Najnowsze

Najnowsze

Odpadki wysypują się z pojemników, bo nikt ich nie odbiera - alarmują nasi czytelnicy z Mokotowa. Od sierpnia wywozem śmieci z najludniejszej dzielnicy zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, ale na razie nie wszędzie dotarły jego śmieciarki.

Dzielnica Wola wygrała spór sądowy z właścicielem hotelu Czarny Kot. - Na szczęście ta trwająca prawie osiem lat batalia jest już zakończona i pozostaje nam jedynie czekać na egzekucję wyroku sądu – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy, który liczy, że samowola budowlana wreszcie zniknie.

Policja umorzyła postępowanie w sprawie pożaru kamienicy u zbiegu Ząbkowskiej i Markowskiej. Zdaniem biegłego, doszło tam do celowego podpalenia lub zaprószenia ognia, a straty wyceniono na ponad 200 tysięcy złotych. Nie stwierdzono jednak, by ktokolwiek został narażony na niebezpieczeństwo. Kamienica ma przejść remont.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli aresztował tymczasowo mężczyznę, w mieszkaniu którego w piątek doszło do wybuchu. Według biegłego, 53-latek posiadał "prekursory" do materiałów wybuchowych, które można wytworzyć w warunkach domowych.

Dużo cierpliwości potrzebują kierowcy i pasażerowie, którzy w poniedziałek przemierzają Marynarską. Od soboty ulica jest zwężona do jednego pasa w każdym kierunku. O ile w weekend utrudnienia nie były zbyt uciążliwe, o tyle w poniedziałek, w porannym szczycie komunikacyjnym, Służewiec stanął w korku.

Termin wyborów samorządowych będzie znany za niecałe dwa tygodnie, ale kandydaci na prezydenta Warszawy już dawno zaczęli walkę o zwycięstwo. A ponieważ walka o stolicę, to walka o być albo nie być, to Trzaskowski i Jaki nadają i ton, i tempo. Materiał Arlety Zalewskiej z "Faktów" TVN.