Najnowsze

Najnowsze

Spór o podatki Ubera w Polsce. Spółka odpowiada ministrowi

W ciągu najbliższych tygodni zostanie przyjęte prawo, które ureguluje sprawy firmy Uber i zacznie ona płacić podatki w Polsce - stwierdził we wtorek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Płacimy podatki w Polsce i inwestujemy nad Wisłą - odpowiada Uber.

PO-KO: premier kłamie mówiąc, że składki ZUS spadają

Premier Mateusz Morawiecki kłamie mówiąc, że składki ZUS spadają - ocenili posłowie PO-KO. Wskazali, że z tak zwanego małego ZUS-u może skorzystać tylko 9 procent przedsiębiorców, a blisko 1,4 miliona osób prowadzących działalność gospodarczą w Polsce musi zapłacić wyższe składki niż rok temu.

Fiskus masowo rozlicza PIT. Ministerstwo podaje najnowsze dane

Ponad 500 tysięcy rozliczeń złożono za pośrednictwem usługi Twój e-PIT - poinformowała we wtorek minister finansów profesor Teresa Czerwińska. Towarzyszy temu wyraźny wzrost liczby profili zaufanych. Ministerstwo Cyfryzacji podało, że tylko w ciągu czterech dni przybyło ich ponad 90 tysięcy.

Zatrzymano byłego prezesa i członków zarządu PKP Cargo

Policjanci zatrzymali we wtorek byłego prezesa zarządu PKP Cargo Adama P. oraz dwóch jego zastępców - dowiedział się tvn24.pl. Chodzi o śledztwo, w którym badane są kulisy przejęcia przez polską spółkę czeskiego przewoźnika Advanced World Transport (AWT).

Płaca i zatrudnienie rosną. Średnia płaca niższa niż w grudniu

Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w styczniu 2019 roku było wyższe o 2,9 procent, a wynagrodzenie podskoczyło o 7,5 procenta w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego - podał Główny Urząd Statystyczny. Zdaniem ekonomistów może to wskazywać na to, że popyt na pracę w Polsce nie spadnie gwałtownie mimo wejścia gospodarki w fazę spowolnienia.

Raport: nic tak nie frustruje, jak niskie zarobki

Niskie płace są najczęstszą przyczyną frustracji Polaków; wskazuje na nie przeciętnie 40 procent rodaków - wynika z badania "Nastawienie do finansów" przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Niska pensja częściej przygnębia kobiety niż mężczyzn.

RPO pyta o książeczki mieszkaniowe. Wciąż bez konkretnych zmian

Problem książeczek mieszkaniowych z lat PRL dotyka ponad milion Polaków, którzy po transformacji utracili swoje oszczędności. Czy coś się zmieni w tej sprawie i jakie działania już zostały podjęte? Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju odpowiada, ale bez wskazania konkretnych rozwiązań dotyczących premii gwarancyjnych.

Szef Huawei: USA nie zniszczą naszej firmy

Założyciel chińskiego koncernu telekomunikacyjnego Huawei Ren Zhengfei ostrzegł we wtorek, że "nie ma sposobu, w który Stany Zjednoczone mogą zniszczyć" jego firmę. Zapowiedział także gotowość dostosowania się do zmieniającego rynku i zwiększone inwestycje poza USA.

Boom na polskim niebie. Takiego ruchu jeszcze nie było

Polskie porty lotnicze obsłużyły w 2018 roku prawie 45,8 miliona pasażerów. To o 14,5 procent więcej niż rok wcześniej, kiedy liczba pasażerów wyniosła prawie 40 milionów - wynika ze wstępnych danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC).

Czy masz w sobie gen inwestora?

Poszukiwania genu inwestora trwają. Niezależnie, czy ten czy inne geny to z pewnością odziedziczyłeś je po swoich przodkach. Nowoczesne technologie i setki tysięcy badań naukowych łącząc siły stają się jednym z najciekawszych obszarów inwestycyjnych na świecie. Na najbardziej rozwiniętym rynku, czyli w USA, wykonano już kilkanaście milionów konsumenckich badań genetycznych, a ich ilość w ostatnim tylko roku podwoiła się.

Ustawa do poprawy. "Rynek jest bardziej skomplikowany, niż się wydawało politykom"

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o cenach prądu. Zapowiadany wcześniej przez resort energii dokument z jednej strony ma realizować postulaty Komisji Europejskiej dotyczące niezależności Urzędu Regulacji Energetyki, z drugiej doprecyzowuje przyjęte w pośpiechu pod koniec ubiegłego roku rozwiązania. - Rynek energii elektrycznej jest bardziej skomplikowany, niż się wydawało politykom - komentował w TVN24 BiS Bartłomiej Derski z portalu wysokienapiecie.pl.

Rozbudowa lotniska w Radomiu z problemami

Konieczny będzie drugi przetarg na przebudowę i wydłużenie drogi startowej na lotnisku w Radomiu. Jak poinformowała spółka Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, zostanie on ogłoszony w marcu. Pierwszy przetarg został unieważniony, bo jedyna oferta, która wpłynęła była wyższa o 200 milionów złotych od kwoty, którą zamierzał przeznaczyć na ten cel inwestor.

Wycinka na Mierzei Wiślanej trwa non stop. Leśnicy: ingerencja jest minimalna

- Ingerencja związana z wycinką jest minimalna. To 0,5 procent wszystkich lasów, które znajdują się na Mierzei Wiślanej - poinformował w poniedziałek Bartłomiej Obajtek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk przekonuje, że rząd "spełnił wszelkie potrzebne procedury". - Zachowujemy najwyższe standardy ochrony środowiska, jesteśmy w ciągłym kontakcie z Komisją Europejską - wskazał.

Przegląd prasy: Rząd chce wzmocnić 300 plus

Program Dobry start wpisał się na stałe w politykę rodzinną rządu i będzie kontynuowany w następnych latach - zapowiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Jak poinformował "Dziennik Gazeta Prawna" program ma być gwarantowany ustawą.

"Po Bangladeszu żaden inny kraj może już nie być tak ciekawy"

Od samego lądowania w stolicy, Dhace, jesteśmy rzuceni w sam środek miasta. Od razu uderzamy w ścianę dźwięków, wielkomiejskiego chaosu - mówił Sebastian Placzek, podróżnik. Jak wskazywał, mimo że zabytki w Bangladeszu "możemy policzyć na palcach jednej ręki (...), to sam w sobie jest to ciekawy kraj, w którym co krok odkrywamy coś zupełnie nowego". - To jest póki co kraj dla osób, które podróżują z plecakiem, nie wyobrażam sobie kogoś, kto nagle wyrusza z plaży z Saint-Tropez do Bangladeszu - ocenił gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS. Jego zdaniem "po Bangladeszu żaden inny kraj może już nie być tak ciekawy, może tak nie zaskakiwać".