Najnowsze

Najnowsze

Zamiast szyby - tektura, pod lejącym się olejem - plastikowa butelka, za kierownicą pijany kierowca. Wyniki kontroli gimbusów po rozpoczęciu roku szkolnego mogą przerażać. Nie wszystkie dzieci jadące autobusem do szkoły były bezpieczne. Co ósmemu kierowcy gimbusa inspektorzy zabrali dowód rejestracyjny. Sprawą zajął się reporter programu "Polska i Świat" Łukasz Wieczorek.

Mieszkańcy białołęckiego Lewandowa najwyraźniej pozazdrościli Kuźni Raciborskiej pierwszej w Polsce ulicy Roberta Lewandowskiego. Wyszli z podobną inicjatywą i nazwiskiem znanego piłkarza chcieli nazwać pobliski park. I dorzucić w pakiecie pomnik przyrody - dąb o imieniu… Robert. Przedsięwzięcie okazało jednak się trudniejsze niż myśleli.

Niełatwo im wchodzić pod górkę, a schodzić z niej jeszcze trudniej. Mogą chodzić do przodu, w tył i na boki, ale nie przekroczą metrowej fosy. Do czego Afryka przystosowała żyrafy? Opowiada Andrzej Kruszewicz, dyrektor Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

Jest oświadczenie dyrektora Biura Spraw Dekretowych w ratuszu, będące odpowiedzią na czwartkową konferencję Jana Śpiewaka w sprawie reprywatyzacji kamienicy przy Joteyki 13. Aktywista zarzucił urzędnikowi bierność i niedopełnienie obowiązków. Rodkiewicz nazwał to "insynuacjami".

Warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie willi generała Wojciecha Jaruzelskiego. Zawiadomienie złożyli posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Prokuratura bada, czy doszło m.in. do przekroczenia uprawnień przez urzędników przy wydawaniu decyzji na mocy której nieruchomość przekazano Jaruzelskim.

Komitet budowy pomników smoleńskich pokazał projekty monumentów, które maja stanąć przy Krakowskim Przedmieściu. Chcemy, aby pomniki upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej były gotowe na 10 kwietnia 2018 roku - oświadczył poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin.

Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowano w piątek projekt "dużej" ustawy reprywatyzacyjnej. Jak zapowiadał wiceministra sprawiedliwości Patryk Jaki regulacja zakłada między innymi zadośćuczynienie w wysokości do 20 procent wartości utraconego mienia i zakaz zwrotów w naturze. Moc traci też dekret Bieruta.