Najnowsze

Najnowsze

"Bilans", 12.04

Praca Bartłomieja Misiewicza w Polskiej Grupie Zbrojeniowej - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. O tym, czy na stanowisku pełnomocnika zarządu do spraw komunikacji można zarabiać kilkadziesiąt tysięcy złotych mówił Andrzej Nartowski, emerytowany prezes Polskiego Instytutu Dyrektorów.

Kolejne zmiany w PZU. Odchodzi człowiek Morawieckiego

Podczas środowego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiego Zakładu Ubezpieczeń zdecydowano o zmianach kadrowych. Jak poinformowała spółka, dwie osoby opuszczają z dniem 12 kwietnia Radę Nadzorczą. Wśród nich jest obecny rzecznik Ministerstwa Finansów.

Kolejka chętnych do budowy ważnego odcinka A2

Na wybudowanie liczącego około dziewięć kilometrów fragmentu autostrady A2 od węzła Konik do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego złożono 13 ofert - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w komunikacie.

50 tysięcy złotych pensji w państwowej spółce? "Prawo tego nie zabrania"

- Nie wierzę w to wynagrodzenie, ale ono nie podlega pod ustawę kominową - mówi Andrzej Nartowski, emerytowany prezes Polskiego Instytutu Dyrektorów, pytany o doniesienia medialne dotyczące możliwych zarobków Bartłomieja Misiewicza na poziomie 50 tys. zł. Jak wskazał gość programu "Bilans" w TVN24 BiS, ustawa kominowa ogranicza wynagrodzenia członków zarządów i rady nadzorczej spółek z udziałem Skarbu Państwa, a nie pełnomocników.

Chcą odwrócić "antyreformy PiS". Opozycja przedstawia swojego głównego ekonomistę

Naprawa finansów publicznych poprzez odwrócenie "antyreform" Prawa i Sprawiedliwości, powstrzymanie zadłużanie się państwa i przyspieszenie wzrostu gospodarczego - to główne cele gospodarcze Platformy Obywatelskiej. - Zamiast na Grecji, jak to jest robione obecnie, trzeba wzorować finanse publiczne na takich krajach, jak Niemcy czy Szwajcaria - powiedział ekspert opozycji Andrzej Rzońca.

Generał Skrzypczak: Chińczycy wypierają Amerykanów z Dalekiego Wschodu

Wzrost napięcia na linii Stany Zjednoczone - Korea Północna obserwuje cały świat. Zdaniem Waldemar Skrzypczak, byłego dowódcy Wojsk Lądowych, atmosferę podgrzewają Chiny, ale nie dojdzie do bezpośredniego starcia państw. - Nie dojdzie do tego starcia - ocenił generał w programie "Otwarcie Dnia". Jego zdaniem, Chiny będą odgrywać ogromną rolę w tym konflikcie. - Chińczycy wypierają Amerykanów z Dalekiego Wschodu - podkreślił.

Olbrzymie grono podejrzanych. "Atakowanie sportowców to naruszanie jakiegoś tabu"

- Grono podejrzanych jest olbrzymie, możemy podejrzewać zarówno islamistów, jak i ekstremistów - mówi o ataku na autobus piłkarskiej drużyny Borussii Dortmund mecenas Wojciech Brochwicz, były wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak dodał, mimo pojawiających się informacji, że drugi znaleziony list jest związany ze środowiskiem Antify "nie za bardzo to pasuje na Antifę, ponieważ jest to środowisko zrzeszające również kibiców, kiboli, a oni mają swoje metody rozwiązywania konfliktów". - Zawsze zadajemy sobie pytanie: kto miał największy interes w przeprowadzeniu takiego ataku? - wskazał mecenas. - Atakowanie sportowców to naruszanie jakiegoś tabu - podkreślił w programie "Otwarcie Dnia".

Wyrzucili pasażera. "Spadnie na nich lawina okropnych konsekwencji"

W Polsce też mamy do czynienia z większą liczbą zarezerwowanych miejsc niż jest ich w samolocie. Ale procedury są bardziej ludzkie - powiedział w "Otwarciu Dnia" Grzegorz Brychczyński, niezależny ekspert lotniczy. Skomentował w ten sposób brutalne usunięcie z pokładu samolotu linii United jednego z pasażerów. Brychczyński jest przekonany, że na przewoźnika spadnie teraz lawina "okropnych konsekwencji". - Ten pasażer będzie mógł liczyć na sześciocyfrowy wynik przed sądami amerykańskimi. Tracą też notowania firmy na giełdzie - podkreśla.

To może być jedna z najgroźniejszych rakiet Korei Północnej

Koreańska rakieta Taepodong 2 jest w stanie przenosić ładunki nuklearne. To jedna z najgroźniejszych rakiet, nad którą pracuje obecnie Korea Północna. Według analityków prawdopodobnie ma zasięg 8 tys. km, czyli może dotrzeć do zachodniej części Stanów Zjednoczonych i części Europy. Istnieje także jej cywilny odpowiednik stosowany do prób kosmicznych - UNH2. Koreański przywódca Kim Dzong Un w ubiegłym roku przeprowadził dwie próby nuklearne. Ale niektórzy podkreślają, że wiadomości nie są do końca sprawdzone, a rakiety równie dobrze mogą być atrapami. O koreańskiej broni mówił w programie "Otwarcie dnia" Łukasz Kijek.

Media piszą o kolosalnych zarobkach Misiewicza. Minister: musi odejść z PGZ

Bartłomiej Misiewicz musi odejść z Polskiej Grupy Zbrojeniowej, inaczej kancelaria premiera będzie interweniować - powiedział RMF FM szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Jak podały dziś dwa dzienniki, były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej dostał w spółce stanowisko, na którym ma zarabiać 50 tys. zł, nie licząc dodatków. Sama spółka zaprzeczyła i zapowiedziała wydanie jeszcze dziś oświadczenia w sprawie zatrudnienia Misiewicza.

Dyplomata o sytuacji w Syrii: mamy trzech mocnych chłopaków, każdy chce wygrać

- W tej chwili mamy trzech mocnych chłopaków z jednej ulicy. Każdy z nich chce osiągnąć zwycięstwo w Syrii. Władimir Putin, bo ma wybory w 2018 roku. Donald Trump, bo ma problemy wewnętrzne w Stanach Zjednoczonych, a Recep Erdogan, bo ma referendum w Turcji. Syria stała się więc istotnym miejscem - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS dyplomata Andrzej Załucki, były ambasador Polski w Rosji.

Bez pensji na chorobowym? "To manifest bieda-przedsiębiorczości"

- To manifest bieda-przedsiębiorczości i pomysł na to, jak pracownika wycisnąć jak cytrynę - mówił w programie "Tak Jest" w TVN24 Maciej Konieczny z Partii Razem. Komentował w ten sposób propozycję pracodawców, którzy chcą, aby w zamian za niższe składki pracownicy nie dostawali żadnych pieniędzy przez pierwsze dni chorobowego. Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej uważa, że "trudno karać ludzi za to, że chorują", chociaż przypominał, że pięć procent skontrolowanych zwolnień lekarskich jest fałszywe.

Pasażer siłą wywleczony z samolotu. "Przykro mi, naprawimy to"

Dyrektor generalny United Airlines przeprosił we wtorek pasażera samolotu lecącego z Chicago do Louisville za wyciągnięcie go siłą z pokładu. Mężczyzna - jako jeden z czterech pasażerów - miał opuścić maszynę, bo amerykańskie linie sprzedały na lot więcej biletów niż miejsc.

Wielkanoc tuż tuż. Zobacz, ile wydasz na targu

Na rynku hurtowym w Broniszach są już wszystkie krajowe nowalijki. Przed Świętami Wielkanocnymi obserwuje się większy popyt na świeże warzywa. Zaopatrują się tam hurtownie owocowo-warzywne z Litwy, Ukrainy, Estonii i Łotwy - poinformowała rzecznik rynku Małgorzata Skoczewska.

Chcą bezpłatnej autostrady wokół Częstochowy. Jest stanowisko ministerstwa

Dotąd nie zapadła decyzja o dostosowaniu do poboru opłat powstającego odcinka autostrady A1, który utworzy obwodnicę Częstochowy - wskazuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Bez niej nie będzie tam pobierana opłata za przejazd pojazdów do 3,5 tony. Prezydent Częstochowy zwrócił się z taka prośbą do resortu. "Prosimy o wprowadzenie takiego rozwiązania. Pobór opłat zagrozi zakorkowaniem Częstochowy" - zaapelował Krzysztof Matyjaszczyk w liście.