Najnowsze

Najnowsze

"13 zł…i nie kombinuj". Nie wszystkie firmy posłuchały

Dziewięć procent skontrolowanych firm zaniżało minimalną stawkę godzinową - poinformował Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć. To wyniki kontroli przeprowadzonej w ramach akcji "13 zł…i nie kombinuj", zorganizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy i NSZZ "Solidarność".

"Biznes dla Ludzi", 26.04

Zwiększenie wydatków na obronę przez resort Antoniego Macierewicza - to temat, który zdominował program "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli profesor Marian Noga, były członek Rady Polityki Pieniężnej oraz Mariusz Adamiak, dyrektor działu strategii inwestycyjnej w Powszechnej Kasie Oszczędnościowej Bank Polski.

"Bilans", 26.04

Burza wokół minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza byli Bartek Godusławski z "Pulsu Biznesu" oraz Michał Broniatowski z miesięcznika "Forbes".

Potężna maszyna w służbie amerykańskiej armii. Zobacz, co potrafi

48,5 metrów długości, 12,5 metra wysokości oraz imponująca rozpiętość skrzydeł wynosząca 56,5 metra. Amerykanie mają ich ponad 700. Amerykański bombowiec B-52, który powstał w czasach zimnej wojny, wykorzystywany jest we wszystkich najważniejszych konfliktach zbrojnych ostatnich lat. Wykorzystywano go między innymi w wojnie wietnamskiej i pierwszej wojnie w Zatoce Perskiej. Teraz ma wywrzeć presję na Kim Dzong Una.

Mur na granicy USA i Meksyku. Zobacz, jak ma wyglądać

Od objęcia urzędu prezydent USA przez Donalda Trumpa minęło już ponad sto dni, nadal nic nie wiadomo, co z murem, który ma stanąć na granicy Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Amerykańska głowa państwa nie rezygnuje z przedwyborczej obietnicy. Mur, który ma stanąć na granicy będzie miał ponad 200 tysięcy kilometrów długości. Koszty, jakie pochłonie jego budowa to ponad 21 miliardów dolarów, szacował ostatnio Reuters. Zobacz w 3D projekt nowego "Chińskiego Muru". Materiał z programu "Otwarcie Dnia" w TVN 24 BiS.

Oto grobowiec Czarnobyla. Zobacz niezwykły model 3D

Dokładnie 31 lat temu w elektrowni atomowej Czarnobylu doszło do wybuchu czwartego reaktora siłowni, co doprowadził do skażenia części terytoriów Ukrainy i Białorusi. Substancje radioaktywne dotarły też nad Skandynawię, Europę Środkową, w tym Polskę, a także na południe kontynentu - do Grecji i Włoch. Według niektórych badań, w wyniku katastrofy około 600 tysięcy ludzi na całym świecie narażonych zostało na podwyższoną dawkę promieniowania, równoważną dwóm zdjęciom rentgenowskim. Liczbę zgonów z powodu nowotworów, jakie rozwinęły się u osób silnie napromieniowanych, oszacowano na około 4 tysiące. W listopadzie ubiegłego roku nad zniszczony przez wybuch reaktor nr 4 nasunięto nową osłonę w postaci stalowej arki, która pokryła stary sarkofag, chroniący to niebezpieczne miejsce przez 30 lat.

"Trump jest bardzo zdeterminowany, żeby rozwiązać problem Korei Północnej"

W środę z inicjatywy prezydenta Donalda Trumpa w Białym Domu odbędzie się specjalna narada w sprawie Korei Północnej. W spotkaniu wezmą udział senatorowie, sekretarz stanu, minister obrony, dowództwo wojskowe i przedstawiciele wywiadu. Zdaniem generała Marka Dukaczewskiego, generała brygady Wojska Polskiego, "Donald Trump jest bardzo zdeterminowany, żeby rozwiązać problem Korei Północnej". - Amerykanie nie wykluczają, że będzie potrzeba zaatakowania celów na terenie Korei Północnej i chcą to zrobić z ukrycia - ocenia były szef Wojskowych Służb Informacyjnych, wskazując na skierowanie w okolice Półwyspu Koreańskiego okrętu podwodnego USS Michigan.

Świat kina w panice. Przez jedną decyzję

Na Hollywood padł blady strach. A wszystko przez ewentualny strajk scenarzystów, wycelowany w firmy produkcyjne. W głosowaniu poparło go 96 proc. członków Amerykańskiej Gildii Scenarzystów (Writers Guild of America). Scenarzyści domagają się między innymi wyższej płacy minimalnej, lepszej opieki zdrowotnej oraz wyższych zysku ze streamingu znanych seriali i programów satyrycznych. Branża wpadła w panikę, bo poprzedni strajk scenarzystów zakończył się stratą w wysokości 2,5 miliarda dolarów dla miasta Los Angeles. Anulowano lub opóźniono też wiele produkcji. Materiał programu "24 Godziny".

Szarapowa wraca po aferze dopingowej. Czy to jest w porządku?

Jedna z najpopularniejszych tenisistek świata Maria Szarapowa w środę wróci do rywalizacji. 30-letnia Rosjanka ma za sobą 15-miesięczną dyskwalifikację za doping. Gośćmi programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS w tym temacie byli Andrzej Person, publicysta sportowy oraz Mariusz Czerkawski, były hokeista NHL.

Szydło: polska gospodarka rozwija się dynamicznie

Dane GUS dotyczące spadku bezrobocia w Polsce do 8,1 proc. pokazują, że jesteśmy dynamicznie rozwijającym się krajem, dynamicznie rozwijającą się gospodarką - poinformowała w środę premier Beata Szydło w Woli Gutowskiej k. Jedlińska (Mazowieckie).

"Ivanka Trump lepiej zna świat niż prezydent USA"

Jej rola wynika z potrzeby ocieplenia wizerunku Trumpa w Europie - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS Marek Grela. - Ivanka Trump znacznie lepiej zna świat sam prezydent. Pośrednio ma wpływ na jego losy - mówił były ambasador Polski przy Unii Europejskiej. We wtorek córka amerykańskiego prezydenta broniła podczas forum kobiet Women20 Summit w Berlinie swego ojca przed krytyką w związku z jego wcześniejszymi wypowiedziami o kobietach.

Ten robak zjada plastik. Przełomowe odkrycie

Hiszpańscy naukowcy dokonali przełomowego odkrycia. Najprawdopodobniej znaleźli sposób na wybawienie świata od problemu plastikowych śmieci. Okazuje, że takimi odpadkami może żywić się… jeden z gatunków gąsienicy, która zwykle służy jako przynęta na ryby. Materiał programu "24 Godziny".

Ta konstrukcja ma uchronić nas przed promieniowaniem. Mija 31 lat od katastrofy w Czarnobylu

W środę mija 31 lat od katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu. W jednym z bloków energetycznych doszło wówczas do eksplozji, a uwolniony przy wybuchu materiał radioaktywny doprowadził do skażenia znacznej części środkowej, wschodniej i północnej Europy. Teraz przed promieniowaniem z reaktora numer 4 chroni nowy sarkofag. To stalowa kopuła o trzech ścianach, która wygląda jak olbrzymi, przekrojony walec. Jest to największa i najwyższa na świecie budowla o takim kształcie. Trwałość sarkofagu szacuje się na 100 lat. Oto jak powstawał. Materiał programu "24 Godziny".

Dom Fritzla. "Oferujemy mieszkania młodym parom za bardzo dobrą cenę"

Dom Josefa Fritzla sprzedany za 160 tysięcy euro, a w jego wnętrzu urządzono 10 apartamentów. Do budynku wprowadzili się już pierwsi nowi lokatorzy. - Zmieniliśmy to miejsce w naprawdę piękny dom. Oferujemy mieszkania młodym parom za bardzo dobrą cenę. Wszystkie rozeszły się w tydzień - mówi właściciel Herbert Houska. To właśnie w tym miejscu Fritzl przez wiele lat molestował swoją córkę, którą przetrzymywał w specjalnie zbudowanym dźwiękoszczelnym bunkrze. Materiał programu "24 Godziny".

Trump przedstawi plan reformy systemu podatkowego

Prezydent USA Donald Trump przedstawi w środę założenia planu reformy krajowego systemu podatkowego. Plan ten zakłada przede wszystkim zmniejszenie ciężaru opodatkowania amerykańskiego biznesu i przyspieszanie w ten sposób dynamiki wzrostu gospodarki.