Najnowsze

Najnowsze

55 lat od pierwszej płyty Beatlesów

Dokładnie 22 marca 1963 roku, czyli 55 lat temu, The Beatles wydali pierwszą studyjną płytę "Please please me". Na płycie znalazło się czternaście utworów, w tym osiem napisanych przez Johna Lennona i Paula McCartneya. Krążek tylko w samej Wielkiej Brytanii królował na szczycie bestsellerów przez 30 tygodni. Zdetronizowała ją dopiero kolejna płyta brytyjskiego zespołu, "With The Beatles". Zaraz potem zespół rozpoczął podbój USA. O debiucie The Beatles i znaczeniu ich pierwszej płyty opowiadał w programie "24 Godziny" Mateusz Walczak.

Szczątki "Draculi" trafiły do muzeum

To był prawdopodobnie największy pterozaur w historii. Szczątki "Draculi", latającego dinozaura zostały odkryte 9 lat temu w Rumunii. Teraz można je podziwiać w bawarskim Muzeum Altmuehltal. - Mamy tu szkielet latającego gada z rozpiętością skrzydeł wynoszącej 12 metrów - mówi Raimund Albersdorfer, paleontolog. - Takie odkrycie nie miało miejsca nigdzie na świecie. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Szykują się zmiany w "niemieckim 500 plus". Polacy mogą stracić duże pieniądze

194 euro na pierwsze i drugie dziecko, 200 euro na trzecie i 225 euro na każde kolejne dziecko. Przy czwórce dzieci daje to 813 euro, czyli w przeliczeniu ponad 3,4 tysiąca złotych. Taki zasiłek - Kindergeld - otrzymują wszyscy pracujący na terenie Niemiec. Nawet jeśli ich dzieci mieszkają w innym kraju, na przykład w Polsce. Teraz niemiecki rząd chce to zmienić i uzależnić wysokość dopłat od kosztów utrzymania w kraju, w którym dzieci mieszkają. Materiał programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS.

"Biznes dla Ludzi", 22.03

Dopłaty czynszów w ramach programu Mieszkanie plus, internetowe aukcje komornicze oraz amerykańskie sankcje wobec Chin- to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 22.03

Wybuch w zakładach Unipetrol oraz skandal wokół firmy Cambridge Analytica - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Gigantyczne pieniądze dla szefa Tesli. Trzeba jednak spełnić pewne warunki

Miliarder i założyciel Tesla Motors Elon Musk może zarobić prawie 56 miliardów dolarów w ciągu dziesięciu lat. Warunkiem jest między innymi wzrost wartości spółki na amerykańskiej giełdzie do poziomu 650 miliardów dolarów. Na taką formę wynagrodzenia zgodzili się akcjonariusze producenta samochodów. Plan jest ambitny, bo obecna wartość Tesli to około 54 miliardy dolarów.

Dużo znaków zapytania w sprawie niedzielnego zakazu handlu. Ministerstwo odpowiada

Mimo że za nami już dwie niedziele z zakazem handlu, to pytań dotyczących ustawy nie brakuje. Powodem są liczne wyjątki i wyłączenia spod nowych przepisów. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowa Inspekcja Pracy zaktualizowały interpretację przepisów ustawy o ograniczeniu handlu m.in. o funkcjonowanie biur podróży, targowisk, punktów ksero czy kącików zabaw dla dzieci.

Potężna dziura na rynku pracy. Minister: migracja musi i będzie rosnąć

Do roku 2030 w Polsce będzie brakowało 1,5 mln osób na rynku pracy - ocenił w czwartek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dlatego, jak podkreślił, w kolejnych latach musi rosnąć migracja do naszego kraju. W ostatnich latach lukę w dużej mierze zasypywali pracownicy z Ukrainy. Tylko w 2017 roku pracę w Polsce znalazło od 1,2-1,5 mln osób z tego kraju.

Nie żyje kobieta potrącona przez autonomiczny samochód. Co wiemy o wypadku

Policja z Arizony opublikowała nagranie ze śmiertelnego wypadku z udziałem w pełni autonomicznego samochodu. Widać na nim zaskoczenie operatora sprawującego nadzór nad jazdą oraz kobietę, która pojawiła się na drodze kilka sekund przez uderzeniem. O wypadku wiemy coraz więcej, wiele pytań pozostaje jednak nadal bez odpowiedzi.

Druga niedziela bez handlu. Inspekcja ujawnia wyniki kontroli

W drugą niedzielę objętą zakazem handlu, inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy skontrolowali około 2 tysiące sklepów - poinformował szef PIP Wiesław Łyszczek. Dodał, że na telefony dyżurne PIP wpłynęło 416 zgłoszeń dotyczących łamania zakazu handlu, jednak większość z nich nie była zasadna.

"W pełni zasłużyłem". Minister o swojej premii

"Swoją pracą na te nagrody w pełni zasłużyłem" - przekonuje minister Krzysztof Tchórzewski, który w ubiegłym roku otrzymał kilkadziesiąt tysięcy złotych premii. Szef resortu energii w ten sposób odpowiada na pytanie posła PO Krzysztofa Brejzy o to, czy członkowie rządu zwrócą swoje nagrody.

Irańska ropa w drodze do Polski

W połowie kwietnia dotrze do Polski tankowiec z ładunkiem 130 tysięcy ton ropy naftowej z Iranu przeznaczonej dla rafinerii PKN Orlen w Płocku. Dostawa surowca jest w drodze. Tankowiec, największy, jaki jest w stanie przepłynąć Kanał Sueski, wypłynął już z wyspy Kharg.

Obrączka ślubna Meghan Markle. Ekspert zdradza szczegóły

Wykonana z jasnego pomarańczowożółtego, 24-karatowego złota walijskiego - taka ma być obrączka ślubna Meghan Markle. O szczegółach mówi Ben Roberts z domu jubilerskiego Clogau, który od przeszło wieku dostarcza kruszec na obrączki dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Książę Harry i Meghan Markle pobiorą się 19 maja 2018 roku. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Wyszła kupić lody, nigdy nie wróciła. Banknot może pomóc rozwikłać zagadkę

Po dziewiętnastu latach pojawiły się nowe poszlaki w sprawie zaginięcia 11-letniej dziewczynki w Arizonie. W 1999 roku Mikelle Biggs wyszła przed dom, aby kupić lody. Nigdy nie wróciła do rodziców. Teraz w ręce policji trafił banknot, który może zawierać wskazówki dotyczące dalszego losu 11-latki. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Założyciel Facebooka o sprawie Cambridge Analytica: jest mi naprawdę przykro

Popełniliśmy błędy, wciąż jest dużo do zrobienia - przyznał w środę w oświadczeniu założyciel Facebooka Mark Zuckerberg, odnosząc się do sprawy wykorzystania danych użytkowników portalu społecznościowego przez firmę Cambridge Analytica. W rozmowie z CNN zadeklarował podjęcie kolejnych działań, które mają zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

Książęcy poród bez tajemnic

Do kogo zostanie wykonany pierwszy telefon ze szpitala? W co będzie ubrane królewskie dziecię podczas chrzcin? Na te i na inne pytania związane z narodzinami trzeciego książęcego potomka w Zjednoczonym Królestwie opowiadał w programie "24 Godziny" Mateusz Walczak.

Zielone światło dla gigantycznego przejęcia

Komisja Europejska poinformowała w środę o warunkowej zgodzie na przejęcie amerykańskiego koncernu biotechnologicznego Monsanto przez niemieckiego giganta farmaceutyczno-agrochemicznego Bayer. Fuzja stworzy największą na świecie firmę zajmującą się pestycydami i nasionami.

Stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych w górę

Amerykańska Rezerwa Federalna podwyższyła główną stopę procentową o 25 punktów bazowych do 1,50-1,75 procenta - podano w komunikacie. Bankierzy z Fed wciąż oczekują trzech podwyżek stóp procentowych w 2018 roku. W górę zrewidowano również prognozy dla amerykańskiej gospodarki.

"Biznes dla Ludzi", 21.03

O coraz częściej ogłaszanej upadłości konsumenckiej Robert Stanilewicz w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS rozmawiał z Grzegorzem Baranem z Kancelarii Baran i Pluta.

"Bilans", 21.03

Mnożą się zastrzeżenia do projektu ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Robert Stanilewicz pytał o to gości programu "Bilans" w TVN24 BiS Bartka Godusławskiego z "Dziennika Gazety Prawnej" oraz Kazimierza Krupę z kancelarii Drawbridge.

Jak rozpocząć życie od nowa?

Czasem dotychczasowe życie zmienia się o 180 stopni. Z powodu choroby, wypadku, a czasem po prostu zmiany miejsca zamieszkania czy zawodu. Jak radzić sobie z nowymi wyzwaniami, które przed nami stają? Jak rozpocząć życie od nowa? Odpowiedzi na te pytania szukali goście programu "Świat" TVN24 BiS.

Europosłowie uderzają w Nord Stream 2. "Teraz wszystkie oczy będą skierowane na Radę UE"

Komisja przemysłu Parlamentu Europejskiego (ITRE) przyjęła w środę stanowisko popierające przygotowany przez Komisję Europejską projekt zmian w dyrektywie gazowej wymierzony w gazociąg Nord Stream 2. - Wszelkie wysiłki, które pozwolą na to, aby tę inwestycję wstrzymać, są dla Polski bardzo ważne - ocenił minister rozwoju i inwestycji Jerzy Kwieciński. Eksperci przypominają jednak, że kluczowa będzie decyzja Rady UE.

Długi frankowiczów szybko topnieją. Maleje kwota do spłaty

Niemal 110 miliardów złotych - tyle wynosiła według stanu na koniec 2017 roku kwota zobowiązań frankowiczów z tytułu kredytów mieszkaniowych zaciągniętych w szwajcarskiej walucie. Tak wynika ze środowego komunikatu Biura Informacji Kredytowej. W stosunku do grudnia 2016 roku oznacza to spadek o 27 miliardów złotych, czyli 19,8 procent.