Najnowsze

Najnowsze

Liczba bankomatów w Polsce systematycznie maleje

Według danych otrzymywanych od banków i niebankowych operatorów bankomatów, w ostatnich kwartałach ich liczba systematycznie się zmniejsza. Na koniec grudnia 2017 roku było w Polsce 23 tysiące 230 bankomatów i na przestrzeni kwartału ubyło ich 96 - poinformował Narodowy Bank Polski.

Polscy rolnicy dostaną mniej unijnych pieniędzy

Polscy rolnicy otrzymają na dopłaty bezpośrednie w ramach nowego wieloletniego budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027 około 1 procent mniej funduszy niż obecnie - poinformował w Brukseli unijny komisarz do spraw rolnictwa Phil Hogan.

Organizują pogrzeby psów-robotów. Wierzą, że bóstwa mogą rezydować wszędzie

Japończycy żegnają się ze swoimi pupilami z należytym szacunkiem, nawet jeśli były... robotami. Gdy zbierze się większa grupa właścicieli takich piesków, w buddyjskiej świątyni Kofukuji odbywają się specjalne ceremonie pogrzebowe. Japończycy wierzą bowiem, że bóstwa mogą rezydować wszędzie, nawet w ciele robota. Materiał programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Sejm zajmie się pensjami posłów. Mają zarabiać mniej

We wtorek Sejm zajmie się prawdopodobnie projektem ustawy PiS obniżającym o 20 procent uposażenie parlamentarzystom - wynika ze wstępnego harmonogramu Sejmu. Zgodnie z projektem wpływy budżetu państwa zwiększą się w skali roku o około 13 milionów złotych.

Spektakularny pokaz nad chińskim miastem. Niebo rozświetliło niemal 1,4 tysiąca dronów

1374 dronów zostało wykorzystanych w niezwykłym pokazie w chińskim mieście Xian, pobijając tym samym rekord Guinnessa. Całość trwała 13 minut, a okazją do spektakularnego pokazu było Święto Pracy. Drony układały się w napisy i kształty. Aż ciężko uwierzyć, że migoczące na niebie światełka to elektronika. Jak mówił koordynator pokazu, Chiny nie chcą kojarzyć się tylko z tradycją, ale także pokazać, jak szybko rozwija się w tym kraju technologia.

Kolejny rekord pobity. Podatnicy wyjątkowo dopisali

Ponad 11 milionów deklaracji podatkowych PIT za 2017 rok złożonych zostało przez internet - poinformowało w środę Ministerstwo Finansów. To nowy rekord, w zeszłym roku elektronicznych deklaracji PIT było nieco niecałe 10 milionów.

Początek maja wstrząsnął kursem złotego. "Spekulanci nie próżnowali"

Dolar w dwa dni podrożał o 10 groszy – zauważa Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl. Za euro podczas pierwszomajowego handlu trzeba było zapłacić nawet 4,29 złotego. Wprawdzie w środę rano polska waluta nieco zyskała na wartości, jednak analitycy są ostrożni przy prognozowaniu powrotu do notowań sprzed długiego weekendu.

Rzecznik LOT: spotkania z pracownikami będą kontynuowane

To nie negocjacje, a wymiana informacji - mówił o wtorkowym spotkaniu zarządu LOT z pracownikami dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Adrian Kubicki. Podkreślił, że spotkania będą kontynuowane, a na ich podstawie planowane jest wypracowanie kształtu między innymi nowych zasad wynagradzania.

Biznes przy pomocy stóp. "Chcę pomóc sąsiadom sprzedawać lokalne produkty"

Chen Zifang z małej wsi w prowincji Hubei w Chinach jest niepełnosprawny, nie ma obu rąk. Nauczył się jednak wykonywania wielu czynności przy pomocy stóp. Na przykład obsługi smartfona i komputera. Dzięki temu Chen mógł założyć własną firmę - sklep internetowy, w którego ofercie są lokalne towary. - Chcę pomóc moim sąsiadom sprzedawać produkty, w których się specjalizują. Dzięki temu będą mogli wyjść z ubóstwa - podkreśla. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Wakacje w książęcym stylu. Wybór padł na Botswanę

Książę Harry i Meghan Markle w ubiegłym roku spędzili pierwsze wspólne wakacje w ekskluzywnym hotelu w Botswanie. Kraj słynie nie tylko z pięknych krajobrazów i zapierających dech w piersiach zachodów słońca. Cieszy się powodzeniem wśród bogatych i sławnych także ze względu na prywatność. Spokój gości ma jednak swoją cenę. Za nocleg w hotelu, gdzie zatrzymali się Harry i Meghan, płaci się od 600 do 900 dolarów od osoby.

Unia Europejska wypowiada wojnę plastikowi

Projekt unijnej dyrektywy, do którego dotarło "Politico", zakłada odchodzenie od używania plastikowych naczyń, sztućców a nawet uchwytów na baloniki na imprezy. Pomysłodawcy tłumaczą, że koniecznie trzeba zmniejszać ilość tworzyw sztucznych, które zanieczyszczają środowisko. Przedsiębiorcy przestrzegają jednak przed zbyt pochopnymi działaniami.

Tysiące firm na celowniku fiskusa. To efekt nowej ustawy

Dzięki nowej ustawie fiskus namierzył około 5 tysięcy podmiotów wysokiego ryzyka - powiedział dyrektor Departamentu Nadzoru nad Kontrolami w Ministerstwie Finansów Przemysław Krawczyk. Niewykluczone, że część z nich powołano do wyłudzenia VAT.

Podniebna rewolucja w nowej odsłonie. Czas podróży może znacząco się skrócić

Ruszył wyścig o skonstruowanie nowego samolotu pasażerskiego, który będzie poruszał się szybciej niż dźwięk. Szykowany przez firmę Aerion samolot AS2 ma latać 1400 kilometrów na godzinę, czyli o 450 km/h szybciej niż Boeing 777 i o 150 km/h szybciej niż bariera dźwięku. Pierwszy próbny lot planowany jest na 2023 lot. W najbliższych latach swoje maszyny tego typu chcą przedstawić także Boom Technology oraz Lockheed Martin, który współpracuje w tej sprawie z NASA. Obecnie loty ponaddźwiękowe są codziennością w wojsku. Pierwszym samolotem pasażerskim szybszym niż dźwięk był słynny Concorde, ale jego produkcji zaprzestano ze względu m.in. wysokie koszty. Więcej o samolotach, które mogą znacznie skrócić czas podróży, mówił w TVN24 BiS Łukasz Kijek.