Najnowsze

Najnowsze

Otwarto go ledwie dwa miesiące temu, a już zalała go woda. Nowy tunel w Wołominie, we wtorek rano wyglądał jak basen. Informację i zdjęcia dostaliśmy na Kontakt24.

Stołeczny konserwator zabytków nie zgodził się na budowę trzymetrowego płotu wokół Sejmu. Przy wydawaniu decyzji posiłkował się opinią rady eksperckiej działającej przy prezydent Warszawy. Od postanowienia można się jednak odwołać.

Policjanci z Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP zatrzymali czterech mężczyzn, którzy wykradli prawie 700 tys. danych informatycznych i osobowych abonentów jednej z firm telekomunikacyjnych. Sprzedawali je potem konkurencyjnej firmie - podała Komenda Główna Policji.

- W środę zostanie zaprezentowany projekt tak zwanej dużej ustawy reprywatyzacyjnej. Będzie to moment przełomowy w rozwiązywaniu problemów z reprywatyzacją - powiedział Polskiej Agencji Prasowej wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.- W środę odbędzie się moja konferencja i profesora Kamila Zaradkiewicza. Napisaliśmy ustawę reprywatyzacyjną na nowo. Ustawę, która raz na zawsze załatwi wszystkie problemy z reprywatyzacją. Będzie dużo nowych pomysłów. Na pewno jest to moment przełomowy. Wierzę, że załatwimy ten problem raz na zawsze - powiedział PAP Jaki.Nie chciał mówić o szczegółach projektu.Rano pisaliśmy o kolejnych zatrzymaniach w związku z tzw. aferą reprywatyzacyjną:

Budowa III linii metra, wprowadzenie stałej opieki profilaktycznej w ramach tak zwanej medycyny szkolnej, poprawa jakości powietrza i budowa spalarni odpadów - to niektóre założenia programu Nowoczesnej dla Warszawy w wyborach samorządowych.

- Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się przed komisją weryfikacyjną do spraw reprywatyzacji. Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa i to prawo obowiązuje tak samo prezydent Warszawy, jak każdego z nas, każdego obywatela - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło. Wcześniej podobne stanowisko przedstawił przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.

Kolizja dwóch samochodów na Ursynowie. - Na skrzyżowaniu Belgradzkiej i Stryjeńskich zderzyły się nissan i ford, nikt nie został poszkodowany - informuje reporter tvnwarszawa.pl.