Najnowsze

Najnowsze

Kontrowersyjny projekt ponownie zdjęty z obrad. Rośnie ryzyko zawieszenia funduszy z UE

W środę nie odbędzie się trzecie czytanie projektu ustawy Prawo wodne, który może spowodować duże podwyżki opłat za media. To już drugi raz, kiedy decyzja w sprawie przyjęcia nowych przepisów zostaje odłożona w czasie. Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński przyznał, że chciałby, "aby prawo wodne jak najszybciej weszło w życie, bo jego brak może stanowić asumpt do zawieszenia nam unijnych płatności w tym obszarze".

Debata o nowym podatku. Opozycja: Kaczyńskiego nie interesuje, ile litr paliwa będzie kosztował

W Sejmie zakończyła się debata na temat nowej opłaty paliwowej. Poseł PiS Łukasz Rzepecki zapowiedział, że zagłosuje przeciw projektowi przygotowanemu przez swoich partyjnych kolegów. - Nie możemy być jak Platforma Obywatelska, która mówiła jedno, a robiła co innego - apelował. Posłowie opozycji wytykali partii rządzącej, że łamie swoje obietnice. Przedstawiciele PiS przekonywali, że nowa opłata jest potrzebna i będzie "impulsem rozwojowym".

Jakie auta najchętniej kupują Polacy? Jest nowy lider

W czerwcu w Polsce zostało zarejestrowanych 41,8 tysiąca nowych samochodów osobowych - poinformował Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. To wynik o 5,15 procent lepszy niż w maju tego roku oraz o 8,29 procent większy w zestawieniu z czerwcem 2016 roku. Pod względem liczby rejestracji był to najlepszy czerwiec w XXI wieku.

Przegląd prasy: Wydajemy więcej na księży

145,3 mln zł - to kwota, jaką w 2016 roku przeznaczono na Fundusz Kościelny. Taka liczba znalazła się w analizie NIK z wykonania budżetu państwa w części dotyczącej wyznań i mniejszości, do której dotarła "Rzeczpospolita".

Naukowcy i Kościół ostrzegają przed sztuczną inteligencją

Kościół przestrzega przed zagrożeniami, które może przynieść tworzenie sztucznej inteligencji. Duchowni rozmawiali o tym na niedawnej konferencji w Watykanie. Jak się jednak okazuje podobne stanowisko prezentuje wielu naukowców, którzy na świecie zajmują się sztuczną inteligencją. Wśród nich jest między innymi prof. Stephen Hawking. Do jakich wspólnych wniosków dochodzą świeccy badacze i duchowni? O tym w programie "24 godziny" opowiadała Agata Zamęcka.

Stroje zgromadzenia Matki Teresy zastrzeżonym wzorem handlowym

Charakterystyczne sari z błękitnymi paskami, które jest znakiem rozpoznawczym zgromadzenia założonego przez św. Matkę Teresę, stało się zastrzeżonym znakiem towarowym. Prawnik zgromadzenia uznał, że dochodzi do używania tak wyglądających ubrań przy okazjach nie mających nic wspólnego z pracą misjonarek. Teraz ktoś, kto będzie używał tak wyglądających ubrań bez zgody zakonu, będzie się musiał liczyć z pozwem. Materiał programu "24 Godziny".

Czy samochód to przestrzeń prywatna? Spór o zakrywanie włosów

Kobiety w Iranie mogą prowadzić samochody, ale muszą mieć na to zgodę męża albo innego męskiego opiekuna. Coraz częściej irańskie kobiety siadając za kierownicą zdejmują nakrycia głowy. Bo wygodniej i chłodniej, a poza tym traktują auto, jako swoją przestrzeń prywatną – tak jak dom. Radykalni duchowni się oburzają i nakazują prowadzenie w zalecanym stroju zakrywającym włosy. Materiał z programu "24 Godziny".

Nowy podatek w paliwie. Dziś zajmą się nim posłowie

To nie skok na kieszenie obywateli - mówią politycy PiS o projekcie podwyżki opłaty paliwowej, którym dziś zajmie się Sejm. Podwyżka może jednak kierowców zaboleć, bo to nawet 25 groszy więcej na każdym litrze benzyny. Opozycja nazywa to wprost nowym podatkiem, ale PiS przed tym określeniem broni się jak może, bo nie tak dawno chwalono się, że ta partia podatków nie podnosi. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

"Bilans", 11.07

Nowa opłata paliwowa i Ukraińcy na polskim rynku pracy to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Biznes dla Ludzi", 11.07

Wojna z SMS-ami typu premium, opłata paliwowa i wygaszanie francuskich elektrowni to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Polska nie odchodzi od węgla. W planach jest kolejna kopalnia

Węgiel kamienny i brunatny mają stanowić niecałe 60 proc. miksu energetycznego Polski do 2030 roku, z perspektywą do 2050 roku - powiedział w wtorek dziennikarzom wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Obecnie udział węgla wynosi około 50 proc. Resztę polskiego miksu uzupełni gaz, źródła odnawialne i elektrownia jądrowa - co do której - jak przypomniał - rozstrzygnięcie ma zapaść do końca br.

Córka byłego premiera idzie ze spółką na giełdę

Bit Evil zadebiutuje na NewConnect 12 lipca - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Spółka kieruje Maria Belka, córka byłego premiera, a następnie prezesa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki. Firma specjalizuje się w marketingu internetowym i także w tworzeniu rozwiązań informatycznych, m.in. platform marketingowych i sprzedażowych.

Wielka reaktywacja PGR-ów. Przejmą je rolnicy

Ministerstwo rolnictwa chce reaktywować Państwowe Gospodarstwa Rolne (PGR). Rewitalizacją nieużywanych i niszczejących budynków mieliby zająć się sami rolnicy, którzy dostaną pieniądze na ten cel od państwa.

Podwyżki opłat za media. Sześć rzeczy, które musisz wiedzieć o nowych przepisach

Wprowadzenie nowego Prawa wodnego może mocno uderzyć po kieszeni Polaków. Co prawda resort środowiska zapewnia, że opłaty za wodę nie zmienią się do 2019 roku, ale zupełnie innego zdania są firmy wodociągowo-kanalizacyjne oraz posłowie opozycji. Kolosalne koszty zapłaci energetyka, a to może podnieść też ceny za prąd. Sześć rzeczy, które musisz wiedzieć.

Siemens pozywa rosyjskich partnerów

Niemiecki Siemens podał do sądu w Moskwie rosyjskie joint venture Siemens Gas Turbine Technologies LLC, w którym ma 65 proc. udziałów oraz rosyjskie przedsiębiorstwo Technopromeksport, któremu to joint venture sprzedało turbiny gazowe - informuje we wtorek Reuters.