Muzyka

Muzyka

Brytyjska piosenkarka i kompozytorka Adele, niedawna zdobywczyni sześciu nagród Grammy, została we wtorek wieczorem uznana za najlepszą solową wokalistkę podczas dorocznej uroczystości wręczenia nagród BRIT przyznawanych przez brytyjski przemysł fonograficzny. Adele przyznano też nagrodę za najlepszy album roku za "21". Za najlepszego solistę uznano Eda Sheerana.

Whitney Houston była w pełni świadoma swego głosu i jego możliwości. Nie bez powodu nadano jej przydomek "The Voice", czyli "Głos". Zmierzyć się z jej piosenkami, to dla wokalistek największy sprawdzian, ponieważ Whitney miała olbrzymią skalę, piękne brzmienie i potężną siłę głosu.

Ten wieczór niezaprzeczalnie należał do Adele. Piosenkarka zdobyła sześć nagród Grammy, w tym te najważniejsze - za najlepszą płytę i piosenkę. A jej występ, pierwszy od operacji strun głosowych, powalił wszystkich na kolana.

Przez prawie 17 lat była uzależniona od narkotyków i alkoholu. Nie pomagały kolejne odwyki i odejście od toksycznego męża, który wciągnął ją w nałóg. W wywiadach kłamała, że "jest czysta". W 2009 roku nagrała nową płytę. Wszyscy uwierzyli, że wyszła na prostą. Ale płyta okazała się klapą, a na koncertach nie dawała rady: zawodził ją głos, zapominała tekstu piosenek. Media zaczęły pisać: "To już koniec wielkiej gwiazdy". Pod koniec życia była bankrutem: utrzymywała ją wytwórnia płytowa.

Pod koniec maja Madonna wyruszy w kolejną trasę koncertową. Do Warszawy zawita 1 sierpnia. Jej show będzie można obejrzeć na Stadionie Narodowym. Sprzedaż biletów ruszy 17 lutego.

Naukowcy z "British Medical Journal" twierdzą, że słynny "Klub 27" nigdy nie istniał. Zgodnie z popkulturowym przekonaniem muzycy zadziwiająco często umierają w wieku 27 lat. "Badania tego nie potwierdzają, to dość powszechny mit" - twierdzi BMJ.

- Była na pewno szczera zawsze i było to widoczne w życiu codziennym. Kiedy wychodziła na scenę, to dawała ludziom tylko ciepło - powiedziała w TVN24 wokalistka Dorota Miśkiewicz, wspominając zmarłą w sobotę słynną pieśniarkę Cesarię Evorę. Miśkiewicz jako jedna z niewielu polskich gwiazd miała okazję występować z Evorą na scenie. - To było największe szczęście w moim życiu zawodowym - stwierdziła wokalistka.

Brytyjski zespół Coldplay będzie pierwszą gwiazdą, o której wiemy, że wystąpi na Stadionie Narodowym. Koncert zaplanowano na 19 września 2012 r. Sprzedaż biletów zacznie się 10 stycznia.

Koncert Jingle Ball w Nowym Jorku jest coroczną tradycją w Stanach Zjednoczonych. Sięga czasów, kiedy Lady GaGa była małą dziewczynką i słuchając innych artystów powiedziała swojej mamie, że chce zostać piosenkarką. W tym roku także nie zabrakło gwiazd, wystąpili m. in. Kelly Clarkson, David Guetta czy LMFAO.

Brak śniegu i dodatnie temperatury sprawiają, że coraz bardziej doskwiera nam deficyt świątecznej atmosfery. Jest na to sposób. Wystarczy wybrać się do warszawskiego klubu Palladium, gdzie 7 grudnia świąteczny koncert da jedna z największych wokalistek współczesnego jazzu – Dianne Reeves.

21 listopada w Wiedniu miał się odbyć koncert George'a Michaela, ale z powodu choroby artysty został odwołany. Nie przeszkodziło to jednak dziennikarce austriackiego dziennika "Kronen Zeitung" w napisaniu relacji z tego wydarzenia. - Michael w poniedziałkowy wieczór zachwycił szczególnymi piosenkami - czytamy w artykule.

Lady GaGa znów triumfuje. Podczas rozdania prestiżowych Europejskich Nagród Muzycznych (EMA) stacji MTV otrzymała cztery statuetki: dla najlepszej artystki, za najlepszą piosenkę ("Born This Way"), najlepsze wideo ("Born This Way") i za najwspanialszych fanów. Nastolatek Justin Bieber otrzymał dwie nagrody - dla najlepszego artysty męskiego i najlepszego artysty pop.

Brytyjska piosenkarka Adele zdementował "medialne spekulacje", że ma raka gardła. Takie informacje pojawiły się po tym, jak gwiazda - z powodu operacji - odwołała wszystkie koncerty i występy promocyjne do końca 2011 roku.

Pomimo protestów ukaże się pośmiertna płyta Amy Winehouse. Znajdzie się na niej 12 bardzo osobistych, niepublikowanych wcześniej utworów, które opowiadają m.in. historię miłości i rozwodu Amy z mężem Blakem Fielderem-Civilem. Większość utworów powstała w najtrudniejszym dla piosenkarki czasie, gdy była uzależniona od narkotyków, kilka - tuż przed jej tragiczną śmiercią. Płyta ukaże się 5 grudnia.

Doktor Paul White, kluczowy świadek obrony w procesie doktora Conrada Murraya, oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci Michaela Jacksona, oświadczył w piątek w sądzie w Los Angeles, że jego zdaniem gwiazdor sam podał sobie śmiertelną dawkę środka znieczulającego.

Maryla Rodowicz musi zapłacić 37 tys. zł Aleksandrze Przymanowskiej, wdowie po Januszu, autorze książki i scenariusza serialu "Czterej pancerni i pies", za wykorzystanie w swoim teledysku scen z tego filmu - orzekł w czwartek warszawski sąd apelacyjny.

Nieuwaga podczas kąpieli pod prysznicem kosztowała lidera grupy "Aerosmith" dwa zęby. Steven Tyler poślizgnął się tak niefortunnie, że trafił do szpitala, gdzie zszyto mu rany na twarzy i wstawiono implanty w miejsce utraconych zębów.