Najnowsze

Najnowsze

Polak skazany za największe w historii Szwecji ataki hakerskie

39-letni Polak Krzysztof H. został w piątek skazany przez sąd rejonowy w Malmoe na południu Szwecji na 6,5 roku więzienia za dokonanie ataków hakerskich na dużą skalę w celu wyłudzenia pieniędzy. Wśród poszkodowanych są szwedzkie banki oraz partia polityczna.

Kontrole na stacjach paliw. Jest minimalnie lepiej niż rok temu

W 2017 roku Inspekcja Handlowa zakwestionowała 2,34 procent pobranych próbek paliw ciekłych; nieprawidłowości dotyczyły częściej oleju napędowego niż benzyny - poinformował w piątek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W 2016 roku wymagań nie spełniało 2,36 proc. paliw.

Jeden z największych banków w Polsce zmieni nazwę

Zwołane na 16 maja walne zgromadzenie Banku Zachodniego WBK zdecyduje o zmianie nazwy banku - wynika z projektów uchwał. Akcjonariusze zdecydują również o zmianie siedziby banku z Wrocławia na Warszawę. Wniosek w tej sprawie został zaakceptowany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Przegląd prasy. Firmy stosujące zlecenia na celowniku ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych sprawdza, jak przedsiębiorcy wywiązują się z obowiązku opłacania składek ze zleceń. Ponad połowa kontroli kończy się decyzją nakazującą przedsiębiorcy zapłatę dodatkowych składek - podaje piątkowa "Rzeczpospolita".

Kibice jak sędziowie. Też zobaczą powtórki sytuacji z użyciem VAR

FIFA zdecydowała, że kibice oglądający w Rosji mecze mistrzostw świata będą mogli zobaczyć na stadionowych ekranach powtórki sytuacji, w których interweniuje dodatkowy sędzia mający dostęp do systemu VAR. To odpowiedź FIFA na głosy krytyki względem powtórek wideo. Kibice niecierpliwią się, gdy gra jest wstrzymywana, często nie wiedzą, co jest powodem przerwy. Nie dla wszystkich jest też zawsze jasne, jaka jest ostateczna decyzja sędziego. O tym, jak działa VAR opowiadaliśmy w programie "24 Godziny".

"Biznes dla Ludzi". Referendum o superlotnisku. Co emeryt kupi dla zdrowia?

Mieszkańcy gminy Baranów mają wątpliwości odnośnie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ten temat w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS wyjaśniał Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Z kolei o przedsiębiorcach, wykorzystujących niewiedzę starszych konsumentów Robert Stanilewicz rozmawiał z Mateuszem Sokołowskim z Federacji Konsumentów, oraz Małgorzatą Rothert, Miejskim Rzecznikiem Konsumentów w Warszawie.

Moda na rękodzieło. Powrót rzeczy robionych na miarę

Idealnie skrojone garnitury, buty robione na miarę, meble na zamówienie. Powrót do rękodzieła - skąd się wziął i czy się opłaca - zastanawiali się goście Rafała Wojdy w programie "Świat" TVN24 BiS. W programie była też mowa o nietypowych rękodziełach, jak biżuteria z drewna czy przepis na własne perfumy.

Poprawki Prawa wodnego do poprawki

Zaledwie kilkanaście dni temu prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod nowelizacją Prawa wodnego, a już wiadomo, że przepisy zmienią się kolejny raz. Swój projekt zmian przedstawiło właśnie Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Zdaniem Rządowego Centrum Legislacji przedstawione propozycje są niedopracowane.

Co dalej z lotniskiem w Modlinie? "Ma działać na zdrowych zasadach"

Lotnisko w Modlinie ma działać na zdrowych, biznesowych zasadach. Natomiast nie ma być źródłem finansowania tylko jedynego przewoźnika - ocenił prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Port Lotnicze" Mariusz Szpikowski i zapewnił, że "Porty Lotnicze" nie dążą do zamknięcia Modlina. Sprawdzona za to zostanie między innymi kondycja finansowa portu.

Robot ma ugotować obiad i nakryć do stołu

Japoński koncern elektroniczny Sony wspólnie z amerykańskim uniwersytetem Carnegie Mellon prowadzi prace nad rozwojem sztucznej inteligencji i technologii robotycznych. Nowe rozwiązania mają posłużyć m.in. do wyprodukowania robota, który będzie mógł wykonywać szereg prac kuchennych - podała w czwartek agencja Kyodo.