie

Malejąca sprzedaż, niezadowolenie klientów z wolnej obsługi, napięcia w kontaktach z franczyzobiorcami i przeciążone menu - to tylko kilka problemów, z którymi w USA musi mierzyć się McDonald's. Jak pisze "Business Insider", klienci poszukują coraz szybszych i łatwiejszych sposobów obsługi. Podobno jednak koncern odkrył sposób, w jaki może dotrzeć do amerykańskich konsumentów. To samoobsługowe kioski.

Zalewska: komisja śledcza ws. SKOK-ów to przemyślana kampania wyborcza

Minister finansów w dużym środkowo-europejskim kraju nie może w taki sposób wypowiadać się na temat jakiejkolwiek instytucji finansowej. To świadczy o jego wiarygodności - powiedziała we wtorek posłanka PiS Anna Zalewska w TVN24. Komentowała w ten sposób wypowiedź ministra finansów Mateusza Szczurka, który podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej Komisji Finansów Publicznych poinformował, że SKOK-i nadal mają ujemne fundusze własne i wykazują straty na działalności bieżącej.

Góra: zmiany w OFE zniszczyły zaufanie do państwa

Przesunięcie środków z OFE do ZUS, jakiego rząd dokonał w zeszłym roku, było zniszczeniem zaufania do powszechnego systemu emerytalnego i w ogóle instytucji państwa. Naprawienie tej szkody zabierze lata - mówi w rozmowie z PAP współtwórca systemu emerytalnego z 1999 r., prof. Marek Góra z SGH. Rok temu z końcem lipca upływał czas na decyzję, czy nadal chce się przekazywać część składki do OFE, czy też jej całość ma trafiać do ZUS.

Oręziak: reforma OFE jest niewystarczająca

Zeszłoroczna reforma OFE, choć szła w dobrą stronę, jest niewystarczająca; potrzeba nam szerokiej i rzetelnej debaty o problemach i przyszłości polskiego systemu emerytalnego, której nigdy w Polsce nie było - mówi PAP prof. Leokadia Oręziak z SGH.

ZUS chce ułatwić życie zadłużonym firmom

Od sierpnia 2016 r. w każdym z oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na zadłużonych przedsiębiorców będą czekali specjalni doradcy, których zadaniem będzie przeprowadzenie ich przez całą procedurę formalną, by zawrzeć układ ratalny z ZUS.

Biznes tonie w morzu papierów

Papierkowa robota nie omija żadnej, nawet najmniejszej firmy. Niektóre z nich wysyłają rocznie więcej druków, niż rok ma dni, wyliczyli eksperci firmy Grant Thornton, na których powołuje się "Puls Biznesu".

W 2035 roku umrzemy jak na Zachodzie

Średnia długość życia mężczyzn w Polsce wydłużyła się w ub. roku o 0,7 roku, do 73,8 roku, a kobiet o 0,5 roku, do 81,6 roku, podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Ten znaczący przyrost to efekt m.in. wyjątkowo łagodnej zimy, podczas której nie wystąpiły choroby najczęściej prowadzące do zgonów.

Spadki na Wall Street z powodu obaw o Chiny

Poniedziałkowa sesja na amerykańskich giełdach przyniosła kontynuację spadków z ubiegłego tygodnia. Słabe nastroje na rynkach to efekt powrotu silnej przeceny na chińskie giełdy.

"Świat", 27.07

Polacy w Wielkiej Brytanii nagminnie występują o obywatelstwo brytyjskie - powiedział w programie "Świat" Kazimierz Marcinkiewicz. Zdaniem byłego premiera, doprowadziła do tego polityka socjalna rządu Davida Camerona. - To oznacza większe zakorzenienie Polaków, większość jest tam już pięć lat i ma prawo do brytyjskiego paszportu - dodał gość Jacka Stawiskiego.

Chińska giełda zalicza kolejne dno. Znowu rekordowe spadki

Mimo bezprecedensowych kroków, jakie podjął Pekin po silnym załamaniu na giełdzie na początku lipca, w poniedziałek notowania na chińskich parkietach spadły do najniższego poziomu od 2007 roku. Chiński regulator zapowiedział dalsze skupowanie akcji.