Najnowsze

Najnowsze

Pomoc dla frankowiczów. Jest nowy projekt prezydenta

Do Sejmu wpłynął prezydencki projekt pomocy frankowiczom. Zakłada on ułatwienia w korzystaniu z pomocy przez osoby spłacające kredyty, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Ponadto banki dostaną zachęty, by "odwalutować" kredyty, które nie zostały udzielone w złotówkach. Grupujące frankowiczów stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" projekt oceniło negatywnie.

Miał być rynek pracownika, ale pensje nie chcą rosnąć. Jest kilka przyczyn

Tak dobrej sytuacji na polskim rynku pracy nie było od kilkunastu lat. Potwierdzają to dane publikowane przez Eurostat i Główny Urząd Statystyczny. - Odczuwalnie zapotrzebowanie na pracownika jest wyższe o 20 - 30 procent niż było jeszcze w ubiegłym roku - mówi Krzysztof Inglot z Personal Service. Mimo to, pensje pozostają na niezmienionym poziomie.

Giganci szukają ropy w Zachodniopomorskiem

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Lotos Petrobaltic rozpoczęły wiercenie otworu poszukiwawczego na koncesji Kamień Pomorski. Według szacunków na obszarze przygotowywanych prac w gminie Golczewo (Zachodniopomorskie) może być 7,5 mln baryłek ekwiwalentu ropy (boe).

Polacy mają coraz więcej kart płatniczych

Polacy noszą w portfelach coraz więcej kart płatniczych. - Na koniec pierwszego kwartału 2017 roku znajdowało się na polskim rynku 37,7 mln kart. To wzrost o 2,3 procent - podaje Narodowy Bank Polski.

Ropa znów poniżej 50 dolarów. "Rynek jest nieco zaniepokojony"

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o ponad 1 procent, po zniżce podczas poprzedniej sesji o 2 procent. Jeszcze we wtorek surowiec kosztował ponad 50 dolarów, ale po danych o zapasach ropy w USA nie dało się tego poziomu utrzymać - podają maklerzy.

Maluch podbił serca wszystkich pasażerów. Przez jeden gest

Pokład samolotu lecącego z Kansas do Chicago. Mały chłopiec po wejściu na pokład nieświadomie wywołał uśmiech na twarzach wielu pasażerów - przywitał się z każdym przybijając tak zwanego "żółwika". Rodzice przyznają, że maluch robi to za każdym razem przed rozpoczęciem podróży. Materiał z programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Pożegnanie z tronem. Po 70 latach odchodzi na emeryturę

Małżonek królowej Elżbiety II, książę Edynburga Filip, będzie obecny na paradzie wojskowej w centrum brytyjskiej stolicy. Ma to być jego ostatni oficjalny udział w imprezie o charakterze publicznym przed wycofaniem się z pełnienia funkcji reprezentacyjnych. Oznacza to, że po ponad 70 latach wycofa się oficjalnie z życia publicznego. Książę Filip jest najdłużej urzędującym małżonkiem brytyjskiego monarchy, znanym między innymi ze specyficznego poczucia humoru. Więcej na ten temat dowiesz się, oglądając TVN24 BiS.

Siedzenia w samolotach są coraz węższe. "To zagrożenie dla podróżnych"

Amerykańska Federalna Agencja Lotnictwa musi zbadać rozmiar siedzeń w samolotach. Taką decyzję wydał sąd stanu Waszyngton, który uznał, że ściśnięte ze sobą wąskie siedzenia i mała przestrzeń na nogi może być zagrożeniem dla podróżnych, na przykład podczas ewakuacji. O tym, jak zmieniała się wielkość siedzeń w samolotach na przestrzeni lat w magazynie "24 Godziny" opowiadała Kamila Kalińczak.

Przegląd prasy. Grozi ci wysoki podatek. Fiskus nie uznaje umów deweloperskich

Rośnie liczba sporów dotyczących ulgi mieszkaniowej. Skorzystać mogą z niej ci, którzy w trakcie pięciu lat od momentu nabycia prawa do nieruchomości sprzedali ją, a środki przeznaczyli na zakup innej. "Rzeczpospolita" informuje, że urzędnicy coraz częściej odmawiają ulgi tym, którzy dysponują wyłącznie umową deweloperską. "Warunkiem jest umowa przenosząca własność" - pisze we środę "Rzeczpospolita".

Wzrosty na nowojorskich giełdach

Pierwsza sesja w sierpniu przyniosła kontynuację wzrostów indeksów na nowojorskich giełdach. Dow Jones ustanowił nowe historyczne maksimum i zbliżył się na niecałe 40 pkt. do poziomu 22 tys. pkt. W górę poszły także S&P 500 i Nasdaq.

"Biznes dla Ludzi", 1.08

Agencja ratingowa Fitch negatywnie ocenia konflikt na linii Warszawa - Bruksela - oto jeden z tematów programu "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS. Robert Stanilewicz mówił też o problematyce regulacji kart SIM. Jego gościem był Emil Konarzewski, partner zarządzający w firmie Audytel. W programie była też mowa o trwającej, mimo decyzji europejskiego Trybunału, wycince Puszczy Białowieskiej oraz sytuacji na polskim rynku pracy.

Duża zmiana na rynku moto. Powstaje megakoncern

Francuski koncern motoryzacyjny PSA, właściciel marek Peugeot, Citroen i DS, sfinalizował we wtorek przejęcie Opla i Vauxhalla za 1,3 mld euro. W ten sposób powstaje drugi co do wielkości, po Volkswagenie, producent samochodów w Europie. Prezes PSA Carlos Tavares podkreślił, że "Opel pozostanie niemiecki, a Vauxhall brytyjski".

Związkowcy z ZUS na liście ostrzeżeń KNF. Organizacja odpowiada

Związek Zawodowy, który zrzesza pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych trafił na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowała KNF we wtorkowym komunikacie. Związkowcy zaprzeczają zarzutom, jakie zdecydowały o wpisaniu organizacji na "czarna listę".

"Bilans", 1.08

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii. O obawach wobec nowego prawa Robert Stanilewicz rozmawiał z Tomaszem Podgajniakiem z Polskiej Izby Energetyki Odnawialnej i Bartłomiejem Derskim z portalu "Wysokie Napięcie". W programie "Bilans" prowadzący mówił też między innymi o fali wniosków w sprawie dotacji w ramach programu 500 Plus.

"Marco Polo" z Gdyni pomoże powiększyć terytorium Monako

Dok pływający o nazwie "Marco Polo", który został wykonany w gdyńskiej stoczni Crist, ma zostać załadowany na specjalny statek w najbliższą sobotę 5 sierpnia. Posłuży do produkcji konstrukcji żelbetonowych podczas powiększenia powierzchni lądowej księstwa Monako - poinformował we wtorek gdyński port.

"Trzeba się pozbyć ich z kraju". Zaatakowali "krzesła w burkach"

Norwescy narodowcy nie popisali się spostrzegawczością. Pomylili puste krzesła w autobusie z wizerunkiem kobiet ubranych w burki. W komentarzach pod zdjęciem, opublikowanym na stronie zrzeszającej narodowców, użytkownicy portalu społecznościowego wyrażali swój lęk przed islamizacją kraju. Sprawę nagłośnił jeden z norweskich dziennikarzy.

Polacy a telefony komórkowe. Nowe badania

92 procent Polaków korzysta z telefonów komórkowych - wynika z najnowszego badania CBOS. Ponad 57 proc, ankietowanych używa smartfonów, 43 proc. woli klasyczne telefony komórkowe. Telefonu używamy głównie do prowadzenia rozmów, a także wysyłania esemesów i robienia zdjęć.