Najnowsze

Najnowsze

"Członków i sympatyków PiS nie obsługuję". Wielka sieć handlowa reaguje

Przedstawiciele Żabka Polska skrytykowali franczyzobiorcę z Ostrowa Wielkopolskiego, który klientów poinformował, że "w związku z niedzielą niehandlową członków i sympatyków PiS nie obsługuje, ponieważ nie pozwala mu na to klauzula sumienia". "Spółka wezwała do zaprzestania tego typu działań, pod groźbą zerwania współpracy" - podkreślono w oświadczeniu.

Polska i USA jednym głosem przeciwko Nord Stream 2. "Największe zagrożenie"

Budowa gazociągu Nord Stream 2 bez wątpienia zagraża stabilności energetycznej Europy i bez wątpienia zagraża polskiemu bezpieczeństwu energetycznemu, bo grozi dominacją rosyjską - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda na konferencji z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Waszyngtonie. - Stany Zjednoczone i Polska deklarują wsparcie na rzecz dywersyfikacji energetycznej w Europie. Żadne państwo nie powinno zależeć od jednego źródła dostaw - mówił prezydent USA Donald Trump.

Coraz mniej pracowników tymczasowych. To efekt zmian w prawie

W drugim kwartale bieżącego roku firmy zatrudniały o 18 procent mniej pracowników tymczasowych niż przed rokiem - wynika z danych Konfederacji Lewiatan i Polskiego Forum HR. Przyczyną tego spadku mogą być nowe przepisy dotyczące zatrudniania pracowników tymczasowych, które obowiązują od czerwca ubiegłego roku. Eksperci spodziewają się kolejnych spadków.

Nowy podatek coraz bliżej. Rząd przyjął projekt ustawy o funduszu wsparcia dla niepełnosprawnych

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy zakładający utworzenie Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Ma być zasilany z części składki na Fundusz Pracy oraz z "daniny solidarnościowej" od osób zarabiających ponad milion złotych rocznie. Szacowane przychody Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych to nawet dwa miliardy złotych rocznie.

Chiny biorą odwet. Pekin ogłasza nowe cła

Chińskie ministerstwo finansów ogłosiło we wtorek, że wprowadzi cła w wysokości 5-10 procent na amerykańskie towary warte 60 miliardów dolarów rocznie. Jest to odwet za plany oclenia przez USA kolejnych chińskich towarów o wartości 200 miliardów dolarów rocznie.

Miliardy dzięki "złotym wizom". Portugalia liczy zysk

Dzięki wprowadzeniu przez władze w Lizbonie w 2012 roku programu "złotych wiz" dla obywateli państw spoza Unii Europejskiej napłynęło do Portugalii już około czterech miliardów euro. Łącznie wystawiono ponad 6 tysięcy takich dokumentów, najwięcej dla obywateli Chin.

Tradycyjne L4 w odwrocie. Nowe dane ZUS w sprawie zwolnień

W sierpniu niemal 38 procent zaświadczeń lekarskich wystawiono w formie elektronicznej, w lipcu było to prawie 36 procent - wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Najwięcej e-zwolnień w sierpniu wystawiono w województwach zachodniopomorskim i podlaskim.

Tusk: będziemy działać w sposób odpowiedzialny, żeby uniknąć katastrofy

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zamierza zaproponować przywódcom państw Unii Europejskiej dodatkowy szczyt w listopadzie, który miałby się zająć negocjacjami z Wielką Brytanią na temat wyjścia tego kraju ze Wspólnoty. Jego zdaniem scenariusz braku porozumienia jest wciąż dość możliwy, ale unijni przywódcy będą "działać w sposób odpowiedzialny, żeby uniknąć katastrofy".

"Biznes dla Ludzi". Spada liczba sklepów

Malejąca liczba sklepów w Polsce - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Marcina Masewicza był Robert Krzak, ekspert do spraw handlu i wiceprezes Grupy Piotr i Paweł. Ponadto o turystyce kosmicznej mówił Karol Wójcicki, popularyzator astronomii.

"Bilans". Co z 500 plus dla emerytów?

Program 500 plus dla emerytów - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Marcina Masewicza byli Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan oraz Andrzej Radzikowski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. O infrastrukturalnych obietnicach mówił zaś ekonomista Marek Zuber.

133 miliony nowych miejsc pracy do 2022 roku. Sprawdź, kto będzie poszukiwany

Do 2022 roku w wyniku rozwoju robotyzacji na świecie zniknie 75 milionów istniejących miejsc pracy, a powstanie 133 milionów nowych - podał w poniedziałek serwis BBC, powołując się na raport Światowego Forum Ekonomicznego. Zagrożeni są między innymi pracownicy pocztowi czy kasjerzy. Zwiększy się natomiast zapotrzebowanie na programistów, ale także pracowników branży usług.