Najnowsze

Najnowsze

"Sytuacja branży budowlanej będzie się poprawiać"

Poprawa sytuacji branży budowlanej będzie kontynuowana, jednak na realną poprawę trzeba jeszcze poczekać - uważa główny ekonomista Coface w Europie Centralnej Grzegorz Sielewicz. Dodał, że sytuacja płynnościowa wielu firm budowlanych jest "dosyć ciężka".

"Gazprom przerzuca gaz z Ukrainy do Niemiec"

Rosyjski koncern Gazprom zwiększył przesył gazu przez gazociąg OPAL, czyli biegnące przez Niemcy przedłużenie Nord Stream; odbywa się to kosztem zmniejszenia tranzytu przez Ukrainę, która w efekcie może stracić część dochodów - piszą w czwartek "Wiedomosti".

O życiu z księciem Karolem, dzieciach i bulimii. Kontrowersyjny film o księżnej Dianie

Ken Wharfee, ochroniarz księżnej Diany postanawia zabrać głos po 20 latach od jej śmierci. Okazją stała się planowana premiera filmu dokumentalnego opowiadającego historię "królowej ludzkich serc". Obraz jeszcze nie został wyemitowany, a już budzi liczne kontrowersje. Dokument ma pokazać jeden z kanałów na Wyspach. Emocje wzbudzają niepublikowane nigdy wcześniej prywatne zwierzenia Diany na temat życia z księciem Karolem, dzieciach i bulimii. Zdaniem Wharfea, to solidny materiał, który "promuje Dianę i wszystko, co dobrego w życiu zrobiła". Więcej w materiale "24 Godziny" TVN24 BiS.

"Hotel Zagłady" znika z map. Propaganda wstydzi się nieukończonej inwestycji

W założeniu miał być tętniącym życiem hotelem. Ale jego budowa trwa już ponad 20 lat, a jej końca nie widać. Hotel Ryugyong w Pjongjang dorobił się wielu drwiących nazw, na przykład "Hotel Zagłady" czy "Mroczny Hotel". Rząd w Korei Północnej, mimo że początkowo marzył o ogromnym budynku, to teraz wstydzi się nieukończonej inwestycji - usuwa Ryugyong z map i znaczków pocztowych. Więcej w materiale "24 Godziny" TVN24 BiS.

Sieć sklepów spożywczych czipuje swoich pracowników

Mały czip wczepiany pod skórę dłoni zastępuje karty kredytowe albo pieniądze. Amerykańska sieć sklepów spożywczych testuje go na swoich pracownikach. Mikroczipy nie są wyposażone w GPS, co uspokoiło trochę przeciwników tej technologii. Więcej w materiale z programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Zarabiają dwa dolary na myciu okien. Dramatyczna sytuacja ofiar konfliktu

Oto ofiary tak zwanego Państwa Islamskiego. Ich rodzice zginęli podczas konfliktu w Mosulu, zostawiając dzieci, które muszą sobie teraz radzić na własną rękę. Pracują po 10 godzin dziennie. Na sprzedaży gum do żucia, chusteczek czy myciu okien udaje im się zarobić około 2-3 dolarów w ciągu dnia. Więcej w materiale z programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

"Bilans", 02.08

Nowy projekt pomocy frankowiczom, wycinka w Puszczy Białowieskiej oraz przyszłość Diesli - to niektóre z tematów, które poruszono w programie "Bilans" w TVN24 BiS. Robert Stanilewicz mówił także o amerykańskich sankcjach wobec Rosji.

"Biznes dla Ludzi", 02.08

Spory o ulgi mieszkaniowe - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Marek Kolibski, doradca podatkowy Kolibski Nikończyk Dec & Partnerzy.

Europejska agencja w Warszawie? "Duże szanse na pozytywną decyzję"

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł ocenił w środę po spotkaniu w siedzibie Europejskiej Agencji Leków w Londynie, że duże są szanse na to, aby Warszawa stała się nową siedzibą tej instytucji po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jednocześnie Radziwiłł zaznaczył, że choć ostateczna decyzja krajów UE będzie miała charakter polityczny, to ma nadzieję, iż "będzie oparta przede wszystkim o meritum".

Afera dieslowa przydusza Niemców. Mają plan dla właścicieli milionów aut

Niemieccy producenci zgodzili się, aby zaktualizować oprogramowanie w 5,3 miliona samochodów z silnikami Diesla w celu zmniejszenia szkodliwych emisji. Decyzja została podjęta po ujawnieniu, że oprogramowanie fałszujące dane o emisjach było instalowane w wielu modelach samochodów. Niemcy chcą zapobiec zakazom dla aut z silnikiem Diesla planowanym w niektórych miastach.

Rząd planuje obniżyć wymogi dla kierowników urzędów. Jest projekt

Stanowiska kierownicze w urzędach będą mogły obejmować osoby bez wymaganego dotychczas doświadczenia zawodowego - przewiduje projekt rozporządzenia, który pojawił się na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Do skrócenia wymogów okresu pracy kandydata będzie mogło dojść "w szczególności z uwagi na prowadzoną działalność naukową lub dydaktyczną".

Broń, narkotyki i pornografia. Czarna strona internetu kwitnie

Handel na wielu platformach w darknecie, czyli ukrytej części internetu, znacznie wzrósł - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BBC. Stało się tak, choć amerykańskie i holenderskie władze zamknęły dwa główne działające w darknecie serwisy: AlphaBay i Hansę.

Mocny cios w farmy wiatrowe. Los branży w rękach prezydenta

Zmiana ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) w ekspresowym tempie przeszła przez Sejm i Senat. Dla przedsiębiorców produkujących zieloną energię oznacza to całkowitą zmianę zasad rynku i znacznie mniejsze przychody, co może skutkować nawet bankructwami. Przedstawiciele branży apelują do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie projektu. Podobny apel składa opozycja.

Pojechał na stację i wygrał gigantyczną kwotę. Żona nazwała go kłamcą

Mieszkaniec Północnej Karoliny pojechał po zakupy na stację benzynową i kupił los. Nie mógł długo uwierzyć, że w zwykłej zdrapce wygrał milion dolarów. Allen Holderby, były amerykański żołnierz, od razu zadzwonił do żony, by podzielić się z nią radosną nowiną. Ta jednak, zamiast dzielić z nim radość, zwymyślała go od kłamców. Holderby poprosił od razu o wypłacenie całej nagrody, nie w ratach. Po odliczeniu podatku w kieszeni zostanie mu jakieś 417 tysięcy dolarów.