Najnowsze

Najnowsze

Anglia walczy z foliówkami. I wprowadza opłaty

7,5 miliarda reklamówek rocznie wykorzystują mieszkańcy Wielkiej Brytanii - tak być nie może i Londyn postanowił zmienić swoje prawo. Teraz każdy, kto będzie chciał zrobić zakupy w angielskich super- i hipermarketach za plastikową torebkę zapłaci 5 pensów, czyli 30 groszy. Władze zachęcają jednak, żeby klienci zabierali ze sobą torby wielokrotnego użytku. Być może tak będzie najłatwiej, bo nowe przepisy są podobno zbyt skomplikowane. Materiał "Faktów z zagranicy".

Wyborcza gra płacą minimalną

Przedwyborcza zabawa w kto da więcej. Partie polityczne licytują się wysokością minimalnej płacy godzinowej. Na porozumienie na tym polu nie ma także co liczyć pomiędzy związkami zawodowymi a reprezentantami pracodawców.

Syrenka dostała nowe życie. Legenda PRL wraca

Eksperci są świadomi, że całego świata motoryzacyjnego nie podbije, ale na pewno niejedno serce mocniej zabije na jej widok. Syrenka, czyli motoryzacyjny symbol PRL, dostał drugie życie. Zakład, który chce ją produkować, otrzymał homologację dla auta. To zaś oznacza, że nowe Syreny mogą za jakiś czas znów podróżować po polskich drogach. Materiał "Faktów" TVN.

Grecja bierze się za kolejne reformy. Otrzyma 2 mld euro pomocy

Ministrowie finansów państw strefy euro ustalili w poniedziałek kolejny zestaw reform, jakie ma w najbliższym czasie przeprowadzić Grecja, by otrzymać kolejną transzę środków z pakietu pomocowego. W połowie października Ateny mogą liczyć na 2 mld euro.

"Biznes dla ludzi", 05.10

Nowe przepisy przy wycince drzew, zasiłki dla przedsiębiorczych matek, umowa o "dożywocie", szef dofinansowuje posiłki w pracy - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

Glencore odrabia straty. Po gigantycznym spadku

Glencore odrabia zeszłotygodniowe straty. W poniedziałek akcje spółki mocno zyskały. Na giełdzie w Hongkongu, od dołka tydzień temu, to wzrost o kilkadziesiąt procent. Na giełdzie w Londynie wzrost wyniósł blisko 20 proc.

USA i kraje Pacyfiku mają swoją umowę handlową. By zwiększyć konkurencyjność

USA oraz 11 państw Azji i Pacyfiku ogłosiło w poniedziałek w Atlancie zakończenie prowadzonych od pięciu lat negocjacji transpacyficznego układu o partnerstwie (TPP), który - jeśli zostanie ratyfikowany - będzie największą umową o wolnym handlu na świecie. Kraje regionu Pacyfiku, negocjujące umowę o wolnym handlu (TPP) zobowiązały się w poniedziałek do wzmocnienia współpracy w kwestiach dotyczących zagadnień gospodarczych, w tym walut - pisze Reuters.

Polska droga do atomu. Kosztowna, długa i na razie bezowocna

2025 rok to realny termin, w którym wystartuje pierwsza elektrownia atomowa w Polsce - zapewniał dzisiaj wiceminister i minister gospodarki Janusz Piechociński. Projekt od miesięcy napotyka jednak na liczne przeszkody i wywołuje polityczne spory. - Na razie nikt nie wie, czy elektrownia powstanie, nawet rząd - uważa z kolei Tomasz Chmal, ekspert rynku energii.

Rosjanie atakują w Syrii. "Genialne i desperackie posunięcie Putina"

Krwawa wojna w Syrii może się ciągnąć nawet kilkanaście lat - uważają goście programu "Otwarcie Dnia". Ich zdaniem do tego konfliktu mogło nie dojść, gdyby świat zareagował na sytuację w Syrii przed trzema laty. Teraz tą sytuację wykorzystuje do swojej polityki Władimir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej.

12 zł za godzinę pracy? „To odciśnie się negatywnie na rynku”

Podniesienie płacy minimalnej to jedna z głównych obietnic polityków w obecnej kampanii wyborczej. - Problem polega na tym, że obietnice składają politycy, a muszą je realizować pracodawcy. Rodzi to ryzyko, że wymyślane warunki brzegowe w postaci konkretnych kwot za godzinę pracy będą nie do zaakceptowania przez pracodawców i w rezultacie będzie to oddziaływało na rynek pracy negatywnie - mówił prof. Dariusz Filar, były członek Rady Polityki Pieniężnej. Podkreślił, że problemy społeczne Polaków wynikają przede wszystkim stąd, że źle transferujemy środki".

Tak podróżują bogacze. Europejska premiera samolotu Bombardier Challenger w Warszawie

Biznesowe samoloty odrzutowe coraz częściej pojawiają się na polskim niebie. Ten rynek dynamicznie się rozwija, więc nie ma się co dziwić, że akurat w Warszawie odbyła się europejska premiera kanadyjskiego samolotu Bombardier Challenger. - Do Gdańska i z powrotem na weekend polecimy za powiedzmy 4 tysiące euro. Z kolei do Paryża i z powrotem to cena około 10 tysięcy euro - zdradził Greg Wydmanski z Jet Story. Po polskim niebie latają też takie luksusowe samoloty, jak Hawker 750 czy modele produkowane przez Cessna Citation.