Wrocław

Wrocław

Dzielnicowi z komisariatu na wrocławskim Ołbinie chcieli zatrzymać do kontroli agresywnie jadącego kierowcę. Ten, zamiast się zatrzymać, dodał gazu i potrącił jednego z funkcjonariuszy. Drugi oddał strzały ostrzegawcze. Kierowcy udało się uciec, ale po niespełna dobie zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o prowadzenie auta. 21-latek niedawno został zwolniony z więzienia.

Od soboty trwały poszukiwania 17-letniego Wojtka, który wszedł do Zalewu Sulistrowickiego i zniknął pod powierzchnią wody. Na miejscu działała straż pożarna, policja, ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i płetwonurkowie. Kilka dni intensywnych działań nie przyniosły skutku. Dopiero w czwartek zwłoki nastolatka zostały odnalezione.

Oszustwa, pranie brudnych pieniędzy, fałszowanie faktur i inne przestępstwa skarbowe - takie zarzuty usłyszeli członkowie grupy przestępczej rozbitej przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Kilkunastu zatrzymanych miało bogacić się na wyłudzaniu zwrotu podatków przy imporcie i dystrybucji śruty sojowej. Straty Skarbu Państwa oraz kilku niemieckich spółek szacuje się na prawie 20 milionów złotych.

Wieloodłamowe złamanie czaszki było bezpośrednią przyczyną zgonu sześciolatka, na którego przewróciła się drewniana rzeźba - wynika ze wstępnych ustaleń po sekcji zwłok dziecka. Dyrektor Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze - zarządcy obiektu, na którym doszło do tragedii - zapewnia starostwo, że "wszystkie procedury były zachowane".

Lubińska prokuratura oskarżyła Jerzego Sz., kierowcę autobusu, który w grudniu 2018 roku przewrócił się na drodze S3. W wypadku zginęła kobieta, a 25 innych pasażerów zostało rannych. Mężczyźnie zarzucono, że znacznie przekroczył dozwoloną prędkość oraz zastosował "niewłaściwą technikę i taktykę jazdy". Oskarżony nie przyznaje się do winy. Za sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym grozi mu do 8 lat więzienia.

Uczniowie są w pierwszym etapie rekrutacji. Ci z nich, którzy nie zostaną przypisani do szkół, które wybrali, będą mogli uczestniczyć w rekrutacji uzupełniającej. Ostatecznie zostaną przypisani do szkół, w których są wolne miejsca - powiedział we wtorek minister edukacji Dariusz Piontkowski. Jego zdaniem "zdecydowanie uczniowie mają w czym wybierać".

10 nowych samochodów patrolowych o łącznej wartości ponad 1,7 mln zł trafiło do dolnośląskiej policji. Część aut posłuży nowo utworzonej, specjalnej grupie "Speed", która ma walczyć z agresją na drogach oraz wykroczeniami związanymi z nadmierną prędkością.