Najnowsze

Najnowsze

Dwa lata z 500 plus. Miliardy wypłacone rodzicom, kontrowersje w sprawie rezygnacji z pracy

Program Rodzina 500 plus będzie w kolejnych latach stałą, kluczową częścią naszego programu społecznego - zapowiedział w środę premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami gminy Radymno. Z kolei minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podkreśliła, że program "likwiduje, zmniejsza ubóstwo wśród rodzin z dziećmi, szczególnie rodzin wielodzietnych".

Kolejni wiceministrowie odchodzą z rządu

Premier Mateusz Morawiecki odwołał Wiesława Janczyka ze stanowiska wiceministra finansów - poinformował w środę resort. Dymisję z zajmowanego stanowiska złożyła też wiceminister edukacji Marzenna Drab.

Ekonomista o negatywnym wpływie 500 plus. Proponuje zmiany

- Główny Urząd Statystyczny twierdzi, że cofnęliśmy się pod względem aktywności zawodowej kobiet do 1998 roku, kiedy było bardzo źle - mówi w TVN24 Marek Zuber, ekonomista. Jego zdaniem, wpływ na to ma po części program Rodzina 500 plus. Jak podkreśla, "to kwestia do przemyśleń, w jaki sposób zmodyfikować program, żeby tego typu rzeczy nie było", bo, jak dodaje, kobietom w wieku 40 czy 50 lat ciężko będzie wrócić na rynek pracy.

Nowy pomysł na emerytury. Minister ostrzega: może mieć wpływ na wynik wyborów

Nie zabezpiecza interesów oszczędzających, jest niedopracowany i niekoniecznie przełoży się na zwiększenie tempa wzrostu gospodarczego w Polsce - takie opinie płyną od instytucji państwowych i organizacji na temat nowego rządowego pomysłu na dodatkowe oszczędzanie na emeryturę. Pojawia się też argument polityczny. Minister energii uważa, że Pracownicze Plany Kapitałowe są zbyt kosztowne dla słabiej zarabiających, mogą zostać źle odebrane przez "szerokie kręgi społeczne" i odbić się na wynikach wyborów samorządowych.

Zdjęcie kupione za 7 funtów. Teraz może zostać sprzedane za miliony

Na taką okazję kolekcjonerzy czekają całe życie. Zdjęcie kupione na jednym z serwisów aukcyjnych za 7 funtów, czyli równowartość około 34 złotych, okazało się być wartym miliony oryginałem. Portret przedstawia Jesse'ego Jamesa, znanego XIX-wiecznego bandytę i rewolwerowca. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Biorą udział w udawanych pogrzebach. Poszukują sensu życia

Czterdzieści osób - tyle każdego dnia odbiera sobie życie w Korei Południowej. Wskaźnik samobójstw w tym kraju jest niezwykle wysoki. Wielu ludzi w poszukiwaniu sensu życia bierze więc udział w udawanych pogrzebach. Mają nadzieję, że w ten sposób uda im się odnaleźć szczęście. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Dyplom uczelni w wieku 10 lat. Genialne dzieci

Gdy ich rówieśnicy uczą się mnożenia i dzielenia, oni kończą college. Mowa o genialnych dzieciach, które skończyły antropologię, historię, czy inżynierię mając zaledwie od 10 do 12 lat. Tak było choćby w przypadku Michaela Karneya oraz Jeremy'ego Shulera. Z kolei Alia Sabur mając zaledwie 19 lat uzyskała stopień profesora i zaczęła pracę na Uniwersytecie w Seulu. O szczegółach w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS opowiadał Mateusz Walczak.

Departament Stanu: USA są przeciwne budowie Nord Stream 2

Rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert oświadczyła we wtorek, że Stany Zjednoczone są przeciwne budowie gazociągu Nord Stream 2. Dodała, że przedsiębiorstwa zagraniczne związane z tym projektem mogą być - na podstawie ustawy Kongresu - "wystawione na amerykańskie sankcje". Stanowisko władz USA na Twitterze skomentował premier Mateusz Morawiecki.

"Biznes dla Ludzi", 20.03

Wpływ programu Rodzina 500 plus na rynek pracy - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza była dr Iga Magda, wiceprezes zarządu Instytutu Badań Strukturalnych.

"Bilans", 20.03

Propozycje zmian w Kodeksie pracy dla kobiet w ciąży - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był profesor Arkadiusz Sobczyk, były przewodniczący zespołu do spraw opracowania projektu nowego Kodeksu pracy. Ponadto o specustawie mieszkaniowej mówili Jan Mencwel, prezes stowarzyszenia Miasto Jest Nasze oraz Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Czy będziemy korzystać z energii kosmicznej?

Co zrobi ludzkość, kiedy skończą się zapasy paliw kopalnych? Czy będziemy korzystać z energii kosmicznej? Czy samochody elektryczne będą ładowane podczas jazdy? Czy nauczymy się magazynować prąd elektryczny? Na te pytania próbowali odpowiedzieć goście Rafała Wojdy w programie "Świat" w TVN24 BiS.

Projekt nowego Kodeksu pracy. Duże zmiany dla kobiet w ciąży

Możliwość zwolnienia kobiety w ciąży będzie dotyczyła sytuacji, gdy państwo zabezpieczy jej środki do życia do momentu uzyskania prawa do urlopu macierzyńskiego - wyjaśnił w programie "Bilans" w TVN24 BiS profesor Arkadiusz Sobczyk, szef zespołu do spraw opracowania projektu nowego Kodeksu pracy.

LOT zmieni barwy, żeby uczcić niepodległość

Na każdym samolocie pasażerskim Polskich Linii Lotniczych LOT od przyszłego tygodnia będzie widniał napis "Niepodległa". Z kolei dwa najnowsze samoloty - Boeing 787-9 Dreamliner i Boeing 737 MAX 8, które przylecą do Polski latem, będą biało-czerwone.

Nowy pomysł w sprawie sygnalizacji świetlnej na ulicach. Ministerstwo odpowiada

Wprowadzenie migającego światła zielonego dla kierowców - takiej zmiany w systemie sygnalizacji świetlnej chciałby poseł Kukiz'15 Paweł Szramka. Jak tłumaczy, stosowane obecne rozwiązania mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Przeciwny pomysłowi jest jednak resort infrastruktury, który wskazuje na "trudne do przewidzenia reakcje kierujących pojazdami".

Kobiety rezygnują z pracy przez 500 plus? Resort pracy wydał oświadczenie

Dane Głównego Urzędu Statystycznego nie wskazują, że pobieranie świadczenia z programu Rodzina 500 plus jest bezpośrednią i jedyną przyczyną wzrostu bierności zawodowej kobiet – uważa Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W ten sposób resort kierowany przez Elżbietę Rafalską odpowiada na wyniki analizy Instytutu Badań Strukturalnych. Wynika z nich, że ponad sto tysięcy kobiet pobierających świadczenie zrezygnowało z pracy.

Rozmowy o Nord Stream 2. "Kropla drąży skałę"

Budowa gazociągu Nord Stream 2 i kwestia bezpieczeństwa energetycznego była jednym z tematów rozmów podczas poniedziałkowego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. - Stanowisko Polski pozostaje niezmienione - oświadczyła we wtorek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. - Kropla drąży skałę - dodał szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, który również spotkał się z panią kanclerz.

Samochód autonomiczny potrącił pieszą. Kobieta nie żyje

Kobieta, która w niedozwolonym miejscu przechodziła przez jezdnię, została potrącona przez autonomiczne auto Ubera. 49-latka została przewieziona do szpitala, ale nie udało się jej uratować. To pierwszy taki wypadek z udziałem autonomicznego samochodu. Firma z powodu wypadku zawiesiła wszystkie testy takich samochodów, prowadzone w USA i Kanadzie. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Raport: Polskę czeka autobusowa rewolucja

3,5 tysiąca nowych autobusów na paliwa alternatywne ma wyjechać na ulice polskich miast w perspektywie najbliższych 10 lat – wynika z raportu "Paliwa alternatywne w komunikacji miejskiej", który dzisiaj ma premierę podczas Polskiego Kongresu Paliw Alternatywnych. - Popyt na e-busy jest już dziś na bardzo wysokim poziomie - uważa Maciej Mazur, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. Dobrze wypadamy w porównaniu z innymi europejskimi państwami.

Potraktował dziecko jako tarczę przeciw policji. Nagranie z interwencji

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Rio Rancho w Nowym Meksyku w Stanach Zjednoczonych. Policjanci interweniowali, widząc dwóch uzbrojonych i mocno pijanych mężczyzn. Jeden z nich na widok zbliżających się funkcjonariuszy wyciągnął z samochodu własne dziecko i potraktował je jako tarczę. Na szczęście funkcjonariuszom udało się obezwładnić pijanego mężczyznę, drugi z mężczyzn poddał się bez oporów. Dziecko nie ucierpiało, a sprawa ma trafić do sądu. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.