Najnowsze

Najnowsze

Termin wyborów samorządowych będzie znany za niecałe dwa tygodnie, ale kandydaci na prezydenta Warszawy już dawno zaczęli walkę o zwycięstwo. A ponieważ walka o stolicę, to walka o być albo nie być, to Trzaskowski i Jaki nadają i ton, i tempo. Materiał Arlety Zalewskiej z "Faktów" TVN.

Cztery osoby zostały ranne w zderzeniu autokaru i busa na autostradzie A2 pomiędzy węzłami Łódź Północ i Łowicz. Autokarem jechało 51 dzieci. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Autostrada w kierunku Warszawy była zablokowana.

Są pieniądze na renowację grobu rodzinnego generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego - podało Muzeum Powstania Warszawskiego. Część funduszy udało się zgromadzić dzięki publicznej zbiórce. Pozostałą kwotę ma dołożyć urząd miasta.

- Półmetek remontów za nami. Wydatkowaliśmy 54 ze 100 zaplanowanych milionów złotych i zbudowaliśmy 210 000 metrów kwadratowych dróg - poinformowała wiceprezydent Renata Kaznowska, która wraz z Zarządem Dróg Miejskich podsumowała tegoroczne prace.

- To było haniebne, że w takim marszu uczestniczyły osoby, które wprost odwoływały się do ideologii faszystowskiej i nazistowskiej – mówił w "Ławie polityków" TVN24 Paweł Rabiej z Nowoczesnej. – Który znak tam był zakazany – pytał z kolei Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

Szybka Kolej Miejska nie planuje uruchomienia dodatkowych połączeń, ale chce zwiększać pojemność wagonów. O swoich planach władze spółki poinformowały w odpowiedzi na zapytanie jednego z radnych miasta. Samorządowiec pytał też o to, czy w pociągach SKM będą toalety.

Mistrz Polski traci kolejne punkty w sezonie. Legia nie potrafiła pokonać u siebie Lechii. Co więcej, przy odrobinie szczęścia to goście z Gdańska mogliby mecz 3. kolejki Ekstraklasy wygrać, bo w pierwszej połowie stworzyli sobie mnóstwo dogodnych sytuacji.

Budowę ośmiu tysięcy nowych miejsc na parkingach "Park And Ride" zadeklarował Rafał Trzaskowski. Miałyby powstawać przy nowych stacjach budowanego właśnie metra, węzłach przesiadkowych ale też w gminach ościennych.

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski wraz z trzema uczestniczkami Powstania Warszawskiego zaapelował w piątek o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego. Według nich podczas marszu 1 sierpnia, ONR nawoływał do nienawiści.