Najnowsze

Najnowsze

Co brexit oznacza dla ciebie? Lista najważniejszych pytań

Nie wiemy jeszcze, jak dokładnie będzie wyglądał ewentualny rozwód Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Ani czy w ogóle do niego dojdzie. Ale już mamy pewność, że zmieni oblicze Europy. Jaki wpływ na życie przeciętnego obywatela Unii Europejskiej będzie miało wyjście Wielkiej Brytanii? Oto lista pytań, na które każdy z nas chciałby poznać odpowiedź.

Fundusze zależne od praworządności. Symboliczne głosowanie w PE

Parlament Europejski pracuje nad tym, jak karać kraje, w których zagrożone będzie niezawisłe sądownictwo. Na ostatniej prostej są prace nad stanowiskiem ws. propozycji powiązania dostępu do funduszy Unii Europejskiej ze stanem praworządności. Najprawdopodobniej europosłowie przegłosują je w czwartek.

Umowa w sprawie brexitu odrzucona. Co dalej?

Dymisja premier Theresy May i nowe wybory, nowa umowa rozwodowa z Unią Europejską, przedłużenie okresu na wystąpienie Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty lub organizacja drugiego referendum - to najbardziej prawdopodobne scenariusze po wtorkowym głosowaniu w sprawie brexitu.

Matczyne emerytury z kłopotami. Kancelaria premiera: projekt wróci na kolejnym posiedzeniu

Rada Ministrów zdecydowała, że projekt ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym zostanie omówiony i przyjęty na kolejnym posiedzeniu - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. Jak dodano, tak zwane matczyne emerytury mają być wypłacane od 1 marca 2019 roku. W trakcie konsultacji swój sprzeciw wobec wejścia w życie ustawy od 1 marca 2019 roku wyrażało Ministerstwo Finansów.

Rząd minie się z celem w sprawie odnawialnych źródeł energii

Węgiel pozostanie głównym paliwem w elektroenergetyce, a udział odnawialnych źródeł w energii (OZE) w finalnym zużyciu energii ma wynieść 21 procent w 2030 roku - wynika z zamieszczonego na stronach resortu energii projektu Krajowego Planu na Rzecz Energii i Klimatu. Rząd przyznaje jednocześnie, że nie spełni, wynikającego z unijnej dyrektywy, celu OZE na 2020 rok.

Dziś głosowanie w sprawie brexitu. Oto możliwe scenariusze

We wtorek późnym wieczorem odbędzie się głosowanie w Izbie Gmin w sprawie umowy brexitowej. Pięć tygodni po tym, jak premier Theresa May je przełożyła w obawie przed przegraną. I na dwa i pół miesiąca przed planowanym opuszczeniem przez Wielką Brytanię Wspólnoty. Sukces May zależy od tego, czy premier uzyska poparcie 318 parlamentarzystów dla przygotowanego i wynegocjowanego z Unią Europejską porozumienia.

Najnowsze dane o wzroście cen. "Komfortowa sytuacja"

Koniec ubiegłego roku nie przyniósł zmian w przeciętnym poziomie cen towarów i usług konsumpcyjnych w porównaniu z poprzednim miesiącem - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W porównaniu do sytuacji przed rokiem wskaźnik wzrósł o 1,1 procent.

Trump uspokaja farmerów. "Usilnie pracujemy nad porozumieniem"

Prezydent USA Donald Trump starał się przekonać amerykańskich farmerów do swej polityki odnośnie do międzynarodowych umów handlowych. Występując na dorocznej konwencji biura Federacji Amerykańskiego Rolnictwa zapewnił także, że nowa umowa z Chinami będzie uczciwa.

Widmo "twardego brexitu". Brytyjczycy kupują zestawy przetrwania

Kosztują około 300 funtów i cieszą się coraz większą popularnością. Na brytyjskim rynku pojawiły się specjalne zestawy przetrwania na wypadek "twardego brexitu", czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia. Znajdziemy w nim głównie suszone jedzenie, które ma pozwolić na przeżycie 30 dni.

Wyścig kosmiczny nabiera tempa. Chińczycy chcą polecieć na Marsa

Pod koniec roku ma wystartować misja Chang'e 5. Jej celem będzie pobranie próbek z powierzchni Księżyca i powrócenie z nimi na Ziemię - poinformowała w poniedziałek Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna. Państwo Środka sięga jednak jeszcze dalej. Na 2020 rok zaplanowano wysłanie statku kosmicznego na Marsa.