Najnowsze

Najnowsze

Piechociński zapewnia: elektrownia atomowa powstanie do 2025 roku

- PSL jest za budową elektrowni atomowej w Polsce. Widzimy nie tylko potrzebę, ale wręcz konieczność zbudowania bloków jądrowych - przekonywał w poniedziałek w TVN24 Janusz Piechociński. Wicepremier i minister gospodarki skomentował w ten sposób słowa premier Ewy Kopacz, która powiedziała wczoraj, że "w przeciwieństwie do moich oponentów politycznych nie ma w tyle głowy po cichu budowania elektrowni atomowej".

Polacy nawarzyli piwa. Najwięcej od dekady

Od stycznia do sierpnia browary opuściło prawie 29 mln hl piwa, najwięcej od dekady. Jak wynika z danych GUS, w ciągu pięciu lat produkcja zwiększyła się o prawie 7 mln hl - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Unijne państwa chcą być wolne od GMO. Polska też broni pól

19 państw unijnych zażądało zastosowania klauzuli opt-out wobec uprawiania na ich terytorium genetycznie zmodyfikowanych roślin, dopuszczonych do wykorzystania w UE - poinformował w niedzielę rzecznik Komisji Europejskiej ds. bezpieczeństwa żywności Enrico Brivio.

Cipras: musimy odważyć się na reformy

Wybrany ponownie na premiera Grecji Aleksis Cipras potwierdził w niedzielę wolę kontynuowania reform. Złożył tą deklarację przed rozpoczynającą się w poniedziałek trzydniową debatą parlamentarną nad wotum zaufania dla jego rządu.

McDonald's zaskakuje. 10 pytań, które padły podczas rozmów kwalifikacyjnych

Zatrudnia prawie 420 tys. pracowników i jest czwartym największym pracodawcą na świecie według Światowego Forum Ekonomicznego. O kim mowa? O McDonald's, którego rozmowy kwalifikacyjne pod lupę wziął "Business Insider". Poniżej przedstawiamy dziesięć zaskakujących pytań, jakie usłyszeli kandydaci do pracy w amerykańskiej sieci.

Polacy chętnie oddają 1 procent. Ale eksperci alarmują

Przekazując 1 proc. podatku, obywatele powinni się zachowywać, jak rozsądny minister finansów - rozumieć, że zasoby są ograniczone, a potrzeb społecznych jest bardzo dużo. To poszło w zupełnie innym kierunku; mechanizm 1 proc. wymaga zmian - oceniają eksperci.

Po 4 strajki dziennie. Włosi uwielbiają protestować

We Włoszech codziennie organizowane są średnio 4 strajki, co stawia ten kraj w światowej czołówce. Obywatele są zakładnikami strajkujących pracowników różnych branż i służb - alarmuje urząd nadzorujący przebieg protestów.

Lubuskie rozkwita. Najniższe bezrobocie w historii regionu

Ten rok przyniósł ożywienie gospodarcze i poprawę sytuacji na lubuskim rynku pracy. Na koniec wakacji powiatowe urzędy pracy w województwie zanotowały najmniejszą liczbę bezrobotnych oraz najniższą stopę bezrobocia od momentu powstania tego regionu.

Łososie prosto z Polski. Mamy ambitne plany

Konsumowane w Polsce łososie hodowane są na fermach, w sadzach czyli klatach zanurzonych w wodach norweskich fiordów. Ale już wkrótce możemy jeść rodzime łososie, gdyż są zainteresowani uruchomieniem takiej produkcji w naszym kraju – powiedział wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke.

Jan Niedziałek o "volkswagenizacji": Niemcy zachowali się jak chytry handlarz

Nasz biznes polega na tym, żeby robić dobre samochody - miał kiedyś odpowiedzieć prezes jednego z koncernów motoryzacyjnych, pytany o to, na czym polega istota działalności jego firmy. Nie na generowaniu zysków przez księgowych, pompowaniu sprzedaży wszystkimi dostępnymi metodami, czy takich modnych dziś koncepcjach jak „zwiększanie wartości dla akcjonariuszy”. Nic z tych rzeczy. Robić dobre auta. I tyle. Kierownictwo Volkswagena o takiej najprostszej zasadzie zapomniało. Nie ono jedno.

Nowa Tesla doda koncernowi skrzydeł? Futurystyczne drzwi robią furorę

Tesla zaprezentowała swój najnowszy model X zaledwie kilka dni temu, ale dyskusja wokół niego nie cichnie. Najgłośniej mówi się o "skrzydlatych" drzwiach nowego elektrycznego auta. Wszystko dlatego, że one rzeczywiście reagują na otoczenie, w jakim znajduje się samochód - pisze CNN Money.

Zima coraz bliżej. Gazprom umacnia pozycję w Europie

Optymizm w rozmowach na temat zabezpieczenia tranzytu gazu przez Ukrainę, niskie ceny rynkowe oraz wysoki poziom wypełnienia magazynów wzbudzają nadzieję, że kraje Europy Środkowej i Południowej, zależne od rosyjskich dostaw przetrwają zimę bezpiecznie - pisze "The Moscow Times".

Uchodźcy zalewają Europę. Ale to może ją wzmocnić i przyspieszyć rozwój

Pół miliona ludzi uciekło do Europy w tym roku w poszukiwaniu azylu i zatrudnienia - wynika z danych Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców. Największy od dekad napływ uchodźców na Stary Kontynent to efekt konfliktu w Syrii, doświadczonej przez wojnę domową i przemoc ze strony Państwa Islamskiego. Kryzys migracyjny niesie za sobą polityczne i ekonomiczne konsekwencje dla gospodarki. Oto najważniejsze z nich.

Chcesz zwrócić bluzkę, ale ta ma plamę? Masz do tego prawo!

W sklepie internetowym można - w ciągu 14 dni - zwrócić nawet noszoną bluzkę z plamą, ale sprzedawca ma prawo do odszkodowania za zmniejszenie wartości rzeczy wskutek jej "niewłaściwego sprawdzania". Wyliczanie jego wysokości nastręcza firmom dużo kłopotów.