Najnowsze

Najnowsze

Nowy banknot w Polsce? Jest propozycja

Członek Rady Polityki Pieniężnej Eryk Łon proponuje, by wprowadzić do obiegu nowy banknot 800-złotowy z wizerunkiem Marii Konopnickiej. "Ufam, że ten mój postulat znajdzie zrozumienie i stanie się przedmiotem debaty publicznej" - podkreślił ekonomista.

Pół miliona aut w pół roku. Drugi wynik w historii

Ponad 502 tysiące używanych samochodów osobowych i dostawczych sprowadzono do Polski w pierwszej połowie 2019 roku. To drugi raz w historii, kiedy w okresie od stycznia do czerwca przekroczono liczbę pół miliona importowanych aut. "Wcześniej z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w rekordowym 2008 roku" - wynika z analizy Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Przekraczanie prędkości w okolicy przejść dla pieszych. Alarmujący raport

Aż 90 procent kierowców przekracza dozwolony limit prędkości zbliżając się do przejścia dla pieszych w obszarach zamiejskich. Tuż przed samym przejściem ten wskaźnik wynosi 68 procent. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Transportu Samochodowego na zamówienie Ministerstwa Infrastruktury. "Stanowi to bardzo duże zagrożenie dla pieszych chcących przejść przez jezdnię" - ocenia ITS.

Hektolitry alkoholu płyną rzeką

Hektolitry burbona Jim Beam, które wyciekły w wyniku ubiegłotygodniowego pożaru magazynu, płyną 37-kilometrową strugą w rzece Kentucky. Amerykańska whiskey zbliża się już do rzeki Ohio - podaje w poniedziałek agencja AP.

Mniej kontroli dotyczących VAT. Ministerstwo podaje dane

W latach 2017-2018 liczba kontroli skarbowych dotyczących VAT spadła z około 16,9 tysiąca do 12,8 tysiąca, a kontroli celno-skarbowych z 3,2 tysiąca do około 2 tysięcy - wynika z informacji Ministerstwa Finansów. Spadła też kwota wykrytych uszczupleń podatkowych.

Miejsca, gdzie warto żyć i pracować. Polska awansowała w rankingu

Polska awansowała na 13. pozycję w rankingu HSBC Expat Annual League Table - krajów, gdzie najlepiej się żyje, zakłada rodziny i pracuje. Najwyżej oceniono w naszym przypadku możliwości rozwoju kariery pracownika i stabilność ekonomiczną państwa, gorzej - otwartość społeczeństwa czy poziom zarobków.

500 plus po zmianach. Minister podaje, ile pieniędzy już wypłacono

Do rodzin trafiły już trzy miliony złotych w ramach programu Rodzina 500 plus w nowej odsłonie – poinformowała w poniedziałek w Kamiennej Górze (województwo dolnośląskie) szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa. Do tej pory złożono już ponad 1,7 miliona wniosków online o przyznanie świadczenia.

CBA zatrzymało członków byłego kierownictwa prywatnego banku

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób, między innymi z byłego kierownictwa Plus Banku w związku z udzieleniem kredytu i próbą wyłudzenia nienależnego VAT - Kwota wyłudzeń VAT miała sięgnąć 23 milionów złotych, a szkoda banku - 50 milionów złotych.

Nowy Jork pełen tajemnic. "Najlepiej się na Manhattanie zgubić"

To miasto, które nigdy nie zasypia, przyciąga miliony i nawet przed tymi, którzy w nim mieszkają, wciąż skrywa swoje tajemnice. O tym, co warto zobaczyć w Nowym Jorku, w programie "Pokaż nam świat" opowiadali autorka przewodników Magdalena Muszyńska-Chafitz i scenarzysta oraz reżyser Robbie Chafitz. - Mój mąż mówi, że najlepiej się na Manhattanie zgubić, bo w ostateczności i tak się dojdzie do końca wyspy - mówiła Magdalena. - Inną fajną rzeczą w Nowym Jorku jest to, że na każdym rogu czeka na ciebie swego rodzaju teatr, przygoda - dodał Robbie.

"W trudnych momentach staję się najbardziej aktywny". Czesław Lang o recepcie na sukces

Jak chcesz zbudować biznes to musisz mieć marzenie, postawić sobie cel. I po kolei podnosić sobie poprzeczkę. W biznesie, tak jak i w sporcie - raz wygrywasz, raz przegrywasz, raz masz z górki, raz pod górkę - mówił w programie "Ostatnie piętro" w TVN24 BiS Czesław Lang, wicemistrz olimpijski, medalista mistrzostw świata i przedsiębiorca. - Jak są trudne momenty, to nie trzeba się załamywać. Ja w trudnych momentach staję się najbardziej aktywny. Wychodzę im naprzeciw i atakuję. To mi zostało chyba z roweru - wyjaśnił w rozmowie z Michałem Sznajderem.

Banki mają się czego bać? "To ma być w pewnym sensie kara"

Frankowicze bardziej czekają na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej niż na działania posłów i ustawę frankową - uważa Izabela Dąbrowska-Antoniak z Biura Rzecznika Finansowego. Jej zdaniem przekształcenie kredytów walutowych na złotowe z oprocentowaniem opartym o stopę LIBOR to ma być "w pewnym sensie kara" za zastosowanie niedozwolonych postanowień umownych.