Muzyka

Muzyka

Leonard Cohen pracuje nad swoją pierwszą płytą od siedmiu lat. Pomaga mu w tym jego syn. - Ojciec poprosił mnie o konsultacje. Jestem bardzo szczęśliwy słuchając tego, co tworzymy i gdy proszony jestem o opinię – mówi Adam Cohen. Płyta na rynku ma się pojawić pod koniec roku.

Gwiazda muzyki pop na cenzurowanym u irlandzkiego farmera. Podczas kręcenia zdjęć do nowego teledysku "We Found Love" mężczyzna sprzeciwił się rozbieraniu Rihanny na jego ziemi.

Co słychać, kiedy słychać pogodę? Wielu odpowie, że świst wiatru czy stukot kropli deszczu na parapecie. Poza samymi dźwiękami natury, ludzie podejmują próby muzycznego opisu zjawisk pogody. Czego przed 300 laty próbował Vivaldi, dzisiaj robi odpowiednio zaprogramowany komputer, podłączony do stacji meteorologicznej.

Ponad 250 listów i kartek Johna Lennona do rodziny zostanie opublikowanych w książce, która ma ukazać się w przyszłym roku. Jak zaznacza sam autor publikacji, wiele z nich nigdy jeszcze nie ujrzało światła dziennego.

Uzdolnienia muzyczne nie są ważne, podobnie jak umiejętność gry na gitarze. Najważniejsze jest to, by wypaść przekonująco, popisać się charyzmą i oryginalnym podejściem. Mowa o uczestnikach rywalizacji w grze na niewidzialnej gitarze. Konkurs odbył się już po raz 16. w fińskim mieście Oulu.

Liam i Noel Gallagher przez 10 lat tworzyli Oasis, jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych na świecie. Teraz się kłócą, oczerniają w mediach i nagrywają osobno. Najpierw Liam oskarżył brata o kradzież wspólnych utworów, teraz Noel zarzuca młodszemu bratu, że to przez niego rozpadło się Oasis. Obaj spotkają się w sądzie, bo ten pierwszy złożył właśnie pozew przeciwko drugiemu.

Dyskoteki, które trwają do rana, a nikt nie skarży się na zakłócanie ciszy nocnej? To możliwe dzięki najnowszemu trendowi - silent party, czyli zabawy w rytm muzyki grającej wyłącznie w słuchawkach imprezowiczów. Każdy decyduje, czego słucha, a sąsiedzi nie narzekają.

Muniek Staszczyk wraz z zespołem koncertował w samym centrum Warszawy, przed tamtejszą stacją metra. Nagle z tłumu wyłoniła się grupa kilku policjantów, którzy podeszli do muzyków i przerwali im koncert. Tych, którzy nie mieli szansy zobaczyć tego zdarzenia, uspokajamy - całe zajście będzie można zobaczyć w najnowszym teledysku zespołu T.Love promującym utwór "Polskie mięso". Reżyserem klipu jest Xawery Żuławski. Filmy z warszawskiej "patelni", gdzie kręcony był teledysk, zamieścił na swoim profilu Reporter 24 - DJJones.

Jay-Z zajął pierwsze miejsce na liście najbogatszych gwiazd hip-hopu i rapu magazynu "Forbes". Artysta zarobił 37 mln dolarów tylko w ciągu ostatniego roku, dzięki czemu wygrał w rankingu po raz czwarty z rzędu. O tytuł "King Cash" walczył z nim Diddy, który zarobił "jedynie" 2 miliony mniej. Trzeci na liście jest Kanye West, który powiększył swoje konto o 16 mln dol.

Mick Jagger wystąpił w nagraniu do nowego albumu indyjskiego muzyka Allaha Rakhy Rahmana, zdobywcy Oscara za muzykę do "Slumdoga". Śpiewa w sanskrycie.

Kilka tysięcy ludzi z całej Polski, a także zza naszej zachodniej granicy stara się wrócić do domu z Przystanku Woodstock. Większość z nich wybrała jazdę pociągiem. PKP apeluje o bezpieczną jazdę. W drodze na festiwal doszło do wypadku. 18-latek wychylił się z pociągu tak mocno, że uderzył głową w znak.

Sobota to ostatni dzień Przystanku Woodstock. W tegorocznej edycji każdy znajdzie coś dla siebie: koncertuje i Arka Noego, i Prodigy. Jak dotąd nie odnotowano poważniejszych incydentów ani wypadków.

Nowy Jork ma nowego Sinatrę. Jest nim pracujący przy budowie metra robotnik Gary Russo. Sinatra w kasku twierdzi, że swoim śpiewem chce wywołać uśmiech na twarzach przechodniów i okolicznych mieszkańców. Mężczyzna już stał się sensacją.

Ikona amerykańskiej muzyki rozrywkowej, Tony Bennett był ostatnim artystą, z którym współpracowała Amy Winehouse. W marcu nagrali standard "'Body And Soul", który ukaże się na najnowszym albumie muzyka we wrześniu. - Pokazała w studiu, jak niesamowicie dobrą i wrażliwą jest wokalistką – powiedział Bennett.

W niemieckim Bayreuth rozpoczął się 100. Festiwal Wagnerowski. Po raz pierwszy w trakcie festiwalu twórczości ulubionego kompozytora Adolfa Hitlera wystąpiła orkiestra z Izraela. Jej koncert wywołał prawdziwą burzę.