Najnowsze

Najnowsze

UW wybuduje nowy akademik. "Przełomowa inwestycja"

Konkurs na projekt akademika Uniwersytetu Warszawskiego na Służewie został rozstrzygnięty. Laureaci pierwszego i drugiego miejsca wezmą udział w negocjacjach, na podstawie których poznamy ostateczny wygląd budynku.

"Nie będzie pobłażania". Policja po ataku na Ogórek

- Nie będzie ze strony policji pobłażania dla zachowań, które w sposób karygodny wykraczają poza ramy pokojowego protestu - powiedział aspirant sztabowy Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. W sobotni wieczór grupa osób próbowała uniemożliwić Magdalenie Ogórek wyjazd sprzed siedziby telewizji państwowej w centrum Warszawy.

Można już jeździć Czerniakowską bis

Kierowcy mogą już pojechać nową ulicą na Mokotowie. W sobotę urzędnicy otworzyli aleję Polski Walczącej łączącą Czerniakowską z węzłem Trasy Siekierkowskiej, czyli tzw. Czerniakowską bis.

Co z roszczeniami wobec Srebrnej 16? Ratusz: nadal toczy się postępowanie

W sprawie roszczeń wobec Srebrnej cały czas toczy się postępowanie - informuje dyrektor stołecznego Biura do spraw Dekretowych i zaznacza, że prawo własności do działki może zostać podważone, a to powoduje ryzyko po stronie inwestora, który miałby wybudować tam wieżowiec. Politycy Prawa i Sprawiedliwości twierdzą z kolei, że sprawa roszczeń została już rozstrzygnięta na mocy orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego i nigdy nie była ona w gestii miasta. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Rekin reprywatyzacji czy "skromny adwokat". Kim jest Robert Nowaczyk?

- Jestem tylko skromnym adwokatem i inwestorem – mówił o sobie w jednym z wywiadów. Ale w artykułach o aferze reprywatyzacyjnej jego nazwisko przewijało się bardzo często, także w tych najgłośniejszych. Aż prokuratorskie zarzuty skróciły je do pierwszej litery. W czwartek dzięki sensacyjnemu przesłuchaniu wrócił na nagłówki mediów. Kim jest Robert Nowaczyk?

Lista przystanków do wymiany

Zarząd Transportu Miejskiego w 2019 roku planuje budowę oraz szereg remontów przystanków i pętli autobusowych. Prace obejmą kilkadziesiąt obiektów.

Kopali w auto, popchnęli pasażerkę

Dwóch mężczyzn kopało w auto, które zatrzymało się w alei Prymasa Tysiąclecia. Jeden z nich popchnął też kobietę, która próbowała do nich wyjść. Sytuację zarejestrował Jarosław, a film z zajścia przesłał na Kontakt 24.

Dogaszają halę. "Najtrudniej było przejść z obrony do ataku"

Trwa gaszenie pożaru hali przemysłowej, który wybuchł w czwartek rano na Żeraniu. W akcji brało udział łącznie 150 ratowników. Strażacy relacjonują, że najtrudniejsze było dla nich "przejście z obrony pobliskich obiektów przed ogniem do ataku na płonącą część".

Rabiej: zeznania Nowaczyka "godne pogłębienia"

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej uważa, że komisja weryfikacyjna powinna w następnej kolejności przesłuchać Mariusza Kamińskiego, koordynatora służb specjalnych. Rabiej ocenił, że czwartkowe zeznania Roberta Nowaczyka, adwokata oskarżonego w aferze reprywatyzacyjnej są "godne pogłębienia".

Metro wjeżdża na Bródno. Będą utrudnienia

Rozpoczynają się utrudnienia dla mieszkańców Bródna. Etapami, przez trzy kolejne weekendy, wprowadzane będą objazdy związane z budową trzech stacji i tuneli II linii metra. Ze zmianami muszą się liczyć piesi, kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

75 lat temu oddział Kedywu AK wykonał wyrok na "kacie Warszawy"

W piątek mija 75 lat od kiedy oddział Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej dokonał w Alejach Ujazdowskich w Warszawie udanego zamachu na generała Franza Kutscherę, dowódcę SS i policji w dystrykcie warszawskim. Wyrok na znienawidzonego "kata Warszawy" wydał szef Kedywu pułkownik August Emil Fieldorf "Nil".