Najnowsze

Najnowsze

Szwajcaria wydała zakaz dla Porsche Cayenne

Szwajcarski federalny urząd drogowy FEDRO wydał czasowy zakaz rejestracji samochodów Porsche Cayenne z silnikiem Diesla 3.0. Decyzja została ogłoszona po tym, jak w ubiegłym miesiącu niemieckie ministerstwo transportu wydało zakaz dopuszczania do ruchu tych samochodów i wezwało tysiące aut do serwisu.

W tych miastach aż chce się żyć. Pozycja Warszawy nie zachwyca

Melbourne, Wiedeń i Vancouver to najbardziej przyjazne miasta do życia. Tak ocenili analitycy Economist Inteligence Unit, którzy pod uwagę wzięli między innymi poziom stabilności, służbę zdrowia, kulturę, edukację, ochronę środowiska i infrastrukturę. Melburne otrzymało najwyższą liczbę punktów za służbę zdrowia, edukację i infrastrukturę, uzyskując całkowity wynik 97,5 pkt. na 100 możliwych,. Australijskie miasto wyprzedziło Wiedeń tylko o 0,1 pkt. Do zwycięzcy zestawienia Warszawa straciła 17,2 pkt., zajmując 65. miejsce na 140 sklasyfikowanych miast. Na końcu zestawienia "The Economist" znajdują się miasta zdewastowane przez wojnę, biedę oraz polityczną niestabilność.

Do szpiegowania, ataków i egzekucji. Tak szkolą dzieci na bojowników

Tak zwane Państwo Islamskie nie tylko rekrutuje dorosłych, ale w duchu szerzonej przez siebie ideologii wychowuje również dzieci. W samozwańczym kalifacie powstają szkoły, w których młodzież przechodzi gruntowne pranie mózgu. Ci, którym udało się wyrwać ze szponów ISIS twierdzą, że ta organizacja terrorystyczna stworzyła własne ministerstwo oświaty i dostarcza własne podręczniki. Indoktrynacja zaczyna się, gdy dzieci mają zaledwie pięć lat. Szkolone są przede wszystkim do zadań szpiegowskich, ataków samobójczych i przeprowadzania egzekucji. Materiał programu "24 Godziny".

Dżihadysta zapłaci za zniszczenia słynnych zabytków

Islamski radykał, którego w ubiegłym roku skazano na 9 lat więzienia za niszczenie wpisanych na listę UNESCO mauzoleów sufickich w Timbuktu w Mali, jest winny 2,7 milionów euro tytułem odszkodowań. Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze orzekł, że Tuareg Ahmad Al Faqi Al Mahdi musi naprawić szkody, jakie wyrządził również lokalnej społeczności w Timbuktu, która czerpie zyski z turystyki. Materiał programu "24 Godziny".

Dopisek na paragonie. Właściciel restauracji rozwścieczył klientów

"Z powodu rosnących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w tej lokalizacji, też w związku ze wzrostem płacy minimalnej, do państwa rachunku została dodana dopłata w wysokości 3 procent" - taki komunikat zamieszczono na paragonach w jednej z restauracji w Waszyngtonie. Klient wysłał paragon do prasy i to wywołało burzę komentarzy. Czytelników oburzył fakt obwiniania pracowników przez właściciela restauracji, należącego do najbogatszych restauratorów w Stanach Zjednoczonych. Wskazano ponadto, że taki dopisek to manifest polityczny - relacjonuje z Waszyngtonu korespondent TVN24 BiS Michał Sznajder.

Trąba porwała chłopca. Dramatyczne nagranie z obozu dla uchodźców

Tornado przeszło przez obóz uchodźców pod Mosulem w Iraku, co pokazują dramatyczne zdjęcia. Wir powietrza wyrzucił jednego z chłopców na kilka metrów w górę. W wyniku upadku doznał on poważnych obrażeń, ale szybko został przetransportowany do najbliższego szpitala i na szczęście przeżył. Część obozu uległa zniszczeniu, namioty zostały dosłownie rozerwane na strzępki. Zobacz materiał programu "24 Godziny".

"Bilans", 18.08

Pomoc dla ofiar nawałnic oraz podwyżki cen w sklepach - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli profesor Andrzej Kowalski, dyrektor Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej oraz Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.

"Biznes dla Ludzi", 18.08

Nowe wytyczne ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w sprawie przestępstw dotyczących wyłudzenia podatku VAT, "manifest" na paragonie w jednej z amerykańskich restauracji oraz dyskusja wokół remontu Big Bena - to tematy, które pojawiły się w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS.

Kurczaki skażone trującym środkiem mogły trafić do Polski. "Trwają badania"

Drób skażony zakazanym w produkcji żywności fipronilem mógł trafić do Polski. Mięso jest zabezpieczone, trwają badania - poinformował w piątek Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk. Jego zdaniem mięso drobiowe z Niemiec mogło trafić też do obrotu hurtowego i detalicznego. Sanepid uspokaja, że nie ma dowodów, iż mięso jest zanieczyszczone fipronilem.

Szybciej nad morze. Powstaną dwa odcinki drogi S3

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej na odcinku Brzozowo - Rzęśnica. Realizacja inwestycji udrożni fragment drogi krajowej nr 3, na którym w okresie wakacyjnym tworzą się korki sięgające wielu kilometrów.

Weekend z utrudnieniami. Długa przerwa w banku

Brak możliwości wykonania przelewu wewnętrznego, dokonania płatności internetowej czy zasilenia telefonu - to niektóre z utrudnień, które czekają w najbliższą sobotę na klientów BGŻ BNP Paribas. Wszystko z powodu zaplanowanych tam prac serwisowych sieci informatycznej.

Oszuści namawiają na szkolenia. Ministerstwo ostrzega

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod przedstawicieli resortu. Jak wskazano, próbują oni wyłudzić pieniądze, wzywając pracowników ośrodków pomocy społecznej do udziału w płatnych szkoleniach.

Mapa terroru w Hiszpanii. Katalonia na czele listy

Hiszpański dziennik "La Vanguardia" opublikował mapę pokazującą, gdzie w latach 2012-2017 dochodziło do operacji antyterrorystycznych oraz zatrzymań podejrzewanych o terroryzm osób. Na szczycie listy znalazła się Katalonia, której stolicą jest Barcelona.

Produkcja w dół, sprzedaż rozczarowuje. Wyniki poniżej oczekiwań

Produkcja przemysłowa w lipcu wzrosła o 6,2 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 8,5 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. To wynik poniżej oczekiwań analityków. Podobnie było w przypadku sprzedaży detalicznej, która w ubiegłym miesiącu wzrosła, ale o mniej niż prognozowano.

Polacy spieszą po 500 plus. Spóźnienie z wnioskiem to miesiąc bez pieniędzy

Do 16 sierpnia bieżącego roku złożonych zostało 886 tysięcy 639 wniosków na nowy okres zasiłkowy w programie 500 plus - poinformowała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Złożenie wniosku w sierpniu daje gwarancję ciągłości otrzymywania pieniędzy. Jeśli wniosek zostanie on złożony w kolejnych miesiącach, to wypłata nastąpi później z wyrównaniem.

Czesi wjadą na polskie tory

Czeski prywatny przewoźnik kolejowy i autobusowy Leo Express chciałby jeszcze jesienią tego roku uruchomić połączenie kolejowe z Krakowa przez Katowice do Pragi. Firma czeka na zgodę Urzędu Transportu Kolejowego przyznającą otwarty dostęp do torów na tej trasie.

Nowe wytyczne Ziobry. Ma nie być litości dla oszustów VAT

Prokuratorzy prowadzący śledztwa w sprawie wyłudzeń podatku VAT powinni każdorazowo rozważać konfiskatę rozszerzoną i przepadek przedsiębiorstwa - wynika z wytycznych Prokuratura Generalnego Zbigniewa Ziobry. W sprawach dotyczących wyłudzeń na ponad 1 mln zł Ziobro domaga się również surowych kar - bezwzględnego wiezienia.

Odszkodowania po nawałnicach. Ekspert: ubezpieczyciele działają szybciej

Kiedy w bardzo krótkim czasie następuje bardzo wiele zniszczeń, ubezpieczyciele starają się uruchomić specjalne procedury tak, żeby przyspieszyć wypłatę odszkodowań - mówiła w TVN24 Anna Trzcińska z "Dziennika Ubezpieczeniowego". Dodała, że pierwsze wypłaty już znalazły się na kontach ubezpieczonych, poszkodowanych w wyniku nawałnic.