Najnowsze

Najnowsze

Rubel gwałtownie traci na wartości po decyzji USA

Wysokie ceny ropy naftowej na światowych rynkach obronią rosyjską walutę przed silnymi wahaniami kursu, raptowny spadek wartości rubla po ogłoszeniu przez USA sankcji wobec rosyjskiego biznesu nie wpłynie w dużym stopniu na gospodarkę - ocenił we wtorek były minister finansów Aleksiej Kudrin.

Skutki niższego wieku emerytalnego. Problemy dopiero nadejdą

Na razie efekt obniżki wieku emerytalnego dla rynku pracy jest ograniczony - wynika z badania firmy Work Service. Jak podano, ponad 85 procent badanych pracodawców ocenia, że zmiany emerytalnie nie wpłynęły negatywnie na funkcjonowanie ich firm. Z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika jednak, że w tym roku na przejście na emerytury częściej decydują się osoby aktywne zawodowo i pracujące na etacie.

Przecena bitcoina. W tym roku stracił już połowę wartości

Kurs bitcoina we wtorek spadł poniżej bariery 7 tysięcy dolarów. Od początku roku wirtualna waluta straciła już ponad 52 procent swojej wartości. Zdaniem analityków, ostatnie spadki to efekt zbliżającego się ostatecznego terminu na złożenie rozliczenia podatkowego w Stanach Zjednoczonych.

Mieli oszukać 350 inwestorów. Zarzuty dla 20 osób

Prokuratura postawiła 20 osobom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej oszustw na rynku Forex - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Chodzi o oszustwa na kwotę ponad 18 milionów złotych na szkodę 350 inwestorów.

"Myślałem, że to żart". Schodek do pociągu na niemieckiej stacji

Mobilna platforma wspomagająca - to nowy termin, który pojawił się na niemieckiej kolei. Mowa o drewnianym schodku, który jest konieczny, by pasażerowie mogli bezpiecznie opuścić pociąg i stanąć na peronie dworca w Wissingen. Stąd dodatkowy obowiązek konduktorów. - Początkowo myślałem, że to żart - mówi jeden z pasażerów. Peron jest za niski o 12 centymetrów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Takich pamiątek już nie kupisz. Władze włoskiego miasta chcą wprowadzić zakaz

Władze Florencji mają dość kiczowatych pamiątek ze swojego miasta. Na wzór Pizy chcą zabronić sprzedawania reprodukcji największych dzieł takich jak obraz "Narodziny Wenus", czy rzeźba Dawida. Wszystko po to, by kulturę Włoch traktowano z należnym jej szacunkiem. Więcej o tym, co przywieziemy z Florencji, a czego już wkrótce nie, w programie "24 Godziny" mówił Mateusz Walczak.

Biznes dla Ludzi", 9.04

Wielki przekręt w Pabianicach, plany płacowe firm oraz komunijne wydatki to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 9.04

Przesłuchanie szefa Facebooka, mniejsze bezrobocie oraz skutki niedziel bez handlu to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Ministrowie oddadzą nagrody. "Zwrot tylko do budżetu państwa"

To nie były nagrody wynikające z kodeksu pracy. Nie wiemy zupełnie, co to były za świadczenia. To były drugie pensje, żeby uzupełnić wynagrodzenia politykom Prawa i Sprawiedliwości - mówił w programie "Tak jest" poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza. Z kolei Karol Rabenda stwierdził, że to, w jaki sposób nagrody zostaną przekazane instytucjom charytatywnym "nie ma znaczenia". - Liczy się gest - podkreślił wiceprezes Porozumienia.

Współzałożyciel Apple rezygnuje z Facebooka

Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, rezygnuje z Facebooka - poinformowała gazeta "USA Today". Jak wyjaśnił Wozniak, powodem jego decyzji jest model biznesowy Facebooka, który "zarabia pieniądze na danych użytkowników".

Nowy Kodeks pracy nie tak szybko. Wiceminister: jest zbyt mało czasu

Nie ma możliwości, aby w tej kadencji Sejm w całości przyjął, przygotowane przez Komisję Kodyfikacyjną, projekty zmian w Kodeksie pracy. Jest zbyt mało czasu - powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. - Nie chcemy rozwiązań, które spowodują wyprowadzenie ludzi na ulicę - dodał minister. W ubiegłym tygodniu rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek zapowiedziała, że partia nie poprze propozycji komisji.

Strajki na niemieckich lotniskach. Utrudnienia dla podróżnych z Polski

Z powodu strajków ostrzegawczych w czterech niemieckich portach lotniczych odwołanych będzie we wtorek połowa spośród łącznie tysiąca sześciuset lotów Lufthansy - poinformowała niemiecka linia lotnicza. Protest w dużym stopniu dotknie podróżnych z Polski. We wtorek odwołanych zostanie w sumie czterdzieści lotów z i do Polski.

Resort: bezrobocie znów spadło

Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 6,6 proc. i w porównaniu do lutego spadła o 0,2 pkt. proc. - poinformowała w poniedziałek szefowa ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Ropa pod presją. Przez zatarg handlowy gigantów

Ropa naftowa w Stanach Zjednoczonych wprawdzie zyskuje na wartości, ale jest wyceniana blisko najniższych poziomów od trzech tygodni, po spadku notowań w piątek o 2,3 procent. Rynki paliw nie mogą uwolnić się od obaw o zatargi handlowe USA-Chiny - podają maklerzy.

Młodzi Włosi wyjeżdżają za pracą. Kraj traci miliardy euro

14 miliardów euro rocznie kosztuje Włochy wyjazd tysięcy osób za granicę w poszukiwaniu pracy i nowego życia. W analizie tego zjawiska zaznacza się, że kiedyś jeździło się, by pomagać rodzinie w kraju. Teraz rodzice często wspierają finansowo dzieci, które wyjechały.