Najnowsze

Najnowsze

Spółki skarbu państwa pokazują zarobki prezesów. Liczone w milionach złotych

Kolejne spółki z udziałem skarbu państwa publikują wyniki finansowe za ubiegły rok. Z raportów, które dotąd opublikowano wynika, że najwięcej spośród prezesów spółek skarbu państwa w 2017 roku zarobił Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP. Jego łączna roczna pensja wyniosła 3,3 miliona złotych, czyli średnio 275 tysięcy złotych miesięcznie.

Resort: Autostrada Wielkopolska oddała państwu ponad miliard złotych

Resort infrastruktury dostał od Autostrady Wielkopolskiej potwierdzenie wpłaty 1,38 miliarda złotych - poinformował rzecznik ministerstwa Szymon Huptyś. To pokłosie decyzji Komisji Europejskiej, która w ubiegłym roku nakazała spółce zwrot państwu pieniędzy z tytułu nadmiernych rekompensat, wypłacanych przez siedem lat przez polskie władze.

Jest jedynym policjantem na wyspie. Nie ma nawet radiowozu

Markus Stephan pełni służbę na zamieszkanej przez ponad tysiąc osób wyspie Pellworm w niemieckim Szlezwiku-Holsztynie. I jest jedynym policjantem na wyspie, na której nie ma nawet prawdziwego posterunku policji ani oznakowanego radiowozu. Z mieszkającymi tam ludźmi zna się świetnie. Wprawdzie najczęściej jest wobec nich wyrozumiały, ale kiedy trzeba, egzekwuje przepisy bardzo stanowczo. Materiał programu "24 Godziny".

Zakupy przy urnie. Rosyjski sposób na frekwencję

Rosyjskie władze imają się różnych sposobów, by zapewnić wysoką frekwencję w zbliżających się wyborach prezydenckich. Już wcześniej media informowały, że według zaleceń z Kremla głosowanie ma się odbywać w atmosferze rodzinnego pikniku, a przy lokalach wyborczych będzie można spotkać rosyjskie gwiazdy sportu czy estrady. Ale to nie wszystko. W Chabarowsku w lokalach wyborczych szykowane są stoiska z artykułami spożywczymi. Organizatorzy gwarantują znaczne rabaty od dostawców, więc ludzie którzy przyjdą zagłosować, będą mogli zrobić tanie zakupy. Więcej szczegółów w programie "24 godziny" w TVN24 BiS.

"Biznes dla Ludzi", 15.03

O tym jak rozliczyć się z fiskusem w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS mówił Grzegorz Baran, doradca podatkowy z Kancelarii Baran & Pluta. Ponadto pojawiły się informacje o raporcie Państwowej Inspekcji Pracy po pierwszej niedzieli z zakazem handlu oraz opłacie klimatycznej pobieranej przez władze Zakopanego.

"Bilans", 15.03

Piąta edycja programu Mentors4Starters - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Wojciech Kostrzewa, prezes zarządu Grupy ITI oraz Maria Belka, współzałożycielka Fundacji Mentors 4 Starters. Ponadto o mocnym spadku inflacji w Polsce mówili Mariusz Adamiak, dyrektor działu strategii inwestycyjnych PKO BP oraz Ignacy Morawski, ekonomista.

Grupa amerykańskich senatorów przeciw Nord Stream 2. Napisali specjalny list

W wysłanym w czwartek liście do ministra skarbu USA Stevena Mnuchina 39 amerykańskich senatorów - republikanów i demokratów - zadeklarowało swój sprzeciw wobec budowy gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec po dnie Morza Bałtyckiego. Senatorowie uważają, że projekt może zagrozić bezpieczeństwu energetycznemu Unii Europejskiej i wzywają administrację Donalda Trumpa do jego zablokowania.

Jak rozliczyć kilka miesięcy pracy za granicą? Odpowiadamy na pytania widzów

Na podstawie ilu PIT-ów będzie rozliczał się pracownik sieci restauracji, która w ciągu roku zmieniła właściciela? Jak rozliczyć trzymiesięczny okres pracy w Niemczech? Na te oraz na inne pytania przesłane na Kontakt 24 w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS odpowiadał Grzegorz Baran, doradca podatkowy z Kancelarii Baran & Pluta.

Likwidacja nagród czy znacząca podwyżka. Spór o projekt ustawy

Likwidacja nagród dla ministrów i sekretarzy stanu, przeniesienie wiceministrów w randze podsekretarzy do służby cywilnej, a także umożliwienie sekretarzom stanu będącym parlamentarzystami pobierania 60 procent uposażenia posła lub senatora. Takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o służbie cywilnej. Nowe przepisy zostały zaprojektowane w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W piątek zajmie się nimi Komitet Stały Rady Ministrów.

Program, który może zmienić bieg twojej kariery. Ruszają zgłoszenia

Rusza piąta edycja programu Mentors4Starters. - To program skierowany do przedsiębiorców, pracowników, ale też do osób, które realizują karierę akademicką - wskazuje Wojciech Kostrzewa, prezes zarządu Grupy ITI. Program daje możliwość przedstawienia swoich planów zawodowych lub realizowanych projektów uznanym autorytetom w świecie biznesu. - Opiekujemy się młodymi ludźmi, którzy są na początku swojej kariery zawodowej. Ja mam z własnej, dobrej woli spróbować pokazać alternatywne rozwiązania - mówi Wojciech Kostrzewa, gość programu "Bilans" w TVN24 BiS. Jak dodaje Maria Belka, współzałożycielka Fundacji Mentors 4 Starters, zainteresowani mogą wysyłać swoje aplikacje do 8 kwietnia.

Sposób na uratowanie życia. Jak trafić do bazy dawców szpiku?

Piętnastu dawców na milion mieszkańców. W Polsce jest przeprowadzanych trzykrotnie za mało przeszczepów organów w stosunku do potrzeb. Skąd lekarz ma wiedzieć, że zgadzamy się oddać pośmiertnie organy i jak trafić do bazy dawców szpiku - tłumaczyli goście Rafała Wojdy w programie "Świat".

Narodowy czempionat przeniesiony do Warszawy. "To smutny dzień dla janowskiej stadniny"

Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi odbędzie się na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie - poinformował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Decyzja o przeniesieniu czempionatu z Janowa Podlaskiego do stolicy nie podoba się staroście bialskemu Mariuszowi Filipiukowi. - Będziemy walczyć o to, aby te wydarzenia zostały w Janowie - podkreśla w rozmowie z TVN24 starosta i zapowiada interwencję w sprawie pokazu u prezydenta i premiera.

Inflacja wyhamowuje. Ceny rosną, ale wolniej

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych rosną, ale już nie tak szybko jak pod koniec zeszłego roku. W porównaniu z poprzednim miesiącem ceny w lutym spadły o 0,2 procent - poinformował w czwartek Główny Urząd Statystyczny.

Nowy doradca Trumpa: Chiny zasłużyły na cła

Mianowany przez Donalda Trumpa nowy doradca prezydenta USA do spraw ekonomicznych Larry Kudlow powiedział w środę, że Chiny zasłużyły na ostrą odpowiedź Ameryki, a zatem na cła na ich towary eksportowe. Reuters przypomina, że wcześniej był on przeciwny taryfom.

Pies uratował mężczyznę z udarem

Greg Looney może mówić o wielkim szczęściu. Gdy doznał udaru, był przy nim jego owczarek niemiecki o imieniu Garrett. Pies głośnym i uporczywym szczekaniem ściągnął uwagę rodziny na mężczyznę, który na pierwszy rzut oka nie zdradzał żadnych niepokojących objawów. Szybka interwencja pozwoliła uratować mu życie. Materiał programu "24 Godziny".

Lekarze pozostawili nożyczki w brzuchu. Błąd odkryto po 34 latach

73-letni obecnie mieszkaniec irackiego Kurdystanu przeszedł w 1984 roku operację jelita. Z niewiadomych powodów w czasie zabiegu w jego ciele pozostała połowa chirurgicznych nożyczek. Do tej pory Abdul Kadir żył w kompletnej nieświadomości swojej sytuacji. Nie skarżył się na ból ani inne problemy, mimo że w jego ciele był kawałek metalu długości aż 12 centymetrów. Gdy ostatnio się to zmieniło i poczuł ból w okolicach nerki, podczas badań wykryto pozostałość z przeszłości. Abdul pomyślnie przeszedł operację wyjęcia nożyczek. Dlaczego popełniono błąd 34 lata temu? Tego nie będzie można już ustalić, bo przeprowadzający operację lekarze zmarli kilka lat temu. Materiał programu "24 Godziny".

"Biznes dla Ludzi", 14.03

Komisja Kodyfikacyjna za zmianami w prawie pracy. O projekt Robert Stanilewicz w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS pytał profesor Monikę Gładoch, prawniczkę, wiceprzewodniczącą Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Kolejnym gościem była Monika Styczyńska, dyrektor ds. rekrutacji w ManpowerGroup.