Najnowsze

Najnowsze

Pożegnanie Aliny Janowskiej. Spoczęła na Powązkach

"Żegnam dzisiaj nie tylko wspaniałą aktorkę, ale także wielka patriotkę, osobę serdeczną, pełną optymizmu i pogody ducha" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas mszy żałobnej. Alina Janowska została pochowana w poniedziałek na Powązkach.

Sprawa aresztu "Hossa". Chcą pozbawić sędzię immunitetu

Do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie wpłynął wniosek o uchylenie immunitetu sędzi, która w lutym tego roku przewodniczyła posiedzeniu aresztowemu w sprawie Arkadiusza Ł., pseudonim Hoss. Prokuratura Krajowa chce ją oskarżyć o niedopełnienie obowiązków.

Mur getta przejdzie remont

To jedna z niewielu namacalnych pamiątek po getcie warszawskim. Mur przy Siennej ma zostać wyremontowany, a jego okolica zamienić się w przyjazny skwer. Takie plany wobec terenu ma dzielnica.

Dym, przerwy w grze i zwycięstwo. Legia jest liderem

Legia męczyła się niemiłosiernie, Górnik walczył w obronie, ale przed końcem nie dał rady. Kasper Hamalainen wbił gola nie tylko na wagę zwycięstwa, ale też na wagę pozycji lidera Ekstraklasy. Mecz z powodu rozpalonych rac był dwukrotnie przerywany.

Największe murale w stolicy

Niby nie rozmiar dzieła ma w sztuce znaczenie, ale jednak wielkie formaty mają w sobie coś przyciągającego uwagę. Być może są po prostu zauważalne i tyle wystarcza. Zatem zerknijmy wspólnie na pięć największych murali w Warszawie.

Pelikany nie zawsze były różowe

Pelikany w warszawskim zoo nie zawsze były różowe. Przekonał się o tym dyrektor Andrzej Kruszewicz. Historię opowiedział w najnowszym odcinku serii "ZOObacz co w Warszawskim ZOO".

Dawny szpital dziecięcy zamienią w Muzeum Getta Warszawskiego

Ministerstwo kultury wspólnie z Żydowskim Instytutem Historycznym powoła Muzeum Getta Warszawskiego - powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podczas konferencji podsumowującej dwa ostatnie lata działalności Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czego nie mogli wykrzyczeć światu, zakopali w ziemi i ocalili

To jeden z najcenniejszych dokumentów w dziejach ludzkości. W Żydowskim Instytucie Historycznym otwarta została wystawa "Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu" poświęcona archiwum Emanuela Ringelbluma. Warto ją zobaczyć, bo to punkt zwrotny dla poznania dziejów warszawskiego getta. Materiał programu "Polska i Świat".