Najnowsze

Najnowsze

Kandydat Kukiz'15 na prezydenta stolicy Marek Jakubiak zapowiedział, że jeśli wygra wybory, to powróci do pomysłu Michaela Jacksona, zbudowania w Warszawie parku rozrywki. Jakubiak chce też, aby powstał Bank Warszawski, który zajmowałby się obsługą finansową stolicy.

W Konstancinie-Jeziornie, na ulicy Od Lasu doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. - Jedna osoba została przewieziona do szpitala - podała policja.

Sztab Patryka Jakiego zapewnia, że będzie rozmawiać o debacie kandydatów na prezydenta Warszawy, ale tylko pod jednym warunkiem. Domaga się wykluczenia z rozmów Jarosława Szostakowskiego, radnego miasta i szefa sztabu warszawskiej Platformy Obywatelskiej.

Przedstawiciele partii Kornela Morawieckiego, którzy złożyli listę wyborczą z podpisami zmarłych, sfałszowali też podpis Jana Mencwela, lidera stowarzyszenia Miasto Jest Nasze - dowiedział się portal tvn24.pl. Komisja wyborcza zawiadomiła prokuraturę. Przez zbyt małą liczbę list Wolni i Solidarni mogą nie zarejestrować kandydata na prezydenta Warszawy.

Projekt ustawy dotyczący utworzenia 19. dzielnicy Warszawy wciąż nie został ujawniony. Choć Patryk Jaki wymachiwał nim prezentując wizualizację terenów nad Wisłą, dokument wciąż okrywa tajemnica. Jednocześnie kandydat na prezydenta stolicy zapewnia, że pomysł wzbudza "coraz większe zainteresowanie, również na świecie". Na dowód zaprosił gościa z Dubaju.

Całodobowa opieka ginekologiczna, pomoc dla osób pokrzywdzonych przemocą domową i program wsparcia dla osób, które doświadczyły przemocy seksualnej - to kilka postulatów programu równościowego komitetu Wygra Warszawa. Jego działacze chcą, by Warszawa była dla wszystkich równa, dlatego na listach wyborczych komitetu jest tyle samo mężczyzn i kobiet.

- Prezes rady ministrów zadeklarował finansowe wsparcie dla budowy trzeciej i czwartej linii metra - informuje rzecznik Patryka Jakiego, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. To tylko deklaracja, szczegóły na razie nie są znane. Będą "po przeprowadzeniu szczegółowej dokumentacji i kosztorysu".

- Już w przyszłym roku ta ulica będzie przedłużona - obiecywał na Woronicza kandydat na wiceprezydenta stolicy Piotr Guział. Nie wspomniał jednak, że kilka tygodni temu wyłoniony w przetargu wykonawca przejął teren budowy. Nowy współpracownik Patryka Jakiego podkreślał fakt, że Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecywała budowę tego ważnego łącznika jeszcze w 2006 roku.