Najnowsze

Najnowsze

Shell będzie zwalniać. Przez tanią ropę

Brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny Royal Dutch Shell zapowiedział w czwartek cięcia zatrudnienia w tym roku o 6500 miejsc pracy; dotyczy to pracowników i bezpośrednich podwykonawców, a wynika z przedłużającego się okresu spadku cen ropy naftowej.

Odznaczenie dla dyrektora Biedronki. "To pewien gest"

Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP dla dyrektora operacyjnego Grupy Jeronimo Martins w Polsce Pedro Pereira da Silva to pewien gest, można się z nim nie zgadzać, ale w sposób spokojny należy to ocenić - uważa szef MSZ Grzegorz Schetyna.

Wakacje dla Rosjan zbyt drogie. "Trudno być optymistą"

Rosjanka Alexandra Khomenok na początku lipca kupiła bilety lotnicze do Włoch, gdzie we wrześniu chce spędzić z mężem wymarzony urlop. Humor popsuł jej gwałtowny spadek kursu rubla, który zanurkował do najniższego poziomu od marca, rujnując tym samym wakacyjne plany wielu Rosjanom.

Polskie firmy coraz większe

Rosną kapitały własne polskich przedsiębiorstw. A wraz z nimi majątki kreatywnych Polaków, którzy je założyli - informuje "Rzeczpospolita".

Trudniej zdać test na prawo jazdy

Zmiany w egzaminach teoretycznych na prawo jazdy wprowadzone na początku 2013 r. na trwałe zmieniły statystyki zdawalności - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Wzrosty na amerykańskich giełdach po posiedzeniu Fed

Środowa sesja na amerykańskich giełdach przyniosła wzrosty, a wydarzeniem dnia było posiedzenie Rezerwy Federalnej. Amerykański bank centralny wskazał na poprawę w gospodarce USA, nie zasugerował jednak, kiedy dokładnie zamierza podnieść stopy procentowe.

"Świat", 30.07

Platforma Obywatelska ze strachu nie stawiała przed Polakami perspektywy wejścia do strefy euro - powiedział w programie "Świat" prof. Roman Kuźniar. - Ci, którzy mówią, że "do euro po ich trupie" działają na szkodę Polski - dodał doradca prezydenta ds. międzynarodowych. - Polska musi być w twardym rdzeniu, oni na nas czekają, inaczej zostaniemy w szarej strefie - zaznaczył gość Jacka Stawiskiego.

Plantatorzy czarnych porzeczek dostaną wsparcie

Wysokość pomocy dla producentów czarnych porzeczek będzie znana do końca tygodnia. Zostanie ona uzgodniona po rozmowach z plantatorami i konsultacjach z ministerstwem finansów - poinformował w środę minister rolnictwa Marek Sawicki.

Kuźniar: PO ze strachu nie proponowała euro

Platforma Obywatelska ze strachu nie stawiała przed Polakami perspektywy wejścia do strefy euro - powiedział w programie "Świat" prof. Roman Kuźniar. - Ci, którzy mówią, że "do euro po ich trupie" działają na szkodę Polski - dodał doradca prezydenta ds. międzynarodowych. - Polska musi być w twardym rdzeniu, oni na nas czekają, inaczej zostaniemy w szarej strefie - zaznaczył gość Jacka Stawiskiego.

Turecki Potok się opóźnia, bo w "Ankarze nie ma rządu"

Terminy budowy pierwszej nitki gazociągu Turkish Stream (Turecki Potok) mogą zostać przesunięte, jeśli odwlekać się będzie podpisanie porozumienia międzyrządowego między Rosją i Turcją - poinformował w środę rosyjski minister energetyki Aleksandr Nowak.

Indie chcą się uczyć od Polski. Jak przetwarzać żywność

Technologie przetwórstwa spożywczego to dziedzina, w której polskie firmy mogą inwestować w Indiach - mówili w środę w Lublinie wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński oraz wicepremier rządu stanu Pendżab w Indiach Sukhbir Singh Badal.

Paliwa pod lepszą kontrolą

Senacka komisja gospodarki narodowej poparła w środę jednogłośnie nowelę ustawy o kontrolowaniu jakości paliw. Dzięki niej możliwa będzie kontrola najbardziej szkodliwych dla środowiska paliw z dużą zawartością siarki

Kowalczyk: wspólny nadzór nad energetyką i górnictwem ułatwia znalezienie synergii

Wspólny nadzór nad energetyką i górnictwem ułatwia znalezienie synergii między obiema branżami - powiedział w środę w Dąbrowie Górniczej wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk. Odpowiedział w ten sposób na pytanie dziennikarzy, czy powierzenie mu nadzoru nad sektorem energetyki i górnictwa ułatwi proces poszukiwania inwestora dla tzw. Nowej Kompanii Węglowej.

Senackie komisje za poprawkami do ustawy o elektrośmieciach

Senackie komisje zarekomendowały poprawki do rządowej ustawy o zużytym sprzęcie elektronicznym. Nowe prawo ma zwiększyć odzysk elektrośmieci i ograniczyć szarą strefę - nielegalny demontaż elektrosprzętu w celu sprzedaży jego elementów w punktach skupu złomu.

Imperium Kulczyka warte 15 mld zł. Co dalej z majątkiem najbogatszego Polaka?

Jan Kulczyk pozostawił po sobie majątek, którego wartość szacowana jest na ponad 15 mld zł. Biznesmen od lat nieprzerwanie znajdował się na czele listy najbogatszych Polaków. Choć od lat miał opinię tego, który rządził twardą biznesową ręką, to w ostatnim czasie stery swojego flagowego biznesu przekazał synowi. Co zostawił po sobie Jan Kulczyk i co może się stać z tym majątkiem?