Najnowsze

Najnowsze

Pierzesz? Mimochodem zanieczyszczasz środowisko

Do listy zagrożeń dla mórz i oceanów, oprócz ścieków, wycieków i plastiku, trzeba dopisać coś jeszcze. Okazuje się bowiem, że co roku, do oceanów, wpadają też niebywałe ilości sztucznych włókien z ubrań. Jakieś 200 tysięcy ton. W programie "24 Godziny" opowiadał o tym Michał Sznajder.

Przegląd prasy. Unijny absurd na torach. Dwa miliardy złotych na zbyteczny remont

Unijny absurd na torach: kolej musi wydać ogromne pieniądze na remont, którego nie potrzebuje - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". W innym wypadku PKP będą musiały zwrócić pieniędzy do Brukseli. - Kolej wyremontuje tory za 2,2 miliardy złotych, po których składy nie pojadą szybciej, a przejazd zostanie skrócony zaledwie o 5 minut - twierdzi gazeta. W odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podkreślają, że "brak modernizacji linii w przyjętym i akceptowanym przez Unię Europejską zakresie oznaczałby degradację trasy".

Spokojna sesja na nowojorskich giełdach. Rynek czeka na Fed

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się niewielkimi zmianami indeksów. Inwestorzy czekają na środową decyzję Fed. Rynek jest niemal pewien podwyżki stóp procentowych. Dolar oraz ropa naftowa również zanotowały spokojną sesję.

Tusk biznesowym prorokiem? Ekonomiści zachęcają do inwestycji w Peru

Donald Tusk był biznesowym prorokiem, kiedy dziewięć lat temu w Peru podpisywał porozumienia o współpracy naukowej, kulturalnej, turystycznej i obronnej. Przy tej okazji jego zdjęcia w regionalnym nakryciu głowy zrobiły furorę. Teraz ekonomiści banku BZ WBK mówią: idźcie w ślady Tuska i jedźcie do Peru, bo kraj rozwija się bardzo szybko i jest tam popyt na polskie produkty - mówił w nowym cyklu "3…2…1…" Robert Stanilewicz.

Bilans, 13.03

Nowelizacja ustawy o wycince drzew, rozmowy o programie Mieszkanie plus, debata o warunkach Brexitu - to najważniejsze tematy, którymi w programie "Bilans" w TVN24 BiS zajął się Robert Stanilewicz.

"Biznes dla ludzi", 13.03

Przyszłość Otwartych Funduszy Emerytalnych, obecność Polski w Unii Europejskiej, strajki na lotniskach w Berlinie - to najważniejsze tematy, którymi w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 BiS zajął się Robert Stanilewicz.

Samochody elektryczne i kabelek. Ładowanie aut będzie w Polsce wyzwaniem

Elektromobilność będzie wielkim wyzwaniem zarówno dla operatora systemu przesyłowego, jak i dystrybutorów energii - przyznał prezes PSE Eryk Kłossowski. Plan Rozwoju Elektromobilności zakłada, że do 2025 r. po polskich drogach będzie jeździć milion samochodów elektrycznych. Do 2020 ma powstać około sześć tysięcy punktów wolnego ładowania i 400 punktów szybkiego ładowania.

Wizz Air poleci z polskich lotnisk na Ukrainę

Węgierski Wizz Air od 25 sierpnia br. uruchomi nowe połączenia z Lublina i Poznania do Kijowa na Ukrainie - poinformował w poniedziałek przewoźnik. Rejsy z polskich miast na Ukrainę będą odbywały się w poniedziałki i piątki.

Rząd nie poprze drastycznych kar za złamanie zakazu handlu w niedzielę

Stanowisko rządu w sprawie projektu zakazu handlu w niedzielę jest już właściwie przygotowane i "do dwóch tygodni maksymalnie" kwestia ta pojawi się na posiedzeniu Rady Ministrów - zapowiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Zaznaczył, że nie ma zgody na karę więzienia za złamanie zakazu.

Szybciej na Mazury i Podlasie. Finiszuje budowa setek kilometrów dróg

W tym roku planowane jest oddanie do ruchu ponad 390 km nowych dróg, w tym odcinki tras S3, S5, S7 i S8 oraz kilku obwodnic - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jeszcze przed wakacjami ma zakończyć się budowa trasy ekspresowej w województwie warmińsko-mazurskim. W kolejnych dwóch latach te drogi oraz trasa S17 będą niemal w całości już gotowe do użytku.

Debata kobiet. Wybór Tuska a wizerunek Polski

Jak działania polskiego rządu wpłyną na wizerunek naszego kraju na arenie międzynarodowej? O tym w programie "Debata Kobiet" rozmawiały: Anna Kalata, ekonomistka, Eliza Kuna, adwokat oraz Katarzyna Piekarska, radca prawny.

Co przyniesie spotkanie Trumpa z Merkel?

We wtorek dojdzie do spotkania Donalda Trumpa z Angelą Merkel. Czego należy oczekiwać po rozmowie prezydenta USA z kanclerz Niemiec. O tym w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS rozmawiały: Dorota Warakomska, korespondentka Tok FM w Stanach Zjednoczonych oraz Katarzyna Sławińska, Fakty TVN.

Miliardy z unijnego tortu. Polska dostanie mniejszy kawałek?

Komentatorzy obawiają się, że w nowej perspektywie finansowej z UE do naszego kraju trafi dużo mniej pieniędzy niż obecnie. Wszystko przez ochłodzenie relacji, Brexit oraz projekty reform samej Unii Europejskiej, w ramach których wymienia się koncepcję Unii "wielu prędkości" i stworzenia oddzielnego funduszu dla państw strefy euro.

Unia przedłużyła sankcje wobec Rosji

Unia Europejska przedłużyła w poniedziałek o kolejne pół roku sankcje wizowe i finansowe, wprowadzonych w związku z aneksją Krymu przez Rosję i konfliktem na wschodniej Ukrainie.

W polskiej sieci za trzy lata może zabraknąć mocy

Długoterminowym rozwiązaniem dla energetyki jest wprowadzenie rynku mocy - powiedział Eryk Kłossowski, prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych na konferencji prasowej poświęconej nowej strategii Polskich Sieci Elektroenergetycznych na lata 2017-2019.

NBP: zarejestrowany w 2016 roku spadek inwestycji był przejściowy

Notowany spadek inwestycji ma charakter przejściowy, stąd w 2017 roku jest spodziewane przyspieszenie dynamiki PKB do 3,7 proc. - wynika z zaprezentowanej w poniedziałek przez Instytut Ekonomiczny NBP projekcji inflacji i PKB. Wynika też z niej, że w 2017 roku inflacja CPI wyniesie 2,0 proc. Wzrośnie konsumpcja i będą rosnąć płace.

Jednoślad na wysokościach. "To najlepsze narzędzie do poznawania świata"

- Motocykl jest najlepszym narzędziem do poznawania świata. Jeśli uznałbym, że to hulajnoga, to pewnie zrobiłbym to hulajnogą - tak swoje zamiłowanie do zwiedzania świata jednośladem tłumaczył w programie "Pokaż nam świat" Krzysztof Samborski. Z kolei Aleksandra Trzaskowska, motocyklistka i podróżniczka opowiadała o pierwszej babskiej wyprawie motocyklowej w Himalaje. - 18 dziewczyn w dwóch turach. Pojechałyśmy zdobywać najwyższe przełęcze i udało nam się wjechać na 5602 metry (najwyższa dopuszczona do ruchu kołowego przełęcz świata - red.) - opowiadała podróżniczka.

Pracownicy likwidowanej kopalni Makoszowy otrzymają odprawy

Najdalej do połowy roku Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) wypłaci odprawy górnikom z likwidowanej kopalni Makoszowy w Zabrzu - zapewniają przedstawiciele SRK. Spółka przyznaje, że odprawy należą się górnikom, choć znaleźli pracę w innych kopalniach.