Najnowsze

Najnowsze

1 września ruszy funkcjonowanie biletu metropolitalnego, w ramach którego samorządy podwarszawskich gmin dopłacą do biletów Zarządu Transportu Miejskiego swoim mieszkańcom, a bilety warszawiaka będą ważne w obu strefach - poinformowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Jacek Wojciechowicz, kandydat na prezydenta Warszawy przedstawił swoje pomysły na komunikację. Wśród propozycji znalazły się darmowe przejazdy w centrum w określonych godzinach. Były wiceprezydent stolicy skrytykował też Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego za obietnice rozbudowy metra.

- To dziewczynka! - usłyszeli od podekscytowanego ojca ci, którzy w środę po południu znaleźli się na dworcu Śródmieście. Przyszła na świat o godzinie 16.30, na peronie numer dwa. O nietypowym porodzie opowiedzieli policjanci, którzy przy nim asystowali.

W czwartek wieczorem na ulice wyjadą rolkarze. Tym razem pojadą trasą, która kształtem przypomina głowę Myszki Miki. Bohater kreskówki kończy w tym roku 90 lat.

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił akt oskarżenia przeciwko 22 osobom zaangażowanym w przemyt migrantów z Czeczenii, przez Polskę, na zachód Europy. Jak ustaliła prokuratura, od każdego imigranta inkasowali co najmniej tysiąc euro.