Najnowsze

Najnowsze

Aktorzy Bill Pullman i Robert Więckiewicz, operator Paweł Edelman, scenograf Allan Starski - to filmowcy pracujący nad "Zimną grą". Pomyślany na rynki międzynarodowe i kręcony w Polsce film Łukasza Kośmickiego opowiada o pojedynku szachowym, od którego zależeć miały losy świata.

Latami woził pasażerów, teraz korzystać będą z niego... psy. Miejskie Zakłady Autobusowe oddały schronisku wycofany z użycia autobus. Pojazd nie będzie kursował, a jedynie otwierał i zamykał drzwi. W jakim celu? Zagadkę rozwiąże Łukasz Wieczorek, reporter programu Polska i Świat TVN24.

Mieszkańcy Ursynowa upodobali sobie zgłaszanie zwężania ulic do budżetu partycypacyjnego. Po Cynamonowej, Stryjeńskich czy Bartoka przyszedł czas główną arterię dzielnicy - aleję Komisji Edukacji Narodowej. Jeden z mieszkańców zaproponował, by prawy pas głównej arterii zamienić w… parking.

Nietrzeźwy kierowca autobusu, którego policja zatrzymała w niedzielę dzięki interwencji pasażerów, usłyszał zarzuty. Jak informuje komenda stołeczna, mężczyzna oferował funkcjonariuszom łapówkę za rezygnację z badania alkomatem.

Porozumienie w sprawie współpracy i współfinansowania budowy pomnika Wojciecha Korfantego w Warszawie podpisali we wtorek prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz i prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski. Pomnik ma stanąć u zbiegu Alej Ujazdowskich i ulicy Agrykola.

11 lat temu witał syna-marynarza, który wrócił z długiego rejsu. Dzień później syn zniknął z jego życia na zawsze. Winny był on. Po alkoholu prowadził samochód. Uderzył w drzewo. Jego syn, który siedział w fotelu pasażera, miał tylko jeden uraz. Śmiertelny.

Nie we wtorek, a w czwartek w nocy na Łodygowej wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. W ramach przebudowy ulicy wykonywane będą prace związane z budową kanalizacji.