Najnowsze

Najnowsze

Nowoczesne i ciche autobusy na ulicach Szczecinka

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Dla pasażerów stojących na przystanku autobusowym w Szczecinku wciąż zaskakująca jest… cisza. Mimo że nadjeżdża duży miejski autobus, do którego za chwilę wsiądzie grupa kilkunastu osób, praktycznie go nie słychać. Nie słychać go, gdy jedzie ulicami miasta, nie słychać, gdy wyjeżdża z zajezdni autobusowej. Te prawie bezszelestne autobusy od kilku miesięcy jeżdżą ulicami Szczecinka.

Pomorze Zachodnie mocno stawia na ochronę środowiska

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Nowoczesne autobusy, zmodernizowane i ocieplone kamienice, zaawansowana utylizacja odpadów ściekowych - to początek długiej listy rozwiązań, jakie na Pomorzu Zachodnim pozwalają lepiej chronić środowisko. Wszystko dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych.

Nowoczesna rehabilitacja ruchowa bez wychodzenia z domu

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Bóle kręgosłupa, problemy z poruszaniem się - wkrótce osoby borykające się z tymi problemami będą mogły skorzystać z nowatorskiego rozwiązania: profesjonalna rehabilitacja w domu przy użyciu nowoczesnych technologii. Nad innowacyjnym produktem pracuje firma ze Szczecina.

Potężny zastrzyk finansowy dla innowacyjnych firm z Pomorza Zachodniego

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Innowacje - to słowo odmieniają przez wszystkie przypadki zarówno przedsiębiorcy, jak i eksperci zajmujący się gospodarką. Dziś bowiem bycie konkurencyjnym na rynku musi wiązać się z innowacyjnością: produktów, usług, rozwiązań. Aby budować silną gospodarkę Pomorza Zachodniego, samorząd województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 wspiera firmy, które stawiają na innowacje.

Będą zmiany w nowej rządowej usłudze. Ministerstwo załata lukę?

Ministerstwo Finansów poinformowało, że w najbliższych dniach usługa Twój e-PIT zostanie rozszerzona między innymi o dodatkowy element autoryzacyjny. "Dziennik Gazeta Prawna" informował dziś, że obecnie system umożliwia niektórym firmom przeglądanie danych podatkowych między innymi ich byłych pracowników oraz ich małżonków. Sprawie przygląda się prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych Edyta Bielak-Jomaa.

Prezydencka ustawa frankowa do dalszych prac

Sejmowa komisja finansów publicznych będzie kontynuować prace nad prezydenckim projektem nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców w trudnej sytuacji. Komisja oddaliła w środę wniosek Andrzeja Maciejewskiego (Kukiz'15), by odrzucić projekt.

Glapiński o największych wyzwaniach dla polskiej gospodarki

Brexit i osłabienie koniunktury, szczególnie w Niemczech - to największe wyzwania gospodarcze w tym roku według prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego. Według szefa banku centralnego wzrost gospodarki w Polsce w 2019 roku znajdzie się w przedziale 3,6-4 procent.

"Bilans". Od marca nowy dowód osobisty

Nowe e-dowody, czyli dowody osobiste z warstwą elektroniczną - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był Karol Manys, rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji. O konsekwencjach brexitu mówił także Mariusz Adamiak, szef biura Strategii Rynkowych PKO BP.

Słony rachunek za brexit. 800 milionów funtów tygodniowo

Wysyłamy do Brukseli 350 milionów funtów tygodniowo - takiego argumentu używali orędownicy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Okazuje się, że gospodarka Zjednoczonego Królestwa już teraz traci na decyzji o rozwodzie około 800 milionów funtów tygodniowo.

Przetarg na polski autobus elektryczny. Kurs spółki ostro w górę

Kurs akcji Ursusa zakończył środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie ze wzrostem o 73 procent. To efekt informacji, że oferta konsorcjum z udziałem spółki w przetargu na opracowanie i dostawę autobusu elektrycznego dla rządowej agencji została uznana za najkorzystniejszą. Chodzi o produkcję ponad tysiąca autobusów za trzy miliardy złotych.

"Dyskusja na temat handlu w niedziele nie jest do końca uczciwa"

Zmiany, które obserwujemy w handlu, nie mogą być traktowane jako skutek zmian legislacyjnych, ale raczej jako długofalowa tendencja - powiedziała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, odnosząc się do skutków zakazu handlu w niedziele. Szefowa resortu mówiła też, że kryterium dochodowe w programie 500 plus powinno "wzrosnąć znacząco, a znacząco to zdecydowanie więcej niż 100 złotych".

Premier: polska walka z oszustwami VAT została doceniona

Komisja Europejska doceniła wysiłki Polski w walce z oszustwami VAT; dzięki kompleksowym działaniom w ogromnym stopniu zmniejszyliśmy lukę VAT, a naszymi doświadczeniami dzielimy się z innymi państwami Unii Europejskiej - napisał w środę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Czeski wiceminister: brak Nord Stream 2 to wyższe ceny

Podczas debaty zorganizowanej przez Instytut Polityki i Społeczeństwa prywatnego uniwersytetu Cevro wiceminister przemysłu i handlu Czech Rene Nedela powiedział we wtorek, że rezygnacja z projektu Nord Stream 2 (NS2) oznaczałaby wzrost krajowych cen energii.

Brexit wystraszył emigrantów zarobkowych. Nowe dane z Wysp

Liczba obywateli państw Unii Europejskiej pracujących w Wielkiej Brytanii spadła w ciągu ostatniego roku o około 61 tysięcy do poziomu 2 milionów 270 tysięcy. Najwyższy spadek zanotowano w grupie pracowników z Europy Środkowej, która obejmuje między innymi Polaków.

"Bilans". Niskie płace frustrują Polaków

Badanie przeprowadzone na zlecenie BIG InfoMonitor, z którego wynika, że niskie płace są najczęstszą przyczyną frustracji Polaków - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Pawła Blajera byli Halina Kochalska, ekspert BIG InfoMonitor, oraz Andrzej Radzikowski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

"Świeża" bułka z głęboko mrożonego ciasta? "To może wywołać dezorientację"

Blisko 60 procent partii pieczywa i wyrobów piekarskich zakwestionowały w trakcie kontroli organy Inspekcji Handlowej. Zastrzeżenia dotyczyły głównie nieprawidłowego sposobu podawania informacji o alergenach - podało ministerstwo rolnictwa w odpowiedzi na interpelację poselską. Pytany o kwestię pieczywa z głęboko mrożonego ciasta, resort poinformował, że nie są planowane żadne zmiany w przepisach.

Spór o podatki Ubera w Polsce. Spółka odpowiada ministrowi

W ciągu najbliższych tygodni zostanie przyjęte prawo, które ureguluje sprawy firmy Uber i zacznie ona płacić podatki w Polsce - stwierdził we wtorek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Płacimy podatki w Polsce i inwestujemy nad Wisłą - odpowiada Uber.