"Był całkowicie zaskoczony". Policyjny film z zatrzymania podejrzanego o zabójstwo Kristiny

[object Object]
22-latek jest podejrzany o zabójstwo Kristiny z Mrowin policja dolnośląska
wideo 2/23

Nie stawiał oporu i nie spodziewał się wizyty policjantów. 22-latek podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin został zatrzymany, według nieoficjalnych informacji, na terenie Wrocławia. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Grozi mu dożywocie. Policja opublikowała film z jego zatrzymania.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna został zatrzymany około godziny 13 na terenie Wrocławia. Policja informuje natomiast, że do zatrzymania doszło na terenie Dolnego Śląska w godzinach popołudniowych.

Leży na ziemi, nie stawia oporu

Na filmie opublikowanym przez dolnośląską policję widać moment wejścia do domu, w którym przebywał 22-latek podejrzany o zabójstwo Kristiny. Bramę forsuje kilku funkcjonariuszy ze specjalnej policyjnej jednostki. Na następnym ujęciu widać leżącego na ziemi mężczyznę. Nie stawia oporu. Policjanci zakuwają go w kajdanki. Chwilę później jest niemal niesiony do samochodu. Nie ma na sobie butów. Nie ma też spodni. Jak przyznaje rzecznik dolnośląskiej policji mężczyzna wizytą funkcjonariuszy "był całkowicie zaskoczony". Na kolejnych ujęciach widać prowadzone z mężczyzną policyjne czynności.

- Od czwartku, kiedy znaleziono ciało dziewczynki, wyjaśniając wszystkie okoliczności w tej sprawie, policjanci i prokuratorzy pracowali praktycznie bez przerwy - podkreśla nadkom. Krzysztof Zaporowski, rzecznik dolnośląskiej policji. I dodaje, że w tym czasie sprawdzano setki informacji, które spływały także od mieszkańców.

Ciało 10-latki znalezione w lesie

22-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Początkowo miał przedstawiać alibi. Później przyznał się do stawianych mu zarzutów. Jak poinformował inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji, mężczyzna znał rodzinę zamordowanej Kristiny.

Ciało dziewczynki odnaleziono w czwartkowe popołudnie. Wcześniej zgłoszono jej zaginięcie. Na ciele dziecka widniały rany kłute. A prokuratorzy poinformowali, że zabójstwo miało znamiona szczególnego okrucieństwa.

Czytaj więcej o zabójstwie 10-letniej Kristiny

10-latka wyszła ze szkoły, do domu nie wróciła. Jej ciało znaleziono kilka kilometrów dalejGoogle Maps

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Dolnośląska Policja

Raporty:
Pozostałe wiadomości