Muzyka

Muzyka

Moby, Skunk Anansie, Plan B, Jamiroquai. Gwiazdy Orange Warsaw Festiwal przyciągnęły na stadion Legii tysiące osób z całej Polski. Zapytaliśmy ich jak się bawią.

Fani Jamiroquai nie mogą się doczekać dzisiejszego koncertu na Orange Warsaw Festiwal. Lider formacji, Jay Kay nieoczekiwanie pojawił się tymczasem na Verva Street Racing. I to wcale nie jako jeden z widzów...

W bujającym, faunkowym rytmie zaserwowanym przez zespół Jamiroquai, zakończył się Orange Warsaw Festival 2011. Wcześniej publiczność bawiła się na wielkiej prywatce z Plan B i oklaskiwała powracające po pięciu latach przerwy Sistars.

Do później nocy tysiące fanów muzyki szalało na Orange Warsaw Festival. Publiczność w pierwszym dniu imprezy do czerwoności rozgrzał rockowy show Skunk Anansie, do szalonego tańca porwał Moby. A to dopiero półmetek imprezy. Ciąg dalszy w sobotę.

Jak najszybciej dostać się na Orange Warsaw Festival? – Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych, najlepiej skorzystać z komunikacji miejskiej – radzą organizatorzy.

Klip do piosenki "Nie ma cwaniaka na warszawiaka" do dziś obejrzało na Youtube ponad 3 miliony ludzi. Błyskotliwy obraz na początku roku zelektryzował polski internet. Czy nowy teledysk Projektu Warszawiak będzie równie popularny? - Założenie było takie, żeby zrobić coś innego niż w pierwszym klipie. Nie chcieliśmy powtarzać patentu. Dlatego tym razem nie będzie śmiesznie - mówi Szymon Orfin, muzyk Projektu Warszawiak.

- Łapałem wczoraj stopa w Vancouver, tak, to prawda. I ten chłopak i jego dziewczyna podrzucili mnie. Potem się okazało, że on jest hokeistą. Nazywa się Gilbert Brule - powiedział lider U2, Bono, na koncercie w kanadyjskim Edmonton. Wśród słuchaczy był zawodnik NHL i jego partnerka, bowiem w podzięce za przysługę dostali wejściówki na koncert, na który już wszystkie bilety były wyprzedane.

Wyjątkowe przedstawienie "Aidy" Verdiego odbyło się w czwartek wieczorem na brzegu Morza Martwego w Izraealu. Mimo drogich biletów, kilkaset osób zasiadło na widowni ustawionej w samym środku izraelskiej pustyni, by w tej niezwykłej scenerii wysłuchać arii.

Tupac Shakur żyje i ukrywa się na Nowej Zelandii - informacja o takiej treści pojawiła się na stronie internetowej amerykańskiej telewizji PBS i wywołała chwilowe poruszenie. Okazało się, że umieścili ją tam hakerzy określający się jako LulzSec.

Lider Rolling Stones został członkiem nowego zespołu Super Heavy. Wraz z nim tworzą go: Dave Stewart z Eurythmics, Joss Stone, syn Boba Marleya Damian Marley i najbardziej znany w Indiach kompozytor muzyki filmowej AR Rahman. Muzycy pracują nad debiutancką płytą, na której będzie można znaleźć utwory "od reggae do ballad i hinduskich piosenek w języku urdu".

Michał Szpak, Ada Szulc, Gienek Loska i Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz - to oni wystąpią w finale programu X-Factor. W ostatnim odcinku z show, decyzją jurorów, odpadły "Dziewczyny". Tym samym Maja Sablewska, która opiekowała się zespołami, straciła ostatnich podopiecznych.

Podczas koncertu Rogera Watersa w Londynie na scenie pojawili się pozostali członkowie Pink Floyd: gitarzysta i wokalista David Gilmour oraz perkusista Nick Mason. Muzycy zagrali ostatni raz razem sześć lat temu.

Konkurs piosenki Eurowizji wygrał zespół z Azerbejdżanu "Nikki and Ell", czyli Eldar Gasimov and Niga Jamal. Ich utwór nie należał do faworytów finału tegorocznego festiwalu. Drugie miejsce zajęły Włochy, a trzecie - Szwecja.

Fryderyki 2011 rozdane. Najbardziej utytułowani laureaci w kategorii muzyki rozrywkowej to Monika Brodka i Acid Drinkers. Złotego Fryderyka za muzykę jazzową wręczono Włodzimierzowi Nahornemu, zaś Jerzy Maksymiuk został laureatem Złotego Fryderyka w kategorii muzyka poważna. Najlepszym wokalistą roku został Kuba Badach.

Serbski Sąd Najwyższy zatwierdził ugodę z najpopularniejszą bałkańską piosenkarką Svetlaną "Cecą" Rażnatović, dzięki czemu gwiazda turbofolku zostanie ukarana rokiem aresztu domowego, a nie wieloletnim więzienia. Zapłaci też 1,5 mln euro grzywny.

Sweet Rebels odpadły z X Factora. Dziewczyny po raz kolejny walczyły o przetrwanie, ale Mats Meguenni okazał się lepszy. Kuba Wojewódzki ma wciąż trójkę podopiecznych, Czesławowi Mozilowi zostało dwoje, a Maja Sablewska ma już tylko jedna grupę.

Paul McCartney już nie do wzięcia. Członek legendarnej grupy The Beatles zaręczył się ze swoją wieloletnią dziewczyną, Nancy Shevell.

Bobby McFerrin, Ayo, Iron Maiden, Cassandra Wilson i Joe Cocker - to tylko kilka z gwiazd, które latem tego roku wystąpią w stolicy. Warszawę czeka wyjątkowo gorące kulturalne lato - donosi "Życie Warszawy".

Muzyczny potentat Warner Music Group sprzedany. Koncern trafił w ręce Lena Blavatnika - amerykańskiego miliardera pochodzenia rosyjskiego. Blavatnik w przeszłości był prezesem WMG.