Najnowsze

Najnowsze

Policja umorzyła postępowanie w sprawie pożaru kamienicy u zbiegu Ząbkowskiej i Markowskiej. Zdaniem biegłego, doszło tam do celowego podpalenia lub zaprószenia ognia, a straty wyceniono na ponad 200 tysięcy złotych. Nie stwierdzono jednak, by ktokolwiek został narażony na niebezpieczeństwo. Kamienica ma przejść remont.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli aresztował tymczasowo mężczyznę, w mieszkaniu którego w piątek doszło do wybuchu. Według biegłego, 53-latek posiadał "prekursory" do materiałów wybuchowych, które można wytworzyć w warunkach domowych.

Dużo cierpliwości potrzebują kierowcy i pasażerowie, którzy w poniedziałek przemierzają Marynarską. Od soboty ulica jest zwężona do jednego pasa w każdym kierunku. O ile w weekend utrudnienia nie były zbyt uciążliwe, o tyle w poniedziałek, w porannym szczycie komunikacyjnym, Służewiec stanął w korku.

Termin wyborów samorządowych będzie znany za niecałe dwa tygodnie, ale kandydaci na prezydenta Warszawy już dawno zaczęli walkę o zwycięstwo. A ponieważ walka o stolicę, to walka o być albo nie być, to Trzaskowski i Jaki nadają i ton, i tempo. Materiał Arlety Zalewskiej z "Faktów" TVN.

Cztery osoby zostały ranne w zderzeniu autokaru i busa na autostradzie A2 pomiędzy węzłami Łódź Północ i Łowicz. Autokarem jechało 51 dzieci. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Autostrada w kierunku Warszawy była zablokowana.

Są pieniądze na renowację grobu rodzinnego generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego - podało Muzeum Powstania Warszawskiego. Część funduszy udało się zgromadzić dzięki publicznej zbiórce. Pozostałą kwotę ma dołożyć urząd miasta.