Najnowsze

Najnowsze

- Ciężko jest na gorąco ocenić naszą dyspozycję - przyznał trener Legii Aleksandar Vuković po porażce z mistrzem Luksemburga w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. Mylił się. Można. To była kompromitacja, jakiej dawno w polskiej piłce nie widziano.

Prokuratura Rejonowa w Otwocku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniej mieszkance powiatu, która ogłaszała w internecie, że za 20 tysięcy złotych sprzeda nerkę. Kobieta miała tłumaczyć śledczym, że był to żart.

Miasto Jest Nasze i inne ruchy miejskie zaapelowali do ratusza o reaktywację kąpielisk wiślanych. - Wiele wskazuje na to, że obecny stan wody na to pozwala i w przeciągu dwóch lat moglibyśmy odtworzyć warszawską tradycję – przekonywali aktywiści.

Audyt miejsc niebezpiecznych i dopłacanie do specjalnych patroli policyjnych w takich miejscach, rozwój systemów monitoringu i zawiadamiania oraz stworzenie stanowiska dzielnicowego w straży miejskiej - to niektóre propozycje Rafała Trzaskowskiego na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa warszawiakom.

W połowie lipca, bez rozgłosu, miasto wymieniło prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Sprawę nagłośniła jedna z kandydatek na prezydenta Warszawy i zapytała publicznie, czy skutkiem tej zmiany są dzisiejsze problemy z odbiorem śmieci na Mokotowie.

Kolejny dzień mieszkańcy Mokotowa muszą zmagać się z wylewającymi się ze śmietników odpadami. Mówią o nieznośnym odorze i biegających szczurach. Burmistrz dzielnicy twierdzi, że nie można mówić o "kryzysie". Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania przeprasza i tłumaczy, że zamiast 3-4 miesięcy na przygotowanie miało zaledwie 2,5 tygodnia. - Wszyscy muszą nauczyć się nowej dzielnicy – broni się przedstawiciel firmy.

Przelot małego samolotu w okolicy Okęcia wywołał niemałe zamieszanie. 25 rejsów było opóźnionych, duże maszyny pasażerskie musiały krążyć nad miastem. Właściciel awionetki zapewnia, że wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami i wcześniejszymi ustaleniami. Sprawę bada policja.

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło w Wilanowie. Przez około pięć godzin zablokowana była ulica Drewny w okolicy skrzyżowania z Przyczółkową w stronę centrum.

Mieszkańcy 147 lokali z bloku przy Piaskowej na Woli muszą się wyprowadzić niemal z dnia na dzień. Wykonana ekspertyza budynku oddanego do użytku przed 10 laty wskazała, że zostały popełnione błędy projektowe. Zawiadomiona została prokuratura. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

W taborze warszawskiej komunikacji miejskiej w klimatyzację jest wyposażonych 81 procent autobusów i 61 procent tramwajów. Temperaturę w pojazdach w dużej mierze regulują czujniki i systemy. Pasażerowie narzekają jednak, że klimatyzacja nie jest dostosowana do upałów.

Odsłonięciem tablicy na Powązkach i poświęceniem kamienia węgielnego pod budowę muzeum upamiętniono Matyldę Getter w 50. rocznicę jej śmierci. W czasie okupacji siostra ze zgromadzenia franciszkanek angażowała się w ratowanie dzieci z warszawskiego getta.