Najnowsze

Najnowsze

Duże zmiany dla przedsiębiorców. W życie weszła Konstytucja Biznesu

W poniedziałek weszła w życie Konstytucja Biznesu, która ma poprawić relacje biznes-administracja. Pakiet pięciu ustaw przewiduje między innymi, że co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone, ulgę na start dla początkujących przedsiębiorców, działalność nierejestrową czy powołanie rzecznika małych i średnich firm.

Rowerzyści bez OC. Rachunek po stłuczce z autem może być liczony w tysiącach

Przybywa ścieżek rowerowych, przybywa też samych rowerzystów, ale nie rośnie liczba ubezpieczonych miłośników dwóch kółek. Wszystko dlatego, że rowerowe OC nie jest obowiązkowe. W sytuacji wypadku z winy rowerzysty, powinien on ponieść koszty naprawy auta uczestniczącego w stłuczce. Jednak, jak przyznaje Anna Trzcińska z "Miesięcznika Ubezpieczeniowego", w praktyce ciężko jest uzyskać jakiekolwiek pieniądze. Eksperci namawiają do wykupywania rowerowego ubezpieczenia, za które trzeba zapłacić znacznie mniej, niż później za likwidację szkód. Materiał magazynu "Raport" w TVN Turbo.

Ochrona przed kradzieżami "na walizkę". Polski sposób na złodziei

To, co dla kierowcy jest ułatwieniem, może być niestety także okazją dla przestępców. W przypadku nowszych aut złodzieje korzystają z metody "na walizkę". Dzięki przechwyceniu za pomocą specjalnego skanera sygnału ze zbliżeniowego kluczyka, są w stanie ukraść samochód w zaledwie kilka sekund. Polscy konstruktorzy wpadli na pomysł, jak się przed złodziejami chronić. Skonstruowali niewielkie urządzenie - klips zakładany na baterie kluczyka, który po odebraniu odpowiednich sygnałów otworzy auto, a w odpowiednim momencie potrafi dezaktywować kluczyk, co chroni przed kradzieżami. Materiał programu "Raport" TVN Turbo.

Tam, gdzie magia miesza się z rzeczywistością. Kuba bez tajemnic

Zobaczyć interesujące miejsce na Kubie to jedno, zrozumieć jej historię to drugie, ale umieć ją przekazać to już jest wyższa szkoła jazdy. Adam Kwaśny, autor książki "Wszystkie zajęcia Yoirysa Manuela", uchyla w niej rąbka tajemnicy afrykańskich czarowników na wyspie. Pokazuje, jak kubańscy bogowie towarzyszą ludziom w ich doczesnym życiu. Opowiada, gdzie dusze Kubańczyków trafiają po śmierci. Materiał programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Polskie megalotnisko bez pieniędzy z Unii Europejskiej. Rząd ma nowy pomysł

Polska będzie starała się o uzyskanie unijnego wsparcia przy budowie części kolejowej i drogowej Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) - poinformował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Zaznaczył jednocześnie, że obecnie unijne przepisy nie pozwalają na wspieranie budowy lotnisk, z wyjątkiem kwestii dotyczących poprawy bezpieczeństwa.

Ile kosztuje podróż do Niemiec?

Bilet na autobus z Warszawy do Berlina można kupić już za 12 złotych. Dwudniowa wycieczka do Szwajcarii Saksońskiej, czyli niemieckiej części Gór Połabskich, to koszt około 530 złotych. Nocleg w Berlinie znajdziemy już za 109 złotych. Za kiełbaskę z frytkami w niemieckiej stolicy zapłacimy około 15 złotych, a za obiad w Dortmundzie - około 45 złotych. Kufel piwa mass (ponad litr pojemności) na Oktoberfest kosztuje mniej więcej 46 złotych. Materiał programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Podróż do Rugii. "Znajomi pytali, czy to naprawdę Niemcy"

Rugia to największa wyspa Niemiec. Jedną z jej największych atrakcji jest Park Narodowy Jasmund, słynący z kredowych klifów. - Widoki przypominają bardziej wybrzeża Irlandii. Po powrocie z Rugii moi znajomi często mnie pytali: "Karolina, naprawdę byłaś w Niemczech w takim miejscu?" - mówiła w programie "Pokaż nam świat" podróżniczka Karolina Zadrożna.

Na placach, dachach i na wodzie. Święto kina niezależnego w Krakowie

Około 200 tytułów i 300 projekcji filmowych znalazło się w programie 11. międzynarodowego festiwalu kina niezależnego Netia Off Camera, który w piątek rozpoczął się w Krakowie. - Całe miasto zamienia się na te kilka dni w jedno wielkie kino plenerowe. Filmy można oglądać pod chmurką, na przykład na dachach krakowskich kamienic. Nazywa się to potocznie "dachowanie". Filmy można też podziwiać na wodzie, czyli na pływających po Wiśle barkach - mówi Ewelina Woźnica z TVN24. Przypomina, że za zwycięstwo w konkursie głównym można zdobyć jedną z największych nagród na świecie. - Wysokość nagrody to aż 100 tysięcy dolarów. Oprócz tego można wygrać milion złotych na kolejną produkcję pod warunkiem, że chociaż w połowie zostanie zrealizowana na terenie Polski - relacjonuje.