Najnowsze

Najnowsze

Warszawscy radni uznali nadwiślańskie bulwary za miejsce, w którym można pić alkohol. Strefa nieobjęta zakazem ciągnąć się będzie wzdłuż lewego brzegu Wisły od płyty Desantu do klubu sportowego Spójnia.

W piątek na ulicach Warszawy odbędą się kolejne protesty przeciwko zaostrzaniu przepisów aborcyjnych. Do ratusza zgłoszono dwa zgromadzenia stacjonarne - na Nowogrodzkiej i przed Sejmem, a także przemarsz z Miodowej do ronda Dmowskiego. Możliwe są duże utrudnienia w ruchu.

Mimo sprzeciwu aktywistów, radni przegłosowali w czwartek nowe okręgi wyborcze do rady miasta i dzielnic. Największe zmiany zachodzą na Pradze Południe, Ochocie, Rembertowie i Białołęce. W przypadku Rady Warszawy, kontrowersje wzbudził szczególnie jeden "dziurawy" obszar obejmujący Targówek, Wawer i Wesołą - bez Rembertowa, który został przesunięty do Pragi Południe.

Na trasie S8, około pół kilometra przed mostem Grota, doszło do kolizji samochodu ciężarowego z osobowym. - To kolizja, nikomu nic się nie stało - podała policja. Przez kilka godzin były duże utrudnienia w kierunku Marek.

"W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zabrakło miejsca na uroczystości dla strażaków ochotników w centralnym punkcie stolicy" - alarmuje związek OSP. Chodzi o planowane uroczystości na placu Piłsudskiego, na które zgody nie wydał wojewoda mazowiecki. Polskie Stronnictwo Ludowe apeluje do premiera o jego dymisję. Z kolei minister spraw wewnętrznych zaprasza ochotników na centralne uroczystości.

Na zaplanowanej na czwartek sesji radni Warszawy mają uchwalić granice nowych okręgów wyborczych. Zmiany mają objąć już tegoroczne wybory samorządowe. Przeanalizowaliśmy wszystkie zmiany, jakie mogą zajść w poszczególnych dzielnicach. Niektóre są bardzo daleko idące - jak "poszatkowana" na nowo Praga Południe. W innych z kolei - jak w Śródmieściu czy Ursusie - nie zmienia się nic.

Tuż przy skrzyżowaniu ulicy Melsztyńskiej z Sandomierską na Mokotowie pojawiły się czarno-żółte składane słupki. Wytyczają "miejsca parkingowe" na chodniku, którym dzieci chodzą do pobliskiej szkoły przy Narbutta.