Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

zwierzęta

zwierzęta

Upały doskwierają wszystkim. Pomyślmy o naszych zwierzętach, którzy nie potrafią same uporać się z gorącem. Pracownicy chorzowskiego zoo znaleźli unikatowy sposób na ochłodzenie swoich podopiecznych.

Sporych problemów narobił swoim opiekunom sympatyczny, ośmioletni koczkodan Dizzy, zamieszkujący na co dzień Zoo Forest Park w Springfield (stan Massachusetts). Wykorzystał nieuwagę personelu i uciekł ze swojej klatki na pobliskie drzewa. Zoo zostało zamknięte dla zwiedzających.

Pod koniec maja w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie przyszedł na świat młody żubr. Krówka ma się dobrze i dołączyła niedawno do stada. Nie ma jeszcze imienia, ale niedługo zostanie ono wybrane w konkursie.

Koty uwielbiają wylegiwać się w kartonowych pudełkach. Naukowcy postanowili dowiedzieć się, co takiego kartony mają w sobie, że tak skutecznie przyciągają te udomowione drapieżniki.

Temperatura jest coraz wyższa i płazy zaczynają gody. Sezon ten rozpoczął się już m.in. u żab moczarowych i ropuch szarych. Popatrz co potrafią zrobić samce, by przyciągnąć potencjalne partnerki.

Cierpliwość popłaca. Przekonuje o tym Reporter 24 z Kcyni (woj. kujawsko-pomorskie), który przysłał nam bajeczne zdjęcia leśnych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Wśród fotografii znajdziecie między innymi zdjęcia majestatycznych jeleni, uroczych młodych dzików, węża czy bażanta.

Nie gady, nie płazy i nie słynne dinozaury. Najstarszymi zwierzętami na Ziemi okazały się niepozorne gąbki. Najnowsze badania datują, że pojawiły się one na naszej planecie przynajmniej 640 milionów lat temu.

Wiele osób na zimę przybiera na wadze. Część zwierząt o tej porze roku boryka się z tym samym problemem. Meteorolog Pierce Legion wyjaśnia, dlaczego ciepła zima prowadzi do zwiększenia wagi u wiewiórek.

Przyroda niejednokrotnie nas zadziwia. Udowadnia to film, który na pierwszy rzut oka przedstawia szarą smugę dymu, jakby unoszącą się z komina.