Najnowsze

Najnowsze

Ustawa górnicza bez poprawek w Senacie

Senat bez poprawek przyjął w czwartek nowelizację tzw. ustawy górniczej, wyłączającą nieruchomości rolne zbywane przez firmy górnicze spod reżimu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz umożliwiającą związkowcom korzystanie z urlopów górniczych.

Rekordowa frekwencja w wyborach w Holandii

Eksperci podkreślają, że najlepszą lekcją ze środowych wyborów w Holandii jest frekwencja, która wyniosła 81 proc. O tym, czy jest to lekarstwo na populizm dyskutowali goście "Otwarcia dnia" dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Jakub Dymek z "Krytyki Politycznej".

Brexit już niemal przesądzony. Co to oznacza dla Polaków

Brexit wydaje się już przesądzony. O tym, co może oznaczać dla emigrantów na Wyspach, jak i dla samych Brytyjczyków dyskutowali podczas "Otwarcia dnia" w studiu TVN24 BiS Agata Gostyńska-Jakubowska, Research Fellow, Centre for European Reform w Londynie oraz mecenas Paweł Kowalski, specjalista prawa międzynarodowego.

Listonosze wyszli na ulicę. "Zarabiamy bardzo marne pieniądze"

Poczta, jeśli nie chce upaść, musi znaleźć środki na zwiększenie płac - podkreślają listonosze, którzy w czwartek biorą udział w ogólnopolskim proteście pracowników Poczty Polskiej. Manifestacje zaplanowano w kilkudziesięciu miastach, pracownicy domagają się podwyżek w wysokości tysiąca złotych brutto, zwiększenia zatrudnienia i zmniejszenia rejonów.

Trump chce zmienić politykę dotyczącą zużycia paliwa

Donald Trump ogłosił w środę, że przepisy federalne dotyczące zużycia paliwa w samochodach osobowych i ciężarowych, zostaną zrewidowane w przyszłym roku. Amerykański prezydent zamierza zmienić politykę skupiającą się na ochronie środowiska, która według niego hamowała wzrost gospodarczy.

Rządu sen o potędze. Polskie megalotnisko ma przebić Atlantę, Dubaj i Pekin

Ponad 180 milionów rocznie - tylu pasażerów ma korzystać z nowego megalotniska, które chce budować polski rząd. Tę decyzję komentuje w swoim autorskim cyklu "3...2...1..." Robert Stanilewicz. Mówi też o długo oczekiwanej decyzji Fed w sprawie stóp procentowych oraz planach Jarosława Kaczyńskiego dotyczących wejścia Polski do strefy euro.

Wysoka frekwencja receptą na populizm. "To widać na przykładzie wielu krajów"

- Jeśli następuje mobilizacja społeczna, wtedy mamy bardziej obiektywny wybór, dlatego że odzwierciedla to rzeczywiste preferencje - mówił w programie "Rozmowa Poranka" w TVN24 BiS Marek Grela, były ambasador Polski przy Unii Europejskiej, komentując wybory w Holandii. - Wyborcy nie mogą narzekać, że na przykład "wybrani zostaliście nieznaczną częścią elektoratu" - to kieruję do głosów również w Polsce. Jak ktoś jest niezadowolony z wyników wyborów, powinien być niezadowolony sam z siebie. Holendrzy mają dużą świadomość - dodał.

Rutte kontra Wilders. Komentarz do wstępnych wyników wyborów w Holandii

Antyislamska, nacjonalistyczna partia Geerta Wildersa nie będzie rządzić Holandią. Ale słowa polityka i tak już znacząco wpłynęły na to, co mówią inni politycy w Europie, także ci uznawani za bardziej umiarkowanych. Jakie wnioski z holenderskich wyborów płyną także dla Polski? O tym Michał Sznajder rozmawiał z prof. Tomaszem Grosse z Instytutu Europeistyki UW oraz Michałem Kobosko z Atlantic Council.

AFP: raport o fałszowaniu wyników testów spalania w Renault

Od ponad 25 lat we francuskim koncernie Renault istnieją za wiedzą szefostwa aż od poziomu prezesa zarządu praktyki, których celem jest zafałszowanie wyników testów spalin - podała w środę AFP, powołując się na raport służb podległych ministerstwu gospodarki. Koncern zaprzeczył tym doniesieniom.

Minister: budowa atomówki argumentem w negocjacjach z Brulselą

Budowa elektrowni jądrowej jest jednym z argumentów w negocjacjach z Komisją Europejską dot. tzw. pakietu zimowego - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że dobrze by było opracować model jej finansowania "w pierwszym półroczu" tego roku.

"Bilans", 15.03

W programie "Bilans" Robert Stanilewicz mówił między innymi o decyzji w sprawie lokalizacji centralnego portu lotniczego oraz przewidywaniach dotyczących wprowadzenia do Polski wspólnej waluty euro. Na ten właśnie temat w studiu TVN24 BiS rozmawiał ze swoimi gośćmi - ekonomistami: Ignacym Morawskim oraz Markiem Zuberem. Było też o supernowoczesnych telewizorach.

"Biznes dla Ludzi", 15.03

W programie "Biznes dla Ludzi" Robert Stanilewicz oraz Agata Zamęcka rozmawiali o rekomendacji dla budowy centralnego portu lotniczego, wzrostu liczby pasażerów na już istniejących polskich lotniskach, a także przygotowaniach do Brexitu. Była również mowa o specjalnym zasiłku dla uchodźców w wieku 16-25 lat, jaki proponuje francuski rząd. Wspomniano również o pomyśle polskiego rządu, który proponuje wprowadzenie nowej opłaty dla firm za rejestrację cudzoziemca przed jego zatrudnieniem.

Szyszko: geotermia to ogromny piec centralnego ogrzewania

- Geotermia to nasza przyszłość. To ogromny piec centralnego ogrzewania na głębokości 1,5-3 tysiące metrów. Jest niezależna od wiatru czy słońca. Ma swoje miejsce w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – mówił w Sieradzu minister środowiska Jan Szyszko.

Jest tymczasowy prezes giełdy

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oddelegowała członka rady nadzorczej Jarosława Grzywińskiego do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu spółki - poinformował giełda w komunikacie.

Tłumy na polskich lotniskach. Duży wzrost liczby pasażerów

Polskie porty lotnicze w ubiegłym roku obsłużyły blisko 34 mln pasażerów - poinformował prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson. To o 12 proc. więcej niż w 2015 roku. Liderem jest warszawskie Lotnisko Chopina, a najwięcej pasażerów przewiózł Ryanair.