Najnowsze

Najnowsze

Wiceminister: "projekt euro" jest w interesie Polski

Wejście Polski do strefy euro nie jest rozwiązaniem na dziś - powiedział w środę wiceminister finansów Leszek Skiba. Dodał, że stabilna strefa euro jest w interesie Polski i przystąpienie do niej w odpowiednim czasie będzie korzystne.

Mroczna strona Wall Street. Starsi bankowcy zbulwersowani postawą młodych

Niektórzy ze starszych stażem analityków banku inwestycyjnego Moelis & Co byli zdziwieni, że ci młodsi nie chcą pracować po godzinach - pisze "Financial Times". "To co, że jest noc. Pracy jest dużo, a Was tu nie ma" - tak w mailu miał stwierdzić menedżer instytucji finansowej. W sieci zawrzało. "To dlatego ludzie nie chcą iść do bankowości" - piszą młodzi finansiści.

Starbucks zamknie wszystkie swoje kawiarnie w USA. Na jedno popołudnie

Starbucks poinformował, że 29 maja zamknie wszystkie 8 tysięcy kawiarni w Stanach Zjednoczonych na jedno popołudnie, aby przeszkolić pracowników w kwestii zapobiegania dyskryminacji rasowej. Szkolenie obejmie 175 tysięcy osób i jest pokłosiem sytuacji, do której doszło w jednej z kawiarni w Filadelfii.

PKP zamierza inwestować w hotele i biurowce

PKP SA razem z Polskim Holdingiem Nieruchomości, Xcity Investment oraz Chopin Airport Development rozpoczęły współpracę przy komercyjnym zagospodarowaniu nieruchomości kolejowych. Na kolejowych gruntach powstaną hotele i biurowce, pierwsze inwestycje mogą powstać w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

Tu mają powstać mieszkania plus. Trzy nowe lokalizacje

We Wrocławiu, na gruntach Polskiego Holdingu Nieruchomości może powstać około 2 tysięcy mieszkań - powiedział wiceprezes PHN Zbigniew Kulewicz. Mieszkania planowane są na osiedlu Psie Pole. Kolejne inwestycje w ramach Mieszkania plus na gruntach PHN planowane są w Łodzi i Warszawie.

Rosjanie skontrolują Facebooka. Mówią o blokadzie

Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów między innymi o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę - powiedział szef regulatora Aleksandr Żarow.

Automat, który drukuje odpowiednio długie historie. Ma zachęcić do czytania

Częściej niż do książki zaglądamy do smartfona, częściej niż powieści czytamy posty naszych znajomych. Czy w erze telefonów komórkowych jest miejsce na lekturę literatury? Zdaniem regularnie czytających tak, a dla tych sceptycznych powstają specjalne urządzenia, które mogłyby ich przekonać. Jednym z nich jest automat drukujący opowiadania o długości dostosowanej do ilości wolnego czasu. Materiał programu "24 Godziny".

"Biznes dla Ludzi", 17.04

Zarobki policjantów, gospodarcze obietnice rządu oraz kryzys w przedszkolach - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Mateusz Walczak.

Skokowy wzrost wydatków na ochronę szefa Facebooka

Ochrona Marka Zuckerberga kosztowała w 2017 roku 7,3 miliona dolarów - wynika z dokumentów finansowych Facebooka. Firma podniosła w ubiegłym roku wydatki na zapewnienie bezpieczeństwa swojego szefa o 50 procent.

"Bilans", 17.04

Nowy minister cyfryzacji oraz program Mama plus - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Mateusz Walczak.

Ile zarabiają policjanci w Polsce?

Od 2 do 15 tysięcy złotych na rękę - na takie zarobki mogli liczyć funkcjonariusze policji różnego szczebla w 2017 roku. Najmniej zarabiali kursanci, najwięcej - komendant główny.

Groźne zmiany klimatyczne. Ekolodzy biją na alarm

Ekolodzy biją na alarm: żeby powstrzymać groźne zmiany klimatu, trzeba działać tu i teraz. Czy rezygnacja z węgla i ograniczanie zużycia paliw kopalnych to klucz do rozwiązania problemów klimatycznych? Dlaczego należy obawiać się zmian klimatycznych? Odpowiedzi na te pytania szukali goście Rafała Wojdy w programie "Świat".

Polska gospodarka ma rosnąć szybciej. Międzynarodowy Fundusz Walutowy ogłasza prognozy

Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że wzrost PKB Polski w 2018 roku wyniesie 4,1 procent, a w 2019 roku 3,5 procent - wynika z kwietniowego raportu. To więcej niż ekonomiści MFW prognozowali jeszcze jesienią. W przypadku globalnej gospodarki na lata 2018-19 na poziomie 3,9 procent rocznie. Jednocześnie Fundusz wskazuje na ryzyka związane z konsekwencjami wojen handlowych.