Najnowsze

Najnowsze

"Bilans". Likwidacja OFE coraz bliżej

Projekt ustawy w sprawie likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera była Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto w programie pojawiły się informacje o laureatach ósmej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu.

OFE do likwidacji, gdzie przenieść środki? Ekspert tłumaczy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Indywidualne Konta Emerytalne? To pytanie, na które już niedługo będzie musiało odpowiedzieć 15,8 miliona Polaków, którzy są członkami Otwartych Funduszy Emerytalnych. O konsekwencjach decyzji mówiła w programie "Bilans" w TVN24 BiS dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Powstanie siódmy największy bank w Polsce

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na przejęcie Euro Banku przez Bank Millennium. "Tym samym spełniony został drugi warunek niezbędny do zmiany właścicielskiej" - wskazali przedstawiciele Banku Millennium we wtorkowym komunikacie.

Kilka milionów Polaków może zapłacić więcej za śmieci

Jeżeli nie będziemy segregować śmieci, to zapłacimy za nie miesięcznie dwa razy więcej niż gdybyśmy je posortowali - wynika z projektu noweli tak zwanej ustawy śmieciowej, którą we wtorek przyjęła Rada Ministrów. Nowe przepisy mają wzmocnić kontrolę gmin nad systemem gospodarowania odpadami komunalnymi i nadzór nad firmami odbierającymi śmieci.

Tysiące miejsc pracy, miliardy z podatków

Budowa morskich farm wiatrowych o mocy 6 GW na Bałtyku stworzy 77 tysięcy miejsc pracy, wygeneruje około 60 miliardów złotych wartości dodanej do PKB i przyniesie 15 miliardów złotych wpływów z tytułu podatków CIT i VAT - wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej poświęconego przyszłości morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Prawie pół miliona dolarów za komputer z 1976 roku

Oryginalny pierwszy komputer Apple'a z 1976 roku został sprzedany za ponad 470 tysięcy dolarów przez dom aukcyjny Christie’s w stolicy Wielkiej Brytanii. Urządzenie wraz z klawiaturą było w komplecie między innymi ze skórzaną teczką.

Plany megafuzji na rynku motoryzacyjnym. Francja stawia warunki

W kwestii porozumienia o połączeniu się Renault i Fiata Francja musi bronić własnych interesów i miejsc pracy, choć fuzja taka oznaczałaby automatyczne rozwodnienie udziałów państwa francuskiego w Renault - oświadczył we wtorek minister finansów Bruno Le Maire.

Rośnie niepokój o dostawy. Ropa w górę

Ropa naftowa w USA drożeje w związku z obawami o dostawy surowca - od Zatoki Perskiej po Wenezuelę. Z kolei rozmowy handlowe USA-Chiny utknęły w martwym punkcie i nie widać perspektyw przełamania impasu.

Miliony Polaków staną przed "nieodwracalną decyzją". Rząd przedstawił projekt

Oszczędności przyszłych emerytów, zgromadzone w Otwartych Funduszach Emerytalnych, trafią na ich konta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych lub na Indywidualne Konta Emerytalne - wynika z projektu autorstwa ministerstwa inwestycji i rozwoju, który we wtorek trafił do konsultacji społecznych. Przekazanie środków na IKE będzie wiązało się z 15-procentową opłatą przekształceniową.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu. Zobacz całą galę

Po raz ósmy wręczono Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Nagrodę PRB im. Jana Kulczyka w kategorii "Sukces" otrzymał Igor Klaja - twórca najsilniejszej polskiej sportowej marki 4F, założyciel i prezes spółki OTCF. Laureatką Nagrody PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii "Działalność społeczna" została Róża Rzeplińska - współzałożycielka i prezes Stowarzyszenia 61. Kapituła konkursu Nagrodą specjalną PRB im. Jana Wejcherta uhonorowała Jerzego Owsiaka, twórcę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy w historii nie wyłoniono laureata Nagrody PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii "Wizja i innowacje". Zobacz całą galę.

"Biznesowe Oscary" rozdane

Igor Klaja oraz Róża Rzeplińska - to laureaci 8. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Nagrodą specjalną PRB imienia Jana Wejcherta uhonorowano Jerzego Owsiaka.

Jerzy Owsiak do Polaków, którzy nie poszli na wybory: wstydźcie się

Jerzy Owsiak został laureatem nagrody specjalnej Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Wejcherta. - Jeżeli ktoś mówi "kraj w ruinie", to on był istotnie taki 30 lat temu. Jeśli ktoś mówi, że trzy lata temu ten kraj był w ruinie, to jest to nieprawda - stwierdził Owsiak. Skrytykował też osoby, które nie poszły do wyborów.

Podatnicy pod ochroną. Projekt Ministerstwa Finansów

Utworzenie Rzecznika Praw Podatnika zakłada projekt ustawy autorstwa Ministerstwa Finansów, którym we wtorek ma zająć się rząd. Zgodnie z projektem rzecznik ma między innymi stać na straży praw podatnika, reagując, gdy prawa podatnika są naruszane. Ma też współpracować z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Rosja chce wybudować port w obwodzie kaliningradzkim

Rosja planuje budowę portu głębokowodnego w miejscowości Jantarny w obwodzie kaliningradzkim; władze regionu mają przygotować biznesplan i przedstawić go rządowi Rosji. Maksymalna możliwość przeładunkowa portu ma sięgać 48 milionów ton.

Rząd chce walczyć z zaniżaniem wartości importowanych aut

Data produkcji pojazdu, stan techniczny oraz kwota podatku - takie dane być może wkrótce będą musiały się znaleźć się potwierdzeniu zapłaty akcyzy. Rząd chce w ten sposób walczyć z zaniżaniem wartości aut sprowadzanych z Zachodu. Eksperci przekonują, że takie rozwiązanie może zaszkodzić przedsiębiorcom z branży.

Ropa naftowa tanieje

Ropa naftowa w Stanach Zjednoczonych tanieje. Spada liczba amerykańskich wiertni ropy z łupków - podają maklerzy.

Rozmowy o megafuzji. Może powstać motoryzacyjny gigant

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) złożył propozycję "transformacyjnego połączenia" francuskiemu koncernowi Renault - potwierdził w poniedziałek amerykańsko-włoski producent samochodów. Udziały Fiata miałyby zostać podzielone po połowie między FCA a Renault.

Trump naciska w Japonii w sprawie handlu

Prezydent USA Donald Trump spotkał się w poniedziałek w Tokio z premierem Japonii Shinzo Abem i naciskał go w sprawie zmniejszenia nadwyżki jego kraju w dwustronnym handlu. Mimo obaw Japończyków wyraził również optymizm w kwestii Korei Północnej.

Ranking: firmy ze wschodniej Polski najbardziej rzetelne

Firmy zarejestrowane w Polsce południowo-wschodniej i wschodniej najsolidniej regulują płatności wobec kontrahentów - wynika z rankingu rzetelności opracowanego na podstawie danych Krajowego Rejestru Długów. Na pierwszym miejscu jest Podkarpacie.