Najnowsze

Najnowsze

- Mamy do czynienia z potrąceniem policjanta. To chyba dla każdego logicznie myślącego oznacza, że ten mężczyzna liczył się z tym, że może zabić - mówił na antenie TVN24 rzecznik Komendy Głównej Policji. Wyjaśniał też procedury, jakie zostały zastosowane podczas pościgu pod Warszawą.

Ma być przyjaznym miejscem i otwartą metropolią, w której żyją aktywni mieszkańcy. To wizja Warszawy za 15 lat. Ogólna? - Taka właśnie miała być. Wszystko jest przemyślane i przedyskutowane z mieszkańcami - zapewnia Paulina Nowicka, koordynująca przygotowanie strategii do 2030 roku.

Był zagorzałym krytykiem Hanny Gronkiewicz-Waltz. Punktował jej potknięcia i rozliczał z obietnic. Wszystko opisywał na blogu hgw-watch.pl, który szybko stał się najpopularniejszym watchdogiem w Polsce. Zniknął, twierdząc, że i tak "nie ma perspektywy na zmianę władzy". Michał Pretm znów jest aktywny. Czyżby szykował kolejny projekt?

- Platforma Obywatelska powinna już rok temu odciąć się od Hanny Gronkiewicz-Waltz, w polityce nie ma sentymentów - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Antoni Dudek. Nie zrobiła tego, przez co Rafał Trzaskowski może mieć teraz trudną kampanię wyborczą.

Kilka dni temu Portowcy podziękowali trenerowi Maciejowi Skorży. Drużynę przejął jego asystent - Rafał Janas, który jeszcze przed spotkaniem zdążył zapowiedzieć, że będzie to jego ostatni mecz w nowej roli. Legioniści do końca nie wiedzieli, czego mogą się po rywalu spodziewać.

Kolizje i wypadki na skrzyżowaniu Krasińskiego z Popiełuszki na Żoliborzu nie należą do rzadkości. Aby poprawić bezpieczeństwo, władze dzielnicy chciałyby wprowadzić zmiany w organizacji ruchu. Czekają na opinię drogowców.

Za rok w stolicy może stanąć pomnik Ignacego Daszyńskiego. - W wyniku starań podjętych z inicjatywy Sojuszu Lewicy Demokratycznej Rada Warszawy podjęła uchwałę zezwalającą na jego budowę - poinformował w niedzielę przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Jerzy Wenderlich.

Mieszkańcy Białołęki nie zgodzili się na skrócenie linii 518. Najpierw w petycji, potem w konsultacjach społecznych opowiedzieli się za pozostawieniem autobusu aż na Nowodwory. Urzędnicy przychylili się do ich prośby, ale wprowadzili na tej trasie inne zmiany.

Warszawa 19115, czyli Miejskie Centrum Kontaktu z mieszkańcami obchodzi swoje czwarte urodziny. Przez ten czas warszawiacy kontaktowali się urzędem blisko 1 300 000 razy, a zgłoszenia wpływały średnio co półtorej minuty. Co najczęściej zgłaszali mieszkańcy i o co pytali? Odpowiedzi zaskakują.

Są kolejne wnioski, ale na rozprawach nie ma świadków. Obrońcy "Hossa" kwestionują dowody i przeciągają proces. Czy Arkadiusz Ł., domniemamy twórca metody wyłudzeń "na wnuczka", uniknie kary? Sam "Hoss" przekonuje, że jest niewinny.

Jak powszechnie wiadomo, numeracja linii transportu publicznego zaczyna się w Warszawie od tramwajów. Nie są to trzycyfrówki, tylko cyfry i trochę liczb powyżej 10. Dlatego ten odcinek Warszawskiego TOP5 może sprawiać pewne kłopoty wynikające z mieszania się numeru linii z numerem miejsca, na które owa linia trafiła. Ale damy radę.

Na urodziny 12-letniej Oliwki oprócz najlepszej przyjaciółki nie przyszedł nikt z zaproszonych gości, na których dziewczynka tak bardzo czekała. Dziennikarz Filip Chajzer postanowił to naprawić. Tydzień później na zorganizowaną przez niego imprezę przyjechało tysiąc osób z całej Polski, by zaśpiewać solenizantce "Sto lat" i wspólnie świętować jej urodziny. Filip Chajzer we "Wstajesz i weekend" opowiadał, skąd wziął się pomysł na tę akcję.

- Nam chodzi o to, żeby Warszawa była zarządzana przez polityka przewidywalnego, polityka europejskiego - przekonywał na antenie TVN24 poseł Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz. Wiceminister Patryk Jaki odpowiadał: przez Platformę Warszawa ma na świecie wizerunek miasta, w którym złodzieje i mafie rozkradają pożydowskie kamienice. Goście programu "Kawa na ławę" oceniali kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta stolicy.

Przedwojenne papiery wartościowe to świadectwo naszej historii. Jednak przez ostatnie ćwierć wieku na ich podstawie reaktywowano wiele przedwojennych firm, aby potem żądać od państwa wielomilionowych odszkodowań za rzekomo utracony majątek. Jedną z kluczowych osób działających na tym rynku jest Tomasz G., oficjalnie znany jako kolekcjoner i ekspert. Reportaż programu "Superwizjer".

W poniedziałek kursy zaczynają dwie nowe linie autobusowe: L34 i L41. Zarząd Transportu Miejskiego przekazuje, że pozwolą dotrzeć do wszystkich sołectw w gminie Jabłonna.

Rusza kolejna - już piąta - edycja budżetu partycypacyjnego. W czterech poprzednich wydano łącznie prawie 200 milionów złotych - teraz do podziału jest prawie 65 milionów.