Najnowsze

Najnowsze

Kompromitacja i kpina z Polaków, to wolność zgromadzeń według PO - tak szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak odniósł się do decyzji prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która nie zgodziła się na przejście Marszu Niepodległości nową trasą - przez most Świętokrzyski.

- Wyniki wewnętrznego audytu w sprawie reprywatyzacji są dla ratusza i prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz druzgocące; pokazują szereg nieprawidłowości i chaos, jaki był w czasie jej rządów w Biurze Gospodarki Nieruchomościami - powiedział we wtorek członek komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta.

Ewakuacja pasażerów i wstrzymanie ruchu pociągów. To efekt pożaru kiosku na stacji Warszawa Śródmieście. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Tajemnicza śmierć aresztantki na warszawskim Grochowie. Posłowie opozycji zwołują specjalne posiedzenie komisji praw człowieka w tej sprawie. Odbędzie się ono w środę 8 listopada. Wcześniej była interwencja Rzecznika Praw Obywatelskich. Postępowanie wyjaśniające Służby Więziennej początkowo nie wykazało nieprawidłowości. Obecnie sprawę kontroluje Ministerstwo Sprawiedliwości. Zajmuje się nią też prokuratura.

Rząd przyjął we wtorek uchwałę w sprawie koncepcji przygotowania i realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego. Port lotniczy Solidarność ma powstać w miejscowości Stanisławów w gminie Baranów w powiecie grodziskim. Pierwszy samolot ma z niego odlecieć w połowie 2027 roku.

Nie tylko policjanci, także strażnicy miejscy będą mieli kamery w mundurach. Mają dokumentować interwencje i - co ważne - wyjaśniać sporne sytuacje. Czy to zadziała? Sprawdzał Łukasz Wieczorek, reporter "Polski i świata".

Starszy mężczyzna, który stał na przystanku tramwajowym, stracił równowagę i uderzył głową w nadjeżdżający skład. - Jest pod opieką pogotowia, nie stało mu się nic poważnego - przekazywała policja.

Nie chodzi o zamykanie kochających ojczyznę obywateli, tylko jedną z najważniejszych ulic prawobrzeżnej Warszawy i okolic. W związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy, ulica Patriotów i inne ważne połączenia mogą zostać zamknięte. Mieszkańcy protestują, a organizacji ruchu ciągle nie ma.

Po asfaltowej wyspie, której dzielnie bronił rycerz w srebrnej zbroi, nie ma już śladów. Nie ma już także dziury, która jeszcze w piątek przypominała o niedawnych przygodach volkswagena. To koniec batalii o kawałek asfaltu na alei Wojska Polskiego.

Rano pojawiły się utrudnienia przy wjeździe do Warszawy. W Alejach Jerozolimskich, na wysokości Blue City zderzyły się skoda i renault. Zablokowany był jeden pas w stronę centrum, co wystarcza, by spotęgować korek w tym miejscu.