Muzyka

Muzyka

Szczeciński zespół Tulia z inicjatywy Marcina Gortata i na zaproszenie NBA oraz zespołu Los Angels Clippers wystąpi podczas meczu przeciw Orlando Magic. Zespół pojawi się dwukrotnie i wykona między innymi własną wersję hymnu Stanów Zjednoczonych.

"Viva Four-Ever" - pod takim hasłem wraca zespół Spice Girls w prawie pełnym, oryginalnym składzie. Grupa w przyszłym roku da sześć koncertów na Wyspach. Będzie występować bez Victorii Beckham.

W środę rano w szpitalu w Los Angeles zmarł Joseph "Joe" Jackson, ojciec legendarnego "króla popu" Michaela Jacksona i założyciel zespołu "The Jackson 5", w którym Michael Jackson, jeszcze jako dziecko, stawiał pierwsze muzyczne kroki. Przyczyną śmierci był rak trzustki - choroba, z którą zmagał się od długiego czasu. Miał 89 lat.

Nasz świat staje się coraz bardziej podzielony, spolaryzowany, faszystowski. Ogromna część ludzi na tej planecie jest pozbawiona możliwości zabrania głosu we własnej sprawie. Branża muzyczna jest czarno-biała, podobnie zresztą jak większość świata rozrywki - mówi w rozmowie z tvn24.pl, artystka wizualna i raperka M.I.A. Podkreśla, że w debacie o przemocy seksualnej ciągle nie ma głosu najsłabszych kobiet.

W wieku 94 lat zmarła w szpitalu w Zurychu szwajcarska piosenkarka Lys Assia - przekazała w sobotę na Twitterze Eurowizja. Największy przebój Assi to "Refrain", który przyniósł jej zwycięstwo w pierwszym w historii Konkursie Piosenki Eurowizji w 1956 roku.

Listę nominowanych do tegorocznych nagród Grammy zdominował Jay-Z ze swoim krążkiem "4:44". Muzyk i producent zdobył aż osiem nominacji. Kendrick Lamar ma szansę na muzycznego Oscara w siedmiu kategoriach.

- Nie miałem czasu tego nawet stwierdzić, że minęło już 25 lat. Nie mam czasu myśleć nad tym, że mam jakoś specjalnie świętować. Przypomniałeś mi o tym dzisiaj. Na tym celebracja się skończy - wyznał Artur Rojek w rozmowie z tvn24.pl. - Gdy zaczynałem, myślałem, że zakładam zespół po to, żeby pozostawić po sobie wspomnienie z jednego koncertu, potem z drugiego, a potem z płyty.