Najnowsze

Najnowsze

Na Kopcu Powstania Warszawskiego rozpalono Ognisko Pamięci. Ogień będzie płonął przez 63 dni, czyli tyle, ile trwał powstańczy zryw w 1944 roku. W uroczystościach wzięli udział powstańcy, kombatanci, mieszkańcy i przedstawiciele władz.

O 17, w godzinę "W", o której 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie, w stolicy zabrzmiał dźwięk syren. Na ulicach przystanęli przechodnie, zatrzymały się samochody, tramwaje, autobusy. Z aut wysiedli kierowcy, by oddać hołd powstańcom na stojąco. Rozległ się dźwięk klaksonów. Tłumy ludzi zebrały się między innymi na rondzie Dmowskiego i placu Zamkowym. Pokazujemy godzinę "W" z lotu ptaka, w różnych częściach miasta.

Warszawa wstrzymała oddech. Punktualnie o 17, w godzinę "W" zamarł ruch uliczny, przechodnie zatrzymali się, by wspominać i oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. W całym mieście zawyły syreny i zabiły kościelne dzwony.

Trwa generalny remont ulicy Podleśnej na Bielanach. W środę, 1 sierpnia, prace przeniosły się na odcinek pomiędzy Lektykarską i Klaudyny.

Pogrzeb liderki zespołu Maanam - Kory, czyli Olgi Sipowicz odbędzie się 8 sierpnia na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie - poinformowała we wtorek rodzina artystki. "Moja żona do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów" - podkreślił jej mąż Kamil Sipowicz.

W związku z falą upałów stołeczni ogrodnicy zakładają na miejskie drzewa specjalne nawadniające worki - poinformował we wtorek ratusz. Mieszkańcy mogą sami zgłaszać miejsca, w których - ich zdaniem - potrzebna jest interwencja ogrodników.