Najnowsze

Najnowsze

Z okazji święta Wojska Polskiego składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim polskim żołnierzom, którzy ramię w ramię ćwiczą i odbywają służbę z amerykańskimi żołnierzami - napisała w środę na Twitterze Ambasada USA w Warszawie.

Marsz organizowany przez środowiska narodowców przeszedł Traktem Królewskim. Na wysokości ulicy Foksal paradę próbowali zablokować członkowie ruchu Obywatele RP. Zostali usunięci z drogi przez policję.

Z powodu wojskowej defilady służby zaplanowały tymczasowe zamknięcie trzech mostów. W środę rano okazało się, że most Śląsko-Dąbrowski został zamknięty dla pieszych i rowerzystów przedwcześnie. Po naszym telefonie na policję, został odblokowany.

- Walka będzie trwała do ostatnich dni, do tego się szykujemy - zapowiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski, odnosząc się do rozpoczętej we wtorek kampanii wyborczej. Jak ocenił, debata kandydatów mogłaby się odbyć "pod koniec pierwszej tury" wyborów.

Jeszcze kilka tygodni temu cała Polska żyła poszukiwaniami pytona pod Warszawą. Tym razem, w samym centrum miasta zjawił się inny wąż. I choć znacznie mniejszy, wzbudził zainteresowanie wśród przechodniów.

Ministerstwo Sprawiedliwości przyznaje, że Dariusz Matecki, polityczny bloger zaangażowany w kampanię Patryka Jakiego, do maja tego roku "współpracował" z resortem. Zastrzega przy tym, że nie podlegał pod departamenty kierowane przez Jakiego, a obecnie "nie jest pracownikiem Ministerstwa Sprawiedliwości".

W ratuszu zostało zarejestrowanych siedem zgromadzeń z okazji Święta Wojska Polskiego. - Jedno z nich organizowane jest przez Obóz Narodowo-Radykalny - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz i zapowiedziała, że urzędnicy ze szczególną uwagą będą przyglądać się hasłom i symbolom towarzyszącym uczestnikom tego wydarzenia.

Cykl spotkań z mieszkańcami, przedstawianie kolejnych elementów programu wyborczego oraz intensywna kampania bezpośrednia - to plan porozumienia Wygra Warszawa na rozpoczętą we wtorek kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi w stolicy przedstawiony przez lidera porozumienia Jana Śpiewaka.

Radny i były burmistrz Ursynowa Piotr Guział poinformował we wtorek, że wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy. Zrobił to w formie oświadczenia rozesłanego mediom i opublikowanego w internecie. Zastrzegł jednak, że jeśli do początku września nie zdobędzie poparcia innych kandydatów, "podejmie decyzję, czy kontynuować swoją kampanię".

W podwarszawskim Nadarzynie autobus miejski połamał drzewa i wylądował w lesie. Nie wiadomo, dlaczego kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Na pokładzie nie było pasażerów.

Rafał Trzaskowski rozpoczął nowy cykl spotkań z mieszkańcami pod hasłem "18 dzielnic - jedna Warszawa". W poniedziałek udał się do mieszkańców Ursusa i obiecał między innymi doprowadzenie tam drugiej linii metra. Swoją akcję spotkań przed blokami kontynuuje też kandydat prawicy Patryk Jaki, który odwiedził Mokotów.