Najnowsze

Najnowsze

Umowa o budowie nowego gazociągu weszła w życie. "Milowy krok"

W projekcie Baltic Pipe zapadły ostateczne decyzje inwestycyjne. Zgodnie z nimi operatorzy systemów przesyłowych gazu z Polski i Danii zobowiązali się do budowy gazociągu łączącego Polskę z norweskimi złożami. - To milowy krok ku bezpieczeństwu i niezależności energetycznej Polski - tak inwestycję skomentował premier Mateusz Morawiecki. Baltic Pipe ma ruszyć jesienią 2022 roku.

Ustawa z kontrowersyjną poprawką. Jest decyzja prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru finansowego - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta. W ustawie jest artykuł umożliwiający przejmowanie przez banki innych banków znajdujących się w kłopotach.

Rząd dzieli oszczędności. Jest lista wydatków

Prawie 8 miliardów złotych - taką kwotę chce wydać dodatkowo jeszcze w tym roku rząd. Tak wynika z projektu nowelizacji tegorocznej ustawy okołobudżetowej. Dodatkowe pieniądze mają być przeznaczone między innymi na Narodowy Fundusz Zdrowia, Fundusz Reprywatyzacji, Fundusz Dróg Samorządowych, a także pomoc dla rolników dotkniętych suszą.

Polska gospodarka na "piątkę". "Szczyt za nami"

Produkt Krajowy Brutto w III kwartale 2018 r. wzrósł o 5,1 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej - podał GUS. Dynamika inwestycji w polskiej gospodarce będzie spowalniać m.in. w związku z pogarszającym się otoczeniem zewnętrznym, a motorem wzrostu gospodarczego pozostanie konsumpcja - oceniają eksperci.

Dane o wzroście cen. "Zaskakujące"

Ceny w listopadzie wzrosły zaledwie o 1,2 procent rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem nie zmieniły się - podał Główny Urząd Statystyczny w szacunku flash. To spore zaskoczenie.

Przegląd prasy: Mieszkanie plus w ruinie. Raport na biurku premiera

100 tysięcy - tyle mieszkań ma powstać w ciągu kilku lat funkcjonowania rządowego programu Mieszkanie plus. Na razie jest ich jednak zaledwie pół tysiąca, a program krytykują nawet eksperci związani z partią rządzącą. Rząd przygotował wewnętrzny raport na ten temat, który trafił już do premiera i prezesa PiS - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".

Ułatwienia w handlu ziemią. Kupią nie tylko rolnicy

Ponad 44,2 tysiące złotych - tyle średnio trzeba było zapłacić w drugim kwartale bieżącego roku za hektar ziemi, podczas gdy prawie dekadę temu cena ta wynosiła 17 tysięcy złotych. Resort rolnictwa przygotował projekt ustawy, który zakłada, że działki rolne do jednego hektara oraz grunty położone w obrębie miast będzie mogła kupić osoba niebędąca rolnikiem.

Prezydent: negocjacje podczas szczytu w Katowicach będą bardzo trudne

Negocjacje podczas szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach będą bardzo trudne - ocenił w czwartek prezydent Andrzej Duda. Dodał, że Polska w ramach Porozumienia z Kioto została zobowiązana do redukcji emisji CO2 na poziomie 6 procent i zrealizowała to z "gigantyczną" nadwyżką, redukując emisję o 29 procent.

Szykują się zmiany w zakazie handlu. "Zielone światło" w komisji

Nowelizacja ustawy o zakazie handlu w niedzielę i święta ma spowodować, że sklepy nie będą mogły pracować, udając placówki pocztowe. Inna z poprawek ma pozwolić na sprzedaż w dni wolne od handlu nie tylko właścicielowi, ale także jego rodzinie. Takie zmiany w przepisach przyjęła w pierwszym czytaniu w czwartek sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny.

ZUS o podwyżkach emerytur: nie ma żadnego zagrożenia

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotuje proces waloryzacji emerytur na czas. Nie ma żadnego zagrożenia - stwierdził w odpowiedzi na pytania tvn24bis.pl rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz. Wcześniej media informowały, powołując się na nieoficjalne informacje, że zakład może mieć kłopot z aktualizacją na czas systemu komputerowego.

Bank Anglii: twardy brexit gorszy niż kryzys z 2008 roku

Bank Anglii ostrzega przed załamaniem w gospodarce, do którego może dojść, jeżeli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej bez umowy. Według analiz brytyjskiego banku centralnego Produkt Krajowy Brutto (PKB) skurczy się nawet o 8 procent w przyszłym roku, a bezrobocie wzrośnie do 7,5 procent z 4,1 obecnie.

Gigantyczna inwestycja w ogniu krytyki. "Budowanie elektrowni jest absolutnym szaleństwem"

Blisko 280 wagonów z węglem ma dojeżdżać każdego dnia do nowej elektrowni w Polsce. Gdy Europa ogranicza lub wręcz całkowicie likwiduje emisję gazów ze spalania surowca, rząd Prawa i Sprawiedliwości chce realizować inwestycję w Ostrołęce. I to pomimo tego, że nie przemawiają za tym ani względy ekologiczne, ani ekonomiczne. Materiał z programu "Czarno na białym" w TVN24.