Muzyka

Muzyka

Depeche Mode koncertuje w Europie w ramach trasy promującej album "Spirit". 21 lipca zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie, ale legendarny zespół zapowiedział, że z początkiem 2018 roku powróci na Stary Kontynent, a w Polsce zagra trzy dodatkowe koncerty.

Artyści, poszukujący weny, wybierają się na wyprawę na drugi kraniec Ziemi. Podróż pod hasłem "Trzy sztuki w Antarktyce" ma być symbiozą muzyki, filmu i fotografii. Za muzykę odpowiedzialny będzie Adam Nowak, lider zespołu Raz, Dwa, Trzy, film reprezentować będzie aktor Olaf Lubaszenko, a fotografię - Bartosz Strużyński.

Cierpisz na bezsenność i ciągle jesteś zmęczony? Naukowcy tłumaczą, że warto jest słuchać muzyki zanim się zaśnie. Przyśpiesza ona przejście do fazy snu, która odpowiada za regenerację naszego organizmu. Nie bagatelizuj tej choroby, ponieważ może ona prowadzić nawet do śmierci.

Pewnego razu 17-letni instruktor aerobiku "Beto" Perez zapomniał zabrać na swoje zajęcia płytę z odpowiednią do ćwiczeń muzyką. By uratować sytuację, włączył prywatne kasety z latynoskimi rytmami i improwizował. Jego kursantom spodobała się nowa, lekka forma połączenia tańca i fitnessu. Tak powstała zumba, którą teraz regularnie ćwiczy 14 mln ludzi na całym świecie.

Koty są zwierzętami, o których nie bez powodu mówi się, że podążają własnymi drogami. Część badań naukowych dowodzi, że rozumieją ludzką mowę w tym samym stopniu co psy, ale różnią się tym, że po prostu nie reagują jak pies na komendy typu "siad" czy "leżeć". Ale co z muzyką? Okazuje się, że i tu także koty są wyjątkowymi indywidualistami.

- Nie każdy maluch musi lubić muzykę, jeśli jednak będzie chciał czegoś posłuchać to z pewnością będzie to dla niego korzystne - podają naukowcy. Okazuje się bowiem, że muzyka wywiera wpływ na organizm dzieci. Odpowiednio dobrane utwory uspokajają tętno najmłodszych i zmniejszają ból.

Na wspaniały pomysł na to, jak przedstawić statystyki dotyczące dokonującej się zmiany klimatu wpadł Daniel Crawford z amerykańskiego University of Minnesota. Zamiast tworzyć nudne wykresy, przełożył dane na dźwięki, po czym zagrał je na swojej wiolonczeli.

Studenci krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej grają na... piorunach. Opracowali specjalne urządzenie, które wykorzystując wyładowania elektryczne pozwala odtwarzać pewne melodie.

W 30-stopniowym mrozie przez kwadrans Charlie Simpson śpiewał i grał dla mieszkańców syberyjskiej wioski. - To było jedno z tych bolesnych doświadczeń w życiu - podsumował frontman brytyjskiego zespołu Fightstar. Ma jednak powody do zadowolenia, bo jego występ trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako koncert w najzimniejszym miejscu na świecie.

Adele była największym zwycięzcą tegorocznych nagród Billboard Music Awards - zdobyła 12 statuetek na 18 nominacji. Uznano ją m.in. artystą roku i doceniono za najlepszy album pop. Brytyjka nie pojechała jednak na galę do Las Vegas, dlatego na scenie królowali m.in. Usher, LMFAO, Katy Perry i Justin Bieber.

Przed szkołą Rucianem-Nidzie na ławce przysiadła Agnieszka Osiecka. Pomnik naturalnych rozmiarów artystki powstał dzięki lokalnej inicjatywie. Uroczyste odsłonięcie było połączone między innymi z koncertem.