Najnowsze

Najnowsze

Polski banknot uznano za najlepszy na świecie

Banknot o nominale 20 złotych "1050-lecie Chrztu Polski", wyemitowany przez Narodowy Bank Polski, został uznany za najlepszy banknot kolekcjonerski na świecie - podała Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która wydrukowała ten nominał.

Polska spółdzielnia otwiera drzwi na rynek perfum

Spółdzielnia ŚWIT, która jest producentem kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, kupiła zakład produkcyjny w Garwolinie od firmy Avon - poinformował rzecznik Marcin Lasota. Fabryka zacznie działać pod szyldem Spółdzielni Świt od początku czerwca. Jak podkreśla Avon, ta transakcja nie ma wpływu na działalność fabryki Avon na terenie Garwolina i strukturę zatrudnienia.

Sensacyjne doniesienia o spotkaniu Trump- Ławrow

Amerykańskie media publikują informacje, które mogą wywołać trzęsienie ziemi. Zdaniem "Washington Post" prezydent Stanów Zjednoczonych ujawnił Rosji tajne dane podczas spotkania z Siergiejem Ławrowem. Wyciek miał dotyczyć nie tylko informacji amerykańskiego wywiadu, ale też najbliższych sojuszników kraju. Więcej o wydarzeniu mówił Łukasz Kijek w programie "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS.

Media nie odpuszczają amerykańskiemu prezydentowi. Co ujawnił Rosji?

Amerykańskie media nie zostawiają na prezydencie Stanów Zjednoczonych suchej nitki. Tym razem krytyczny artykuł publikuje "Washington Post". Z tekstu wynika, że Donald Trump mógł ujawnić tajne informacje amerykańskiego wywiadu i bliskich sojuszników podczas rozmowy z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem. Biały Dom zaprzecza, jakoby taka sytuacja miała miejsca. Więcej o nastrojach, jakie panują za oceanem w programie "Otwarcie Dnia". Gościem Łukasza Kijka był Jacek Pałasiński.

Poczta rozszerza usługi, założy profil zaufany

Profil Zaufany można aktywować, odwiedzając dowolną z 4,5 tys. placówek pocztowych. To jeden z pierwszych efektów porozumienia, jakie podpisały z Ministerstwem Cyfryzacji Poczta Polska, należąca do niej spółka Poczta Polska Usługi Cyfrowe - Envelo oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Bruksela i Londyn przed starciem wagi ciężkiej. "Brytyjczycy będą musieli coś zapłacić"

- Mam wrażenie, że Bruksela i Londyn prężą muskuły przed ciężką walką - mówi Agata Gostyńska-Jakubowska, research fellow, Centre for European Reform. Jak przypomina, "22 maja Rada Europejska przyjmie mandat negocjacyjny dla Michela Barniera, który będzie rozmawiał z Wielką Brytanią". - Dopiero wtedy obie strony siądą do stołu - zaznacza gość programu "Otwarcie dnia", zaznaczając, że kluczowe będą kwestie finansowe. - Nie ma wątpliwości, że Brytyjczycy będą musieli coś zapłacić - wskazuje Gostyńska-Jakubowska.

Fiskus odpuszcza słupom? "Zmiana filozofii działania"

Krajowa Administracja Skarbowa nie powinna tracić energii na tzw. słupy, które służą wyłudzaniu VAT - twierdzi "Puls Biznesu", przytaczając nowe wytyczne dla urządników. Absolutnie nie ma planu, który zakładałby zaniechanie prowadzenia czynności względem firm, które naruszają przepisy - twierdzi resort finansów, ale przyznaje, że chce zmienić "filozofię działania".

Takiego urlopu jeszcze nie było. Premier składa obietnicę

Wprowadzenie rocznego urlopu na opiekę nad starszymi członkami rodziny - to jedna z obietnic wyborczych premier Wielkiej Brytanii Theresy May. Zdaniem Davida Kennedy'ego, Brytyjczyka mieszkającego w Polsce, to dobry pomysł. - Społeczeństwo się starzeje - podkreśla gość TVN24 BiS.

Coraz bliżej polskiego "elektryka". Pierwszy etap za nami

Zakończył się pierwszy etap na drodze do stworzenia pierwszego polskiego samochodu elektrycznego. Spółka, która odpowiada za ten projekt, do wczoraj przyjmowała projekty nadwozia. Zwycięskie koncepcje stanowić będą podstawę do produkcji prototypów, które mają pojawić się na polskich drogach już w przyszłym roku.

Dostają wezwania do zapłaty. Niezwykły podatek

Podatek od wycieraczek, a także od serwetek w barach wprowadzono w Modenie na północy Włoch. Dziennik "Corriere della Sera" informuje we wtorek, że wezwanie do zapłacenia tej należności rozesłano do kilkudziesięciu sklepów i lokali.

Boją się Korei Północnej. Choć większość z nich nie potrafi jej wskazać na mapie

Zaledwie 36 procent Amerykanów wie, gdzie leży Korea Północna - wynika z badania przeprowadzonego przez "The New York Times". A okazuje się, że ma to kluczowe znaczenie w podejściu do reżimu Kim Dzong Una. Zdaniem autorów badania, ci Amerykanie, którzy potrafią znaleźć Koreę Północną na mapie najczęściej wskazują środki dyplomatyczne, jako te najwłaściwsze ro rozwiązania tego konfliktu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Wall Street kolejny raz na historycznych szczytach

S&P 500 i Nasdaq Comp. ustanowiły w poniedziałek kolejne w ostatnich tygodniach historyczne rekordy dzięki drożejącym akcjom spółek paliwowych i technologicznych. W centrum uwagi rynków znajdowały się doniesienia z rynku ropy naftowej, która notowała mocne, ponad 3-proc. zwyżki cen.

Mają plan, jak ratować euro. Miałby powstać nowy organ

Rząd Hiszpanii przekazał Komisji Europejskiej plan naprawy strefy euro. Program reform koncentruje się na utworzeniu wspólnego rządu gospodarczego, który między innymi zarządzałby długiem i kontrolował politykę fiskalną poszczególnych członków eurolandu. Centroprawicowy gabinet Mariano Rajoya w przesłanym do Brukseli piśmie podkreślił też, że niezbędne jest dokończenie rozpoczętej reformy systemu bankowego w Unii Europejskiej.